اخبار جنگ اوکراین – سوم ژوئیه

وزارت دفاع آلمان: عضویت اوکراین در ناتو پس از پایان درگیری مورد بحث قرار خواهد گرفت

موضوع پیوستن اوکراین به ناتو تنها پس از پایان درگیری قابل بحث است. این موضوع را بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان به رسانه Rzeczpospolita لهستانی تاکید کرد.

در این زمینه، پیستوریوس به دیدار اخیر خود با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو اشاره کرد که در آن این موضع مجدداً تأیید شده بود. علاوه بر این، گفته می شود که این دو سیاستمدار توافق کرده اند که تحت هیچ شرایطی ناتو نباید به یک طرف درگیری تبدیل شود.
پیستوریوس تاکید کرد که به محض پایان یافتن جنگ اوکراین، همه کشورهای ناتو می توانند در مورد شرایط الحاق اوکراین تصمیم بگیرند.بازدید زلنسکی از نشست ناتو در ویلنیوس به وضعیت جبهه بستگی دارد


کی یف هنوز درباره سفر ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین به نشست آتی ناتو تصمیمی نگرفته است. این را سرگئی نیکیفوروف، سخنگوی رئیس دولت به کانال تلویزیونی Suspilne گفت. به گفته وی، سفر زلنسکی به ویلنیوس به وضعیت جبهه بستگی دارد.

“معمولاً ما از قبل هیچ نظری نمی دهیم، هیچ توضیحی به دلایل امنیتی نمی دهیم. و به طور کلی، همه چیز به وضعیت میدان جنگ بستگی دارد.”
پیش از این، ایگور ژوکوا، معاون دفتر ریاست‌جمهوری اوکراین گفته بود که اگر ناتو پس از پایان درگیری‌ها درباره عضویت اوکراین شجاعت نشان ندهد، زلنسکی به ویلنیوس نخواهد رفت.

تظاهرات علیه تحویل اسلحه و پرتاب تخم مرغ در جریان بازدید باربوک از آیزنهوتنشتات


حدود ۳۰ نفر در آیزنهوتنشتات علیه تحویل تسلیحات آلمان به اوکراین و برای راه حل دیپلماتیک درگیری تظاهرات کردند. به گزارش خبرگزاری آلمان، تظاهرکنندگان روز دوشنبه در مقابل یک مدرسه تجمع کردند، جایی که آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه و سیاستمدار سبزها با دانش آموزان درباره مبارزه با افراط گرایی راست صحبت کرد.
گفته می شود که یک غریبه حتی دو تخم مرغ به سمت مدرسه جامع پرتاب کرده است. پلیس می گوید اکنون در حال بررسی تلاش برای آسیب رساندن به اموال است.


وزیر دفاع پیستوریوس: اوکراین به زودی ده ها تانک لئوپارد را از آلمان و دانمارک دریافت خواهد کرد

بوریس پیستوریوس وزیر دفاع آلمان در مصاحبه با روزنامه لهستانی Rzeczpospolita اعلام کرد که کمک های نظامی به اوکراین ادامه خواهد یافت. به گفته وی، ده‌ها تانک جنگی اصلی لئوپارد 1A5 در هفته‌های آینده از آلمان و دانمارک به اوکراین تحویل داده می‌شود.

علاوه بر این، برلین تا پایان سال 2023 حدود دو سوم از 100 میلیارد صندوق ویژه را در پروژه های تجهیزات خاص سرمایه گذاری خواهد کرد. پیستوریوس تاکید می کند تا کنون این صندوق که تنها از سپتامبر سال گذشته وجود داشته است برای خرید هواپیماهای جنگنده F-35A، سامانه دفاع هوایی IRIS-T SLM و سامانه دفاع موشکی Arrow-3 استفاده شده است.

فرماندار: نیروهای اوکراینی برای عبور از دنیپر در پل آنتونوفسکی بیهوده تلاش می کنند

نیروهای روسیه به تقویت مواضع خود در ساحل چپ رودخانه دنیپر، از جمله از طریق استفاده از مهمات ادامه می دهند. این را ولادیمیر سالدو، فرماندار موقت منطقه خرسون به خبرگزاری تاس اعلام کرد. به گفته وی در همان زمان، مواضع ارتش اوکراین در ساحل راست با توپ مورد حمله قرار گرفت، اما همچنین در مسیرهای پل آنتونوفسکی مین گذاری شد.

به گفته این مقام، دشمن در ساحل راست تلاش می کند تا نزدیکی های مواضع یگان های روسی در ساحل چپ را از دور مین گذاری کند، اما همچنین سعی دارد در گروه های کوچک با قایق های انفرادی از دنیپر عبور کند. سالدو ادامه داد، با این حال، تمام اینها تلاش بی فایده است.

به عنوان مثال، دیشب توپخانه های ما یک قایق را در وسط دنیپر به همراه پرسنل غرق کردند – هیچ کس زنده نماند.

فرماندار با استناد به منابعی در فرماندهی اتحادیه نیروهای دنیپر افزود که “وضعیت آسانب نیست.” با این وجود، “کاملاً تحت کنترل” نیروهای مسلح روسیه است. در این زمینه، سالدو دوباره از مردم خواست که فقط به اطلاعات رسمی اعتماد کنند.


گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه: روسیه حملات بیشتر اوکراین را دفع می کند

وزارت دفاع روسیه گزارش روزانه خود از وضعیت منطقه عملیات ویژه نظامی را منتشر کرد. به گفته سپهبد ایگور کوناشنکوف، سخنگوی این وزارتخانه، نیروهای اوکراینی در طول روز تلاش های بیشتری برای پیشروی در جبهه های دونتسک، کراسنی لیمان و دونتسک جنوبی انجام دادند.
در جهت دونتسک، ارتش روسیه از ۹ مرتبه تلاش دشمن برای حمله جلوگیری کرد. اوکراین تا ۲۶۰ سرباز و همچنین یک تانک، سه خودروی جنگی زرهی، پنج پیک آپ، یک هویتزر خودکششی M109 Paladin ساخت آمریکا و یک اسلحه خودکششی Gvozdika را از دست داد.
چهار حمله به بخش کراسنی لیمان در جبهه دفع شد و انباشته پرسنل و تجهیزات نیروهای مسلح اوکراین مورد اصابت قرار گرفت. علاوه بر این، ارتش روسیه فعالیت دو گروه خرابکاران اوکراینی را رهگیری کرد. تلفات دشمن بیش از ۹۰ سرباز بود. گفته می شود که سه خودروی زرهی جنگی، دو وانت، یک اسلحه خودکششی گووزدیکا و یک هویتزر D-30 منهدم شده است.

نیروهای روسی سه حمله به بخش جنوبی دونتسک را دفع کردند. یک گروه خرابکاران اوکراینی در جهت زاپوروژیه منهدم شد. نیروهای کی یف تا ۱۹۰ سرباز را در هر دو جهت از دست دادند، همچنین دو تانک، هفت خودروی زرهی جنگی، از جمله یک خودروی جنگی پیاده نظام بردلی ساخت ایالات متحده را از دست دادند. علاوه بر این، چهار خودرو، دو سامانه توپخانه ای ام ۷۷۷ ساخت آمریکا، دو هویتزر Msta-B و هر کدام از انواع D-20 و D-30 منهدم شد. در منطقه زاپوروژیه نیز نیروهای روسیه سه انبار اوکراین را با توپ و مهمات منهدم کردند.

شویگو: ۱۶ تانک لئوپارد تنها در سه بخش خط تماس منهدم شد

واحدهای روسی ۱۶ تانک لئوپارد تحویلی به اوکراین را منهدم کردند که تقریباً ۱۰۰ درصد وسایل نقلیه از این نوع را تشکیل می دهد که توسط لهستان و پرتغال به نیروهای مسلح اوکراین تحویل داده شده است. این را سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در نشست این وزارتخانه اعلام کرد.
به گفته شویگو، ۱۵ هواپیمای جنگی اوکراینی، سه هلیکوپتر تهاجمی و ۹۲۰ خودروی زرهی، از جمله ۱۶ تانک لئوپارد، در منطقه زاپوروژیه، در جنوب جمهوری خلق دونتسک و تنها در بخش دونتسک از جبهه منهدم شدند.
نیروهای اوکراینی از تانک های لئوپارد در ضد حمله خود استفاده کردند که از چهارم ژوئن آغاز شد. سربازان روسی این سلاح ها را نابود می کنند.خدمه تانک تی-۹۰آ از تاکتیک های جدیدی در حمله به مواضع اوکراینی در کراسنی لیمان استفاده می کنند

به گزارش ریانووستی به نقل از وزارت دفاع در مسکو، یک تاکتیک جدید به خدمه جنگی تانک‌های روسی T-90A کمک می‌کند تا با موفقیت به مواضع اوکراین در جبهه کراسنی لیمان حمله کنند. تاکتیک باید شامل استفاده از انواع مختلف مهمات در فواصل زمانی کوتاه باشد.
در حمله اخیر، مهمات هدایت شونده از یک تفنگ ۱۲۵ میلی متری به سمت خودروهای زرهی سبک شلیک شد و آنها از کار افتادند. علاوه بر این، یک پایگاه منهدم شد و نیروهای ارتش اوکراین با استفاده از مهمات متلاشی کننده و نارنجک های انفجاری قوی از بین رفتند.

به گفته مقامات مسکو، این روش مبارزه با انواع اهداف و تضعیف روحیه نیروهای مخالف را ممکن می کند.

نیروهای جبهه مرکز حمله اوکراین را دفع کردند

الکساندر ساوچوک، سخنگوی انجمن نیروهای مرکزی روسیه گزارش داد که توپخانه های روسیه مواضع واحدهای توپخانه اوکراینی را در بخش کراسنی لیمان در جبهه از کار انداختند. در نتیجه آتش توپخانه، سه خمپاره خمپاره ۱۲۰ میلی متری اوکراینی و یک خودروی جنگی گراد کشف و منهدم شدند.
خلبانان روسی همچنین به حمله به مواضع موقت و انباشته سلاح های ارتش اوکراین در نزدیکی شهرهای نوسکویه و چروونایا دیبروا ادامه دادند.
یک حمله اوکراینی در نزدیکی لژ جنگلبان سربریانکا دفع شد. طرف اوکراینی متحمل خسارات تسلیحاتی و پرسنلی شد و عقب نشینی کرد.سربازان جبهه شرقی یک هواپیمای جنگی اوکراینی را سرنگون کردند


در جنوب جمهوری خلق دونتسک در نزدیکی روستای نیکولسکویه، سربازان روسی حمله واحدهای اوکراینی را دفع کردند. اولگ چخوف، سخنگوی یگان نیروهای شرق گفت: پس از دادن تلفاتی، دشمن عقب نشینی کرد.

هنگام نبرد با توپخانه، واحدهای روسی موفق شدند دو خمپاره انداز را در نزدیکی پروومایسکویه و یک هویتزر یدک‌کشی را در نزدیکی قطب ولنویه از بین ببرند. در آنجا خلبانان هلیکوپتر روسی نیز دو خودروی زرهی و مجموعه پرسنل را در نزدیکی ماکاروفکا و اوروشاینویه منهدم کردند. پدافند ضد هوایی روسیه سه پهپاد اوکراینی را رهگیری کرد.

در منطقه زاپروژیا توپخانه های روسیه یک سیستم موشکی ضد تانک و یک انبار مهمات را در نزدیکی Novodanilovka منهدم کردند. یک خمپاره انداز نیز در نزدیکی مالایا توکماچکا منهدم شد. توپ های ضد هوایی روسیه یک هواپیمای سوخو-۲۵ اوکراینی را در نزدیکی نوودانیلوکا سرنگون کردند.

منطقه خرسون: دو هویتزر اوکراینی منهدم شد.

واحدهای یگان نیروهای دنیپر طی ۲۴ ساعت گذشته دو هویتزر و مهمات Msta-B اوکراینی را در منطقه خرسون منهدم کردند. یک نماینده نیروهای محلی به تاس گفت که هفت سرباز اوکراینی کشته و شش سرباز دیگر زخمی شدند.

دو خمپاره ۱۲۰ میلی متری و مهمات نیز منهدم شد. هشت سرباز اوکراینی کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند. سربازان روسی همچنین یک اسلحه و مهمات خودکششی آکازیا اوکراینی را منهدم کردند. پنج سرباز اوکراینی کشته شدند.

در منطقه جزیره، یک موضع واحدهای اوکراینی منهدم شد، پنج سرباز اوکراینی کشته و شش سرباز زخمی شدند. در بخش Kakhovka جبهه در نزدیکی روستای Nachkarovka، یک موقعیت اوکراینی و یک موقعیت موقت در نزدیکی روستای Respublikanets منهدم شد. حدود ۲۰ سرباز اوکراینی کشته و بیش از ۱۰ نفر زخمی شدند. دو خودرو از کار افتادند.

سرویس مخفی داخلی روسبه از ترور رئیس کریمه آکسیونوف جلوگیری کرد

یک شهروند روسیه متولد ۱۹۸۸ توسط سرویس مخفی داخلی FSB دستگیر شد. این مرد توسط سرویس امنیتی اوکراین SBU استخدام شده بود و گفته می شود که قصد حمله به سرگئی آکسیونوف، رهبر کریمه را داشت. این را خبرگزاری ریانووستی با استناد به اطلاعیه این مقام گزارش داده است. گفته می شود مظنون به جرم اعتراف کرده است.
گفته می شود که او در اوکراین در رابطه با فعالیت های شناسایی و خرابکاری آموزش دیده و آموزش های لازم را در زمینه کنترل مین گذرانده است. این مرد قرار بود ماشین آکسیونوف را منفجر کند، اما در حال بیرون آوردن بمب از یک مخفیگاه دستگیر شد.
سرویس مخفی داخلی به دلیل تلاش برای حمله تروریستی و تهیه غیرقانونی مواد منفجره، دادرسی کیفری را آغاز کرد.ارتش اوکراین بار دیگر منطقه مرزی بلگورود را گلوله باران کرد

فرماندار ویاچسلاو گلادکوف در تلگرام گفت: حدود ۱۴۰ گلوله شلیک شده توسط واحدهای اوکراینی به شهرهایی در منطقه مرزی بلگورود روسیه اصابت کرده است. چندین وسیله انفجاری نیز توسط هواپیماهای بدون سرنشین پرتاب شد.

این مقام مسئول گفت: در روستای درونوفکا، چهار خانوار، خطوط برق و یک خط گاز آسیب دیدند.

نیروهای ویژه روسیه با پهپادهای کامیکازه تجهیزات جنگی ارتش اوکراین را نابود کردند.

نیروهای ویژه یگان نیروهای دنیپر با استفاده از پهپادهای کامیکاز از نوع لانست که قرار بود برای حملات به بخش خرسون مورد استفاده قرار گیرند، تمرکز تجهیزات متعلق به سربازان اوکراینی را در یک منطقه جنگلی منهدم کردند. این را یکی از فرماندهان نیروهای ویژه به خبرگزاری ریانووستی گزارش کرده است. این ویدیوی مربوطه را در تلگرام منتشر می کند.

به گفته این افسر، محل توسط نیروهای شناسایی هوایی کشف شد. این حمله تجهیزات جنگی را از کار انداخت و خسارات پرسنلی نیز داشت.

دونتسک: ارتش روسیه حملات واحدهای اوکراینی را در نزدیکی سولدار خنثی کرد

یک فرمانده نیروی توپخانه روسیه به خبرگزاری ریانووستی گفت که گروهی متشکل از ۵۰ شبه نظامی که مخفیانه در یک منطقه جنگلی پیشروی می کردند ۸۰ درصد آنها تارومار شده اند. او ویدئوی مربوطه را در اختیار رسانه ها قرار داد که توسط یک پهپاد در شب ضبط شده است. به گفته این افسر، این پهپاد فعالیت های نیروهای مخالف را شناسایی کرده بود.
به گفته وی، چند ساعت بعد گروه دومی متشکل از ۲۰ جنگنده اوکراینی در حال حرکت به سمت سولدار مشاهده شدند. آنها نیز مورد حمله قرار گرفتند.

مشاور شرکت هسته‌ای روسیه: غرب می‌خواهد از یک حادثه احتمالی در نیروگاه هسته‌ای زاپوروژیه برای توجیه مشارکت در درگیری سوء استفاده کند.

در پس زمینه ضدحمله نافرجام ارتش اوکراین، کشورهای غربی به دنبال بهانه ای برای توجیه مشارکت خود در درگیری هستند. رنات کارچا، مشاور مدیر کل شرکت اتمی روسیه Rosenergoatom به خبرگزاری تاس گفت. غرب شکست احتمالی در کیف را شکست خود می‌داند، بنابراین «سیاستمداران متجاوز غربی برای هر چیزی آماده هستند».
«سازماندهی یک عملیات ویژه در نیروگاه هسته‌ای که منجر به حادثه هسته‌ای می‌شود، معتقدند یک «دروازه» قانونی برای قانونی کردن دخالت ناتو در درگیری ایجاد می‌کند.»

به گفته کارچا دقیقاً به همین دلیل است که کارها به صورت هدفمند و منسجم انجام می شود تا روسیه را به عنوان کشوری که قادر به انجام یک اقدام تروریسم هسته ای است و سپس به عنوان تهدیدی برای اروپا و اروپا طبقه بندی می شود انجام می شود. کل جامعه جهانی می توانست.

کارشناس نظامی: حدود ۶۰ حمله اوکراینی در عرض یک هفته در جبهه لوگانسک دفع شد

آندره ماروچکو، کارشناس نظامی و سرهنگ بازنشسته شبه نظامیان خلق جمهوری خلق لوگانسک، به خبرگزاری تاس گفت: در هفته گذشته، نیروهای روسیه حدود ۵۶ حمله اوکراینی را در جهت تاکتیکی لوگانسک دفع کردند.

به گفته وی، حدود ۳۰۰۰ سرباز اوکراینی و مزدوران خارجی از بین رفته اند. همچنین از ۱۴ اقدام خرابکارانه جلوگیری شد.

ماروچکو همچنین بیان می کند که حدود ۷۵ خودرو، ۴۵ خودروی جنگی زرهی مختلف، ۴۰ نوع سیستم توپخانه ای مختلف و همچنین ده تانک از جمله تجهیزات جنگی ساخت خارجی منهدم شد.

دونتسک ۵۶ حمله اوکراینی را ظرف ۲۴ ساعت گزارش می دهد

مقامات دونتسک ۵۶ حمله توسط نیروهای اوکراینی را در ۲۴ ساعت گذشته ثبت کرده اند. بر این اساس، حداقل ۳۲۸ پرتابه به خاک جمهوری خلق شلیک شد. ارتش اوکراین از توپخانه، چند راکت انداز و پرتابه در کالیبرهای ۱۲۲، ۱۵۵ و ۱۵۲ میلی متری استفاده کرد. پنج شهر، از جمله پایتخت منطقه، دونتسک، زیر آتش آنها قرار گرفت.
دو غیرنظامی در این حملات زخمی شدند. چهار ساختمان مسکونی در گورلوکا و یک ساختمان زیرساخت غیرنظامی در اثر گلوله باران آسیب دیدند.
یک روز قبل، مقامات دونتسک ۳۶ حمله از اوکراین را گزارش کرده بودند.


رئیس سیا بحران اوکراین را یک فرصت منحصر به فرد می داند: “ما یک سرویس مخفی انسانی هستیم”

ویلیام برنز، مقام ارشد اطلاعاتی واشنگتن، علناً اختلافات محسوسی را که به گفته او در مسکو بر سر درگیری روسیه و اوکراین در حال افزایش است، تحسین می کند. او توضیح داد که سیا فرصتی تاریخی برای استخدام جاسوسان و تضعیف دولت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه داده شده است.
برنز روز شنبه در سخنرانی خود در بنیاد دیچلی در بریتانیا مدعی شد که “علیرغم ضیافت مداوم تبلیغات دولتی و در مواجهه با سرکوب، نارضایتی از جنگ در میان رهبری روسیه همچنان افزایش خواهد یافت.”
این نارضایتی یک فرصت منحصر به فرد را برای ما در سیا باز می کند، که اساساً یک سرویس مخفی انسانی است. ما نمی گذاریم این فرصت از ما بگذرد.”
برنز اشاره کرد که سیا در ماه مه یک کانال تلگرامی برای استخدام افسران، مقامات دولتی و دانشمندانی که می توانند اطلاعاتی در مورد رهبری و اقتصاد روسیه ارائه دهند، راه اندازی کرد. برنز توضیح داد: «ما در هفته اول ۲.۵ میلیون بازدید داشتیم و برای تجارت بسیار باز هستیم.»
«آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در ایالات متحده گفت که مسکو معتقد است که سرویس جاسوسی ایالات متحده فقط “پول مالیات دهندگان آمریکایی را هدر می دهد” زیرا تلاش برای جدا کردن جامعه روسیه از خارج نتیجه ای نخواهد داشت.


قدیروف: واحد هوابرد اوکراین در کرمنایا سرکوب شدند

رمضان قدیروف، رئیس چچن در کانال تلگرامی خود از شکست یک گروه خرابکار و شناسایی تیپ ۹۵ هجومی جداگانه نیروهای هوابرد اوکراین در نزدیکی روستای کرمنایا (LVR) خبر داد. او در این باره نوشت:

“در جریان یک حمله موفقیت آمیز در نزدیکی جنگل سربریانسکی در نزدیکی کرمنایا یک گروه شناسایی از تیپ هجومی جداگانه ۹۵ نیروهای هوابرد اوکراین غلبه کرد. در این درگیری، شش نازی از بین رفت و پنج نفر اسیر شدند.”

قدیروف همچنین ویدئویی از یک نظامی اسیر اوکراینی را منتشر کرد که در مورد آموزش رزمی خود در بریتانیا صحبت می کرد.


مشاور رئیس جمهور سابق به ترک اوکراین توصیه می کند و در مورد پاییز هشدار می دهد

به گفته مشاور رئیس جمهور سابق لئونید کوچما، اولگ سوسکین در وبلاگ یوتیوب خود، شهروندان اوکراینی باید در تابستان کشور را ترک کنند. وی از جمله توضیح داد:

“هیچ چیز خوبی در انتظار ما نیست. اکنون تابستان پیش روی ما است – باید خود را با شرایط وفق دهیم. تابستان به سرعت می گذرد، پاییز ترسناک خواهد بود.”

او همچنین چشم انداز یک ضد حمله توسط ارتش اوکراین را ارزیابی کرد. به نظر او، ارتش اوکراین موفق نخواهد شد زیرا چیزی برای حمله ندارد، “هیچ هواپیما، موشک، مهمات خوشه ای و حتی پهپادهای تهاجمی”.