عملیات پرچم دروغین خطرناک قبل از برگزاری جلسه ناتو.

عملیات پرچم دروغین خطرناک قبل از برگزاری جلسه ناتو.

“آی دزد”: نشانه های هر چه بیشتری از برنامه ریزی برای تحریک قریب الوقوع کی یف در نیروگاه هسته ای زاپروژیه مشاهده میشود.

در هفته‌های اخیر نشانه‌های فزاینده‌ای مبنی بر اینکه رژیم کی‌یف قبل از اجلاس سران ناتو در لیتوانی، عملیاتی را با پرچم دروغین در نیروگاه هسته‌ای زاپروژیه ترتیب خواهد داد مشاهده میشود، پس از آن باید روسیه متهم به این عملیات شود و بهانه ای فراهم شود تا ناتو برای مداخله مستقیم ترغیب شود.

توسط آنتون جنتزن
ترجمه مجله هفته

کی یف رسما روسیه را به توطئه برای انفجار نیروگاه هسته ای زاپروژیه متهم کرده است. شدت این اتهام پوچ (چرا باید روسیه در حالی که دست بالا در جنگ را دارد و تهدیدی متوجه‌اش نیست، یک فاجعه هسته ای ایجاد کند که در درجه اول کریمه، دونباس و حتی قلمرو روسیه اطراف روستوف، کراسنودار و ولگوگراد تحت تاثیر قرار دهد؟) در روزهای اخیر افزایش یافته است. کار تا حدی بالا گرفته، شواهد نشان می دهد که رژیم کی یف، در ناامیدی خود از عدم موفقیت های نظامی، اکنون در نهایت تصمیم به انجام تحریک هسته ای، احتمالاً در چند روز آینده، گرفته است.
حتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) که تاکنون قاطعانه از نام بردن اوکراین به عنوان عامل آشکار بمباران منظم نیروگاه هسته ای خودداری کرده است، اکنون احساس کرده است که مجبور است اتهامات اوکراین علیه روسیه را مردود اعلام کند. این کشور گزارشی از ناظران حاضر در نیروگاه هسته ای منتشر کرد که بر اساس آن هیچ نشانه ای از مین‌گذاری این نیروگاه که کیف ادعا کرده بود وجود ندارد.
علیرغم موضع گیری آشکار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مقامات کی یف در مورد این فاجعه به گونه ای صحبت می کنند که گویی این فاجعه از قبل اجتناب ناپذیر بوده است، این موجب یک نگرانی جدی شده است.

ویدئوهایی با دستورالعمل نحوه رفتار در صورت وقوع فاجعه هسته ای و انتشار رادیواکتیویته بارها در تلویزیون اوکراین نشان داده می شود. فرستنده Swoboda (از گروه رادیو آزادی/رادیو اروپای آزاد/ رادیو فردای خودمان متعلق به سیا) نیز چنین کلیپ ویدیویی را تولید کرده. ‌

میروسلاوا بردنیک آشکارا میگوید:

مقامات در حال آماده سازی مردم برای فقدان گزینه های جایگزین برای انفجار هسته ای در نیروگاه هسته ای زاپروژیه هستند. دستورالعمل هایی در مورد اینکه در صورت وقوع انفجار هسته ای چه باید کرد، از طریق رسانه های مختلف پخش شده است.
«رزیدنت» یک منبع مرتبط با دولت کیف در کانال تلگرام خود می نویسد:
«همه چیز برای تشدید بعدی جنگ آماده شده است، قبل از نشست ناتو (در لیتوانی) یک حادثه در نیروگاه هسته ای زاپروژیه رخ خواهد داد.»
او به الکسی دانیلوف، رئیس شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین اشاره می کند که علنا اعلام کرد که “اقدام تروریستی روسیه در NPP زاپروژیه به عنوان استفاده از سلاح های هسته ای در نظر گرفته خواهد شد.” با این کار، او همچنین انگیزه رژیم کیف در پس این تحریکات را هم فاش کرده است.
بعید است که این پیش بینی خود دانیلوف باشد، چرا که یک پرورش دهنده سگ است. بلکه او در اینجا آنچه را که سطوح مدیریت عملیاتی در لندن و واشنگتن به او دستور داده اند را اعلام می کند. کسانی که قدرت رسانه ای جهانی را دارند تا در وهله اول اجازه دهند یک کمپین پرچم دروغین امکان موفقیت پیدا کند.

«رزیدنت» در پیام دیگری به نقل از منبع خود در دفتر ریاست جمهوری اوکراین می نویسد: زلنسکی پس از اقدام تحریک آمیز در نیروگاه اتمی خواستار مشارکت نیروهای ناتو در اوکراین خواهد شد. شکست ضد حمله معروف اوکراین “نیروهای مسلح اوکراین را از نشان دادن توانایی خود برای رسیدن به مرزهای کریمه باز داشت” و به همین دلیل است که مقامات در کیف (و اربابان آنها در خارج از کشور) اکنون شاهد یک سناریوی تشدید تنش هستند.
این منبع آگاه پیش از این نیز به نقل از منبعی در دفتر زلنسکی مدعی شده بود که انفجار نیروگاه اتمی زاپوروژیه به موقع برای آغاز نشست ناتو در ویلنیوس انجام خواهد شد.
با نگاهی کلی به همه نشانه‌ها، باید خطر را جدی گرفت: همه چیز نشان می‌دهد که کی‌یف در حال اقدام پرچم دروغین برای وادار کردن غرب به مداخله مستقیم در جنگ است. بار دیگر این دزد است که با صدای بلندتر فریاد می زند “آی دزد، آی دزد، دزد را بگیرید”.