رابرت اف کندی: تاکنون ۳۵۰ هزار اوکراینی در میدان نبرد کشته شده اند.

رابرت اف کندی: تاکنون ۳۵۰ هزار اوکراینی در میدان نبرد کشته شده اند.

رابرت اف کندی بوریس جانسون را مسئول شکست توافق صلح اوکراین می داند.

ترجمه مجله هفته

رابرت اف کندی جونیور، نامزد ریاست جمهوری آمریکا، بوریس جانسون، نخست وزیر سابق بریتانیا را به دلیل عدم امضای توافقنامه صلح میان روسیه و اوکراین، مقصر می داند. کندی گفت جانسون به دستور واشنگتن عمل کرد.

گفته می‌شود که بوریس جانسون، نخست‌وزیر سابق بریتانیا، سال گذشته به دستور واشنگتن، توافق صلح بین روسیه و اوکراین را از مسیرش خارج کرد تا درگیری‌ها ادامه یابد.
رابرت اف کندی جونیور نامزد ریاست جمهوری آمریکا در مصاحبه با NBC5 چنین گفت:
«همانطور که اکنون می دانیم، روس ها در آوریل ۲۰۲۲ یک توافقنامه صلح با زلنسکی امضا کردند، اما کاخ سفید از بوریس جانسون برای خرابکاری در این توافق استفاده کرد. ما می توانستیم درگیری را حل کنیم، یا از آن جلوگیری کنیم.»
به گفته کندی، در نتیجه جنگ، تاکنون ۳۵۰ هزار اوکراینی در میدان نبرد کشته شده اند. این سیاستمدار توضیح می دهد:
امریکا باید با این جنگ دائمی که بخشی جدایی ناپذیر از دوران ریاست جمهوری بایدن بوده است، خداحافظی کند. از سال ۲۰۰۱، ما هشت تریلیون دلار برای جنگهای بیفایده هزینه کردهایم و این پول از جیب طبقه متوسط گرفته شده است.

کندی همچنین گفت که اگر به عنوان رئیس جمهور امریکا انتخاب شود، قصد دارد مذاکرات را اغاز کند و به درگیری پایان دهد. با این حال، او به این سوال که آیا دستور توقف کمک های نظامی به اوکراین را خواهد داد یا خیر، پاسخی نداد.

در ۱۷ ژوئن، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در سن پترزبورگ هیئتی را با اعضای هفت کشور آفریقایی پذیرفت که ابتکار صلحی را برای حل و فصل مناقشه اوکراین ارائه کردند. در جریان این رویداد، رئیس دولت روسیه جزئیاتی از مذاکرات روسیه و اوکراین که در بهار ۲۰۲۲ در استانبول برگزار شد و طی آن دو طرف پیش نویس پیمان صلح را پاراف کردند، ارائه کرد. با این حال، کمی بعد، کی یف این ابتکار را «به زباله دان تاریخ» انداخت، زمانی که روسیه نیروهای خود را از مناطق کیف و چرنیهیو خارج کرد.

جانسون چندین بازدید از اوکراین داشت، از جمله سفری اعلام نشده از پایتخت، کیف، در آوریل ۲۰۲۲. بر اساس گزارش‌های مطبوعات غربی، گفته می‌شود نخست‌وزیر سابق بریتانیا ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین را متقاعد کرده که مذاکرات با روسیه را متوقف کند، زیرا غرب خواهان پایان درگیری نیست. در همان زمان، جانسون از حمایت نظامی بیشتر بریتانیا از اوکراین خبر داد.