این نامش آپارتاید است

یورش نظامیان اسرائیلی به خانه های اسیران فعلی و سابق فلسطینی

در حال حاضر ۴۹۰۰ فلسطینی از جمله ۳۱ زن و ۱۶۰ کودک خردسال در زندان های رژیم اسرائیل نگهداری می شوند.

ترجمه مجله هفته

به گفته وزارت زندانیان و بازداشت شدگان سابق فلسطین، ارتش اسرائیل در ۲۶ ژوئن به ده ها خانه فلسطینی متعلق به اسیران و زندانیان سابق قدس شرقی اشغالی یورش برد و در این روند اقدام به مصادره اموال و دارایی آنها کرد.

این وزارتخانه با انتشار بیانیه‌ای خاطرنشان کرد: این رفتار وحشیانه بازتابی از سردرگمی است که سرویس‌های امنیتی رژیم اشغالگر اسرائیل در برابر استواری زندانیان و تلاش‌های بی‌ثمر آنها برای تضعیف روحیه خانواده‌هایشان بکار گرفته اند.

ارتش اسرائیل اقلام مختلفی از جمله اتومبیل، طلا، موتورسیکلت و وسایل شخصی خانگی را از خانه های ۱۶ زندانی فعلی و سابق، از جمله از خانه خانوادگی احمد منصره، که از سال ۲۰۱۵، زمانی که فقط ۱۳ سال داشت، بازداشت شده است، مصادره کرد.

بر اساس گزارشی که در اوایل سال جاری از سوی کمیسیون امور زندانیان و بازداشت شدگان سابق فلسطین منتشر شد، در حال حاضر ۴۹۰۰ فلسطینی را در سراسر کشور در زندان های اسرائیل نگهداری می شوند که ۳۱ زن و ۱۶۰ کودک زیر سن قانونی در بین آنها میباشند.

بیش از ۱۰۰۰ فلسطینی در بازداشت اداری به سر می برند که به ارتش اسرائیل اجازه می دهد اسرای فلسطینی را به طور نامحدود بدون اتهام خاصی در بازداشت نگه دارد یا به آنها اجازه می دهد با حضور وکیل تا شش ماه یا بیشتر در انتظار محاکمه در زندان بسر برند. حتی چندین زندانی ۱۱ سال است که در بازداشت اداری نگهداری می شوند.
علاوه بر این، ۵۵۴ زندانی فلسطینی در حال گذراندن حبس ابد هستند و ۷۰۰ نفر نیز بیمارند که تا کنون ۲۴ نفر از آنها بر اثر سرطان جان خود را از دست داده‌اند.
در ماه مارس، تل آویو حساب های بانکی و اموال چند زندانی فلسطینی آزاد شده را توقیف کرد.
روند تدریجی اما عمدی مصادره پول و زمین فلسطینیان توسط اسرائیل، همراه با وادار کردن فلسطینیان به زندگی تحت اشغال نظامی اسرائیل، سیستمی را تشکیل داده است که گروه حقوق بشر اسرائیلی بیتسلیم ان را به عنوان آپارتاید طبقه بندی کرده است که چیزی بیش از یک نتیجه ثانویه اشغال نیست.