سکوت موش‌های «تحلیلی» آمریکا به امید تحولات فاجعه‌بار روسیه – ماسلوف – ا. م. شیری

سکوت موش‌های «تحلیلی» آمریکا به امید تحولات فاجعه‌بار روسیه

ولادیمیر ماسلوف (Vladimir Maslov)

ا. م. شیری

در واشنگتن ساعت ۱۲ است، اوج روز کاری و زمان بازدید از وب‌سایت‌های تأثیرگذارترین «کارخانه‌های فکر» آمریکایی رند، بنیادهای بروکینگز و هریتیج، شورای روابط خارجی، مرکز مطالعات راهبردی و بین‌المللی کارنگی، که امپراتوری کثیف دروغ از طریق آن‌ها مدیریت می‌شود. در هیچ یک از آن‌ها حتی خبر کوتاهی از وقایع ناراحت‌کننده در روسیه منتشر نشده، اگرچه شورش در یک قدرت هسته‌ای پدیدۀ بی‌سابقه در تاریخ بشریت است. باز هم روس‌ها اولین هستند (ببخشید اگر این شوخی برای شما ناخوشآیند باشد). چرا رفتم آن‌ها را بخوانم؟ برای اینکه باید فهمید که آیا شخصی مانند پریگوژین در رأس حاکمیت روسیه برای غرب مفید است یا خیر.

من شک دارم که پریگوژین برای برکناری ولادیمیر پوتین به مسکو می‌رود، پس از آن دیکتاتوری نظامی پریگوژین برقرار میگردد و پارلمان منحل یا «غیرقانونی» اعلام می‌شود. اما معتقدم که وحوش آمریکایی به پریگوژین نیاز ندارند. از قضا، در سپتامبر سال گذشته، کارشناسان اروپایی معتقد بودند که احتمال به قدرت رسیدن او بسیار ضعیف، اما خطرناک‌ترین است. با این حال، اگر مفید نباشد، این بدان معنا نیست که پریگوژین مورد حمایت قرار نخواهد گرفت یا آلت دست نخواهد شد. زیرا، وحوش غربی و همدستان آن‌ها در تلاشند تا با درگیر کردن روسیه به جنگ داخلی، ما را تضعیف کنند و نیروهای اشغالگر «حافظ صلح» را وارد کشور کرده، با غیرنظامی کردن و دست به نسل‌کشی زدن، اردوگاه‌های اجباری دایر نمایند. آن‌ها حتی می‌توانند منابع آب ما را با داروهای ضد بارداری آلوده کنند.

حالا بیایید سعی کنیم سرکردگان شورشیان و نیروهای پشت سر آن‌ها را بررسی کنیم. آیا آن‌ها از خطرات اصلی درگیری داخلی در روسیه آگاه هستند؟ بلی. آیا خطرات و پیامدهای فروپاشی پدافند در منطقۀ عملیات نظامی ویژه را محاسبه کرده‌اند؟ آره. آیا آن‌ها خود را آسیب‌ناپذیر تصور می‌کنند و امیدوارند که در صورت شکست شورش زنده می‌مانند؟ فکر نمی‌کنم. همه آن‌ها انتحاری هستند، برخی در جنگ خواهند مُرد، مجازات اعدام برای برخی دیگر تعلیق خواهد شد. آن‌ها به موفقیت خود اطمینان دارند، شاید، امید زیادی برای «سه روز کی‌یف» وجود داشته باشد. زیرا، حتی اگر غرب پشت سر آن‌ها نباشد، شورشیان از حمایت قدرتمندی در بالاترین سطح برخوردار هستند، بویژه با یک تفکر ضد غربی رادیکال! در اینجا وحوش آمریکایی و اروپایی حفظ قدرت پوتین را ترجیح می‌دهند. اما در هر صورت، تلاش برای کودتای مسلحانه خسارت وارد می‌کند، تنها مسئله این است که توطئه‌گران نیز باید این را درک کنند.

نتیجه‌گیری. آدم‌های پریگوژین دیوانه‌اند. باید آن‌ها را هر چه سریع‌تر‌ متوقف کرد.

نقل از‌: بعد از شوک

۴ تیر-سرطان ۱۴۰۲