اخبار جنگ اوکراین – ۲۳ ژوئن

وزارت دفاع روسیه: نیروهای روسی به مواضع گروه واگنر حمله نکرده اند

وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه ای ادعای حمله به مواضع عقب توسط شرکت نظامی خصوصی واگنر را تکذیب کرد. همه اخبار در مورد این، که به نام رئیس واگنر یوگنی پریگوژین منتشر می شود، با واقعیت مطابقت ندارد و به عنوان یک تحریک تلقی می شود.
پیشتر پریگوژین اعلام کرده بود که نیروهای روسی به مواضع این شرکت خصوصی نظامی حمله کرده اند. علاوه بر این، پریگوژین تأکید کرد که گروه واگنر همچنان تصمیم خواهد گرفت که چگونه به این موضوع واکنش نشان دهد.

پسکوف: رئیس جمهور پوتین از وضعیت پیرامون پریگوژین رئیس واگنر مطلع شده است

به گفته دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از وضعیت پیرامون رئیس گروه واگنر، یوگنی پریگوژین، آگاه است. در این زمینه تمام اقدامات لازم در حال حاضر در حال انجام است.

سرویس امنیت فدرال به دلیل اظهارات پریگوژین پیگرد کیفری را آغاز می کند

کمیته ملی مبارزه با تروریسم روسیه در رابطه با اتهامات پریگوژین علیه وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که سرویس امنیت فدرال روسیه یک پرونده با اتهام تحریک قیام مسلحانه تشکیل داده است. این کمیته همچنین خواستار توقف فوری فعالیت های غیرقانونی شد.

چین به جامعه جهانی نسبت به تشدید درگیری در اوکراین هشدار داد

«چین امیدوار است که جامعه جهانی از تشدید درگیری اوکراین جلوگیری کند. گنگ شوانگ، معاون نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد روز جمعه در نشست شورای امنیت این سازمان گفت.
خصومت ها در اوکراین در مرحله وخیمی قرار دارند. تخریب نیروگاه برق آبی کاخوفکا به ما یادآوری می کند که در صورت ادامه خصومت ها خطرات بیشتری وجود دارد. ما امیدواریم که جامعه بین المللی از تشدید تنش خودداری کند.»فرماندار منطقه خرسون: پل چونگر بیش از حد انتظار آسیب دیده است

خسارات وارده به پل چونگار که روز قبل مورد حمله نیروهای اوکراینی قرار گرفت، شدیدتر از آن چیزی است که در ابتدا تصور می شد. این را ولادیمیر سالدو فرماندار منطقه خرسون به شبکه تلویزیونی Rossiya-24 اعلام کرد. تردد فقط ۱۵ تا ۲۰ روز دیگر از سر گرفته می شود. با این حال، کار روی پل ممکن است بیشتر طول بکشد.
نیروهای اوکراینی روز پنجشنبه دو پل را که منطقه خرسون را به شبه جزیره کریمه متصل می کند، گلوله باران کردند. یکی از آنها نزدیک روستای چنگر است. به گفته مقامات، پل دیگر قدیمی است و دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد. خودروها از مسیرهای جایگزین منحرف خواهند شد.

پناهگاه های بساز و بندازی: کیف می خواهد تصمیم گیرندگان را پاسخگو نگه دارد

شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین روز جمعه تصمیم گرفت همه کسانی که درگیر رسوایی بساز و بندازی پناهگاه ها در اوکراین هستند  را در مورد مواخذه قرار دهد این شامل ۲۵ درصد یعنی یک چهارم پناهگاه‌های ساخته شده می‌باشد. ولادیمیر زلنسکی در تلگرام نوشت: یک چهارم پناهگاه های حمله هوایی در اوکراین و یک سوم در کیف غیرقابل استفاده هستند. او افزود: “نتایج ناامید کننده است. تقریباً در همه جای کشور.””تصمیمات پرسنلی گرفته می شود.” وی همچنین اعلام کرد که تمامی سنگرها به وضعیت مناسب بازگردانده می شوند. 

پیش از آن رسوایی در اوکراین در مورد وضعیت نامناسب پناهگاه های حمله هوایی به راه افتاده بود. الکساندر کامیشین وزیر صنایع استراتژیک اوکراین وضعیت پایتخت را بحرانی توصیف کرد. 

واکنش مسکو به بسته یازدهم تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه

 وزارت خارجه روسیه در واکنش به یازدهمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا علیه روسیه اقدامات تلافی جویانه ای انجام داده است. مسکو فهرست تحریم‌ها را برای نمایندگان سازمان‌های اروپایی و کشورهای عضو اتحادیه اروپا گسترش داد. 

وزارت امور خارجه روسیه گفت که این افراد شامل نمایندگان آژانس های امنیتی، سازمان های دولتی و تجاری و همچنین شهروندان اتحادیه اروپا هستند که در حمایت نظامی از کی یف نقش دارند. این بدان معناست که کسانی که تجهیزات نظامی و یونیفورم اوکراین را تامین کرده اند، سربازان اوکراینی را آموزش داده اند یا اطلاعات اطلاعاتی و تدارکاتی ارائه کرده اند، از ورود به کشور منع خواهند شد. فهرست تحریم‌ها همچنین شامل نمایندگان پارلمانی است که خواستار رویارویی با روسیه هستند و کسانی که پیش‌نویس تحریم‌ها را تهیه می‌کنند. 

زلنسکی: عدم دعوت به ناتو انگیزه نیروهای مسلح را از بین می برد

اگر اوکراین در نشست ویلنیوس برای پیوستن به ناتو دعوتی دریافت نکند، انگیزه نیروهای مسلح این کشور را از بین خواهد برد. این را ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در مصاحبه با بی بی سی بیان کرد. 

موضع: من فکر می‌کنم این به معنای «مسخره کردن» دولت و ارتش ما است، این به معنای بی‌انگیختگی ارتش ما است.»

علاوه بر این، زلنسکی تاکید کرد که ناتو انگیزه ای برای نیروهای مسلح اوکراین است. 

«چندین بار به آنها گفتیم: فرش قرمز را از زیر پای ما بیرون نکشید.»

رئیس جمهور بر لزوم دریافت تضمین های امنیتی از ناتو تاکید کرد. اما هدف نهایی عضویت در اتحاد است. 

این هفته، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو به صراحت اعلام کرد که کی یف برای نشست ناتو در لیتوانی دعوتی دریافت نخواهد کرد. او به قوانین سازمان اشاره کرد که به طور خودکار الحاق یک کشور در شرایط جنگی را مسدود می کند. 

گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

وزارت دفاع روسیه از حمله با تسلیحات دقیق دوربرد به مکان‌های ذخیره‌سازی موشک‌های اوکراینی، از جمله موشک‌های تحویل‌شده توسط غرب خبر داده است. ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی این مقام، گفت که همه اهداف مورد نظر هدف قرار گرفتند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که با موفقیت حملات بیشتر اوکراین به بخش‌های جلویی دونتسک، زاپوروژیه و دونتسک جنوبی را دفع کرده است. بر این اساس، سه حمله اوکراین به بخش جنوبی دونتسک در Vremevka دفع شد و دو گروه خرابکاران نیز در نزدیکی Pologi رهگیری شدند. ارتش کیف در مجموع بیش از ۱۳۰ سرباز، پنج تانک، سه خودروی جنگی پیاده نظام، چهار خودرو، دو هویتزر D-20 و یک اسلحه خودکششی Krab ساخت لهستان را در این بخش از دست داد.

در بخش دونتسک جبهه، طرف اوکراینی بیش از ۹۰ سرباز، دو خودروی زرهی، سه کامیون وانت و دو هویتزر را در مجموع چهار حمله ناموفق از دست داد. علاوه بر این، نیروهای روسی یک انبار مهمات را در نزدیکی Chassov Yar منهدم کردند.

در جبهه کوپیانسک تلفات اوکراینی بالغ بر ۳۰ سرباز، دو خودروی زرهی جنگی، سه خودرو و یک اسلحه خودکششی کراب ساخت لهستان بود. در بخش کراسنی لیمان، تا ۹۰ سرباز اوکراینی توسط توپخانه و حملات هوایی روسیه کشته شدند و دو نفربر زرهی، دو اسلحه خودکششی Gvozdika و دو هویتزر منهدم شدند.

علاوه بر این، بیش از ۴۰ سرباز اوکراینی در منطقه خرسون کشته شدند و چهار خودرو و یک هویتزر M777 ساخت آمریکا منهدم شد.

پدافند هوایی روسیه چهار موشک تاکتیکی زیردریایی توچکا، ۱۵ موشک HIMARS و بمب های هدایت شونده ساخت آمریکا و ۱۱ هواپیمای بدون سرنشین را در سراسر خط مقدم رهگیری کرد.

مشاور دفتر ریاست جمهوری اوکراین شکست در عملیات را گردن غرب انداخت

میخائیل پودولیاک، مشاور دفتر ریاست جمهوری اوکراین، گفت که تدارکات بسیار کند تسلیحات غربی به کی‌یف به روسیه اجازه داد دفاعی را آماده کند و تهاجم جاری اوکراین را پیچیده کرد. او در توییتر نوشت:
ما زمان طولانی برای متقاعد کردن شرکای خود برای تهیه تسلیحات لازم را از دست دادیم، روسیه از این زمان برای ساخت استحکامات خاص خط دفاعی عمیق و سیستم میدان مین استفاده کرد..
پودولجاک از فرمول‌بندی‌هایی استفاده کرد که قبلاً توسط ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین و آنا مالجار، معاون وزیر دفاع اوکراین استفاده شده بود، که بر اساس آن ضد حمله “یک فیلم پرفروش هالیوودی نیست”. او عدم موفقیت اوکراین را با بیان اینکه حمله مستلزم “رویکرد معقول و متعادل” است و ظاهراً کیف به جان سربازان بالاترین اولویت را می دهد، توجیه کرد.


درگیری در منطقه جنگلی نزدیک کرمنایا: اجساد سربازان اوکراینی روی زمین مانده

نبرد در مثلث Kremennaya-Liman-Seversk منجر به تلفات زیادی برای ارتش اوکراین شد. رسانه های روسی به نقل از سرهنگ و سخنگوی نظامی آندری ماروچکو گزارش می دهند که بسیاری از آنها حدود یک هفته است که در میدان جنگ در جنگل سربریانی رها شده اند و در دمای تابستان در حال تجزیه شدن هستند.

به گفته وی، در مناطقی که مواضع نیروهای مسلح روسیه در مجاورت مواضع ارتش اوکراین قرار دارد، ارتش روسیه باید از ماسک ضد گاز و از روش های دیگر برای فرار از بوی مرگبار اجیاد استفاده کند.

منطقه جنوب کرمناجا جنگلی انبوه است که برای این منطقه استپی غیر معمول است و یک ذخیره گاه طبیعی است.

عملیات تهاجمی روسیه به سمت کرمنایا

کانال تلگرامی RVVoenkory به نقل از چندین منبع، از حمله نیروهای مسلح روسیه به سمت کرمنیا – لیمان در شمال جمهوری خلق لوگانسک را گزارش می‌دهد.
چاک فارر، تحلیلگر نظامی ایالات متحده گزارش می دهد:
«نیروهای روسیه یک حمله چند جانبه را با تمرکز بر محور جاده O-130501 در غرب کرمنایا آغاز کردند. با گسترش این حمله، نیروهای روسی یک نقطه برجسته در سراسر جاده O-131306 را ایمن کرده و به سمت مخزن شربتسکا پیشروی کردند.»
عملیات ارتش روسیه در این راستا دیروز و یک روز قبل از سوی رهبری اوکراین تایید شد. گارد ملی از عقب نشینی یکی از تیپ های اوکراینی در منطقه جنگلی سربریانسکی خبر داد.
در کنفرانس مطبوعاتی صبح روز جمعه ستاد کل اوکراین، گزارش شد که نیروهای روسی در حال پیشروی به سمت بلوگوروکا در لوهانسک و به سمت لیمان در دونتسک هستند. آنها حملات هوایی را در مناطق نوسکویه و ایوانوکا، تورسکویه، بلوگوروکا، دوبراوا و اسپورنوی انجام دادند. مواضع اوکراین در سربریانکا، ورخنکامنسکه و رازدولوفکا نیز مورد حمله توپخانه قرار گرفتند.

این داده ها توسط کانال تلگرام روسیه برای تحلیل نظامی رایبار تایید شده است. “هدف حمله احتمالا رسیدن به ساحل دیگر سورسکی دونتس در نزدیکی گریگوروکا است.

ناریشکین: جنگجویان اوکراینی برای منافع محافل حاکم در ایالات متحده و سایر کشورهای ناتو جان خود را از دست می دهند.

سرگئی ناریشکین، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه (SVR) در کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه خود گفت: نخبگان غربی در این باور که میتوانند “روسیه را با زور اسلحه در هم بشکنند” آنها بسیار اشتباه می کنند.
وی افزود: امروز بدترین هزینه این فریب عمیق را رزمندگان نیروهای مسلح اوکراین و مزدوران کشورهای غربی میپردازند که به طور دسته جمعی در خط مقدم برای منافع محافل حاکم در واشنگتن و بسیاری از پایتخت های دیگر کشورهای ناتو قربانی میشوند.”


نیروهای کی یف به طور گسترده منطقه بلگورود روسیه را گلوله باران کردند

ارتش اوکراین روز پنجشنبه در مجموع ۹۸ گلوله با کالیبرهای مختلف به سمت منطقه بلگورود روسیه شلیک کرد و یک بمب انفجاری را از یک پهپاد پرتاب کرد.
این مطلب از گزارشی که ویاچسلاو گلادکوف در تلگرام منتشر کرده است، به دست می‌آید. به گفته فرماندار منطقه، روستاهای متعددی در پنج شهرستان از ۲۱ شهرستان منطقه به نام‌های بلگورود، بوریسوفکا، ولوکونوفکا، گرایوورون و شبکینو که همگی در مرز اوکراین قرار دارند، گلوله باران شدند.
با شلیک ۴۸ گلوله، منطقه Volokonovka بیشترین ضربه را خورد.
در آنجا سه خانه شخصی، یک خط گاز و یک سیم برق آسیب دیدند. به گفته گلادکو، در هیچ یک از این حملات به کسی آسیب نرسیده است.

نتانیاهو: تسلیحات غربی ارسالی به اوکراین از مرزهای اسرائیل سر درآوردند.

اسرائیل نگران سر درآوردن تسلیحاتی غربی ارسالی به اوکراین از ایران است و احتمالا از آنها علیه اسرائیل استفاده شود. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر، به این بهانه امتناع کشورش از ارسال تسلیحات به اوکراین را توجیه کرد. او در مصاحبه با روزنامه جروزالم پست گفت:

«ما می ترسیم هر سیستمی را که به اوکراین تحویل می دهیم به دست ایران بیفتد و علیه ما استفاده شود و اتفاقاً این یک احتمال تئوریک نیست. این در واقع با سلاح‌های ضد تانک غربی که اکنون در مرزهای خود پیدا می‌کنیم، در حال اتفاق افتادن است». 

سرویس اطلاعات داخلی روسیه قاچاق مواد رادیواکتیو را متوقف کرد – پنج نفر دستگیر شدند

سرویس اطلاعات داخلی روسیه FSB پنج نفر را دستگیر کرد که به کمک یک شهروند اوکراینی قصد داشتند یک کیلوگرم ماده رادیواکتیو سزیم-۱۳۷ را به خارج از روسیه قاچاق کنند. این آژانس ویدئویی از این دستگیری منتشر کرد. 

سرویس مطبوعاتی FSB اعلام کرد:

بر اساس داده های تحقیقات، این گروه جنایتکار به نفع یک مشتری خارجی عمل کرده و با دور زدن محدودیت ها و ممنوعیت های قانونی، تلاش کرده است یک کیلوگرم ایزوتوپ سزیم ۱۳۷ را به مبلغ ۳.۵ میلیون دلار به دست اورد و مواد رادیواکتیو را از فدراسیون روسیه قاچاق کند.

ایزوتوپ سزیم-۱۳۷ می تواند برای ساخت یک بمب “کثیف” استفاده شود. بر اساس بیانیه FSB، قرار بود از ان به عنوان بخشی از تحریک ضد روسی در منطقه عملیات نظامی استفاده شود.

توپخانه روسیه تجهیزات نظامی اوکراینی را در جبهه لیسیچانسک منهدم کرد

وادیم آستافیف، سخنگوی این گروه گزارش می دهد که در جبهه لیسیچانسک، واحدهای نیروهای جنوبی از حرکت نیروهای اوکراینی جلوگیری کردند. انبوه سربازان اوکراینی از طریق هوایی مورد حمله قرار گرفتند.

آستافیف افزود: توپخانه یک اسلحه خودکششی کراب ساخت لهستان، یک رادار AN/TPQ ساخت آمریکا، یک هویتزر ۱۵۲ میلی متری Msta، دو خمپاره انداز و یک انبار مهمات را منهدم کرد.

ارتش روسیه با انتشار دو ویدیو تصرف دو روستا توسط ارتش اوکراین را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، نیروهای روسیه کنترل روستاهای سادوویه در منطقه توکماک در استان زاپوروژیه و اوروشاینویه در جمهوری خلق دونتسک را در دست دارند. این آژانس با اشاره به وزارت دفاع روسیه دو ویدئو از مکان های مربوطه منتشر کرد. 

به گفته پرسنل نظامی روسیه در این ویدئوها، گزارش های اوکراین در مورد اشغال این مکان ها صحت ندارد. با این حال، ارتش اوکراین تلاش های بیشتری برای نفوذ به بخش اورخوف در جبهه انجام می دهد، جایی که دوئل های توپخانه به صورت شبانه روزی در حال انجام است.

روسیه از شرکت ماکرون در نشست آتی بریکس در آفریقای‌جنوبی استقبال نمی‌کند.

رئیس جمهور فرانسه می خواهد در نشست بریکس که برای ماه اوت برنامه ریزی شده است، شرکت کند. روسیه این را غیر منطقی می داند.

اجلاس بریکس به رهبری آفریقای جنوبی قرار است در ۲۲ تا ۲۴ اوت در ژوهانسبورگ برگزار شود. پیش از این، کاترین کولونا، وزیر امور خارجه فرانسه، پس از گفتگو با نالدی پاندور، همتای آفریقای جنوبی خود، گفت، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور آمریکا می‌تواند در صورت دریافت چنین دعوتی، در این نشست شرکت کند.
سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه گفت، رهبران کشورهایی که سیاست‌های خصمانه علیه روسیه را دنبال می‌کنند، از جمله امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، در نشست بریکس بی‌موقع هستند. بدیهی است که رئیس کشوری که سیاست‌های خصمانه و غیرقابل قبولی علیه ما به اجرا میگذارد، آنهم با این پافشاری و قاطعیت در مورد لزوم منزوی کردن فعال روسیه در صحنه بین‌المللی صحبت می‌کند، و در خط مقدم ناتو هم فعال است در این نشست جایی ندارند. به گزارش خبرگزاری دولتی ریانووستی، ریابکوف افزود: این کسی است که قصد دارد یک شکست به اصطلاح استراتژیک را به ما تحمیل کند… چنین رئیس دولتی به عنوان مهمان کشورهای بریکس مهمان مناسب نیست.

آفریقای جنوبی هنوز به درخواست غیر مستقیم مکرون پاسخ نداده است. پاندور، وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی گفت: «اگر ماکرون در این نشست شرکت کند، برای اولین بار در اجلاس سران بریکس در جهان خواهد بود که در چنین شرایطی برگزار می‌شود.

آفریقای جنوبی از زمان شروع جنگ روسیه در اوکراین موضع بی طرفانه‌ای اتخاذ کرده است – و در حال حاضر تلاش می کند پس از اتهامات نزدیکی به کرملین، از طرف کشورهای غربی همچنان این تصویر را حفظ کند. این کشور تاکنون از محکومیت رسمی اقدامات روسیه خودداری کرده است.

آفریقای جنوبی در ماه اوت میزبان اجلاس سران کشورهای بریکس برزیل، روسیه، چین، هند و آفریقای جنوبی خواهد بود. سفر ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به این نشست می‌تواند مشکل ایجاد کند: طبق حکم بازداشتی که دادگاه کیفری بین‌المللی (ICC) در ماه مارس علیه پوتین صادر کرد، پوتین باید به محض ورودش به این کشور دستگیر شود، زیرا آفریقای جنوبی یکی از کشورهای عضو این دادگاه است.

دادگاه مستقر در لاهه هلند، پوتین را به جرم ربودن هزاران کودک اوکراینی در ارتباط با جنگ روسیه علیه اوکراین متهم کرده است. مسکو این اتهامات را رد می کند.

رسانه های غربی به گزارش ارتش اوکراین با دیده شک نگاه میکنند.

متن زیر گزارش جبهه‌ای ارتش اوکراین است که روزنامه های دست راستی آلمانی منتشر کردند.:

در حالی که زلنسکی در پیام ویدئویی خود تا حد زیادی انچه را که در جبهه اتفاق می افتد نادیده میگیرد، ارتش اوکراین مدعی موفقیت های بیشتری شد. 

بر اساس اظهارات اوکراین، نیروهای مسلح در تهاجم خود در جنوب کشور دستاوردهای ارضی به دست اورده اند. هانا مالیار، معاون وزیر دفاع در کیف، در کانال تلگرام خود نوشت: “در جنوب، حملات نیروهای ما ادامه دارد، ما به تدریج پیشرفت می کنیم، تا حدی موفق شده‌ایم، دشمن را عقب برانیم و جبهه را کمی صاف کنیم.” به گفته انها، حملات به سمت ملیستوپول و بردیانسک پیش می رود.

با این حال، شهرهای بزرگ ذکر شده توسط مالیار هنوز از خط مقدم در مناطق تحت اشغال روسیه در جنوب اوکراین بسیار دور هستند. با وجود پیشرفت اعلام شده، ارتش اوکراین ظاهرا هیچ منطقه دیگری را تصرف نکرده است. در هر صورت چنین اطلاعاتی در گزارش مالیار وجود ندارد. این افسر همیشه یکی از اولین کسی بود که تصرف هشت روستا را که تاکنون بازپس گرفته شده بودند، گزارش داد.

یک غیرنظامی در گلوله باران اوکراینی ها کشته شد.

شهردار شهر، ایوان پریخودکو در تلگرام نوشت، یک غیرنظامی در نتیجه گلوله باران اوکراینی در گورلووکا در جمهوری خلق دونتسک (DPR) جان خود را از دست داد. یک گلوله مستقیماً به خانه او برخورد کرد. شوهر متوفی نیز در این حمله بشدت زخمی شد.
پیش از این، نمایندگی دونتسک در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل جنایات جنگی اوکراین گفته بود که گورلووکا در روز پنجشنبه ۱۵ بار گلوله باران شد. تنها در ساعت ۲۱ (به وقت محلی)، نیروهای اوکراینی چهارده گلوله به سمت شهر شلیک کردند.


هند آماده است به هر طریقی که می تواند به صلح در اوکراین کمک کند

هند آماده است برای صلح در اوکراین تلاش کند. این را نارندا مودی، نخست وزیر این کشور که در حال حاضر در آمریکا به سر می برد، اعلام کرد. وی تاکید کرد که همه کشورها باید در این زمینه با یکدیگر همکاری کنند و هند تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت. مودی گفت:

“ما معتقدیم که برای حل این مسائل، ضروری است که همه کشورها با یکدیگر همکاری کنند. از زمانی که تشدید تنش در اوکراین آغاز شد، هند بارها تاکید کرده است که درگیری ها باید از طریق گفتگو و دیپلماسی حل شود.
“ما آماده ایم تا به هر طریقی که می توانیم به برقراری صلح کمک کنیم.”