اخبار جنگ اوکراین – ۲۲ ژوئن

زاخارووا: «قهرمانان» امروز اوکراین بیش از یک میلیون یهودی را قتل عام کرده‌اند.


ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه از اظهارات میخائیل برادسکی سفیر اسرائیل در اوکراین در تلگرام به شدت انتقاد کرد.

زاخارووا اظهارات خود را با نقل قولی از مصاحبه دیپلمات با ITON-TV آغاز کرد که در آن او “به ناب ترین زبان روسی” صحبت کرد. برادسکی به نگرش اوکراینی ها به شخصیت های تاریخی مانند باندرا، شوخویچ و ملنیک اشاره کرد و خاطرنشان کرد که مردم اوکراین با تجلیل از چنین افرادی به دنبال هویت خود هستند.

سفیر اسرائیل گفت: «در واقع، این افراد از ایدئولوژی نازیسم حمایت کردند. به عنوان بخشی از مبارزه آنها برای استقلال اوکراین، آنها می خواستند اوکراین را بدون یهودیان، بدون لهستانی ها، بدون کمونیست ها و احتمالاً بدون بسیاری دیگر ببینند. و اوکراین، البته، در جستجوی هویت خود، در جستجوی قهرمانان خود است.»

برادسکی ادامه داد: حتی اگر اسرائیل آن را دوست نداشته باشد، نمی‌تواند کاری در مورد آن انجام دهد.

زاخارووا به نوبه خود سیاست سازمان ملی گرایان اوکراینی استپان باندرا را یادآور شد. این سازمان یهودیان را در اوکراین تحت اشغال نازی ها بدون قبر و علامت گذاری نابود کرد، سوزاند و دفن کرد. در مجموع حدود ۱.۴ میلیون نفر جان باختند.
هیچ کس حق ندارد چنین قهرمانانی را داشته باشد، زیرا آنها قهرمان نیستند، آنها تخم جهنم هستند. این یک هویت نیست، بلکه مایه شرمساری مردم اوکراین است.


مقامات اوکراینی: روسیه در ماه ژوئیه از قرارداد غلات خارج می شود

اولگا تروفیمتسوا، فرستاده ویژه وزارت خارجه اوکراین در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که روسیه در ماه ژوئیه توافقنامه غلات را تمدید نخواهد کرد.
کریدور غلات: ۹۹.۹ درصد روسیه در ماه جولای آن را ترک خواهد کرد.
به نظر او دلیل این امر پیروزی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در انتخابات است.
همچنین قابل توجه است که مسکو ساخت پایانه جدید صادرات آمونیاک را تقریباً به پایان رسانده است، بنابراین خط لوله Tolyatti-Odessa دیگر نقش مهمی را ایفا نخواهد کرد.
پیش از این، سرگئی ورشینین، معاون وزیر خارجه روسیه گفته بود که احتمالاً ۱۸ جولای آخرین روز توافق غلات خواهد بود.نخست وزیر اوکراین: کمک های غرب به موفقیت ضد حمله بستگی ندارد

کمک های غرب به نتایج ضد حمله اوکراین بستگی ندارد.
این را دنیس اشمیگال، نخست وزیر اوکراین در مصاحبه با بلومبرگ بیان کرد. به گفته رئیس کابینه، حمایت شرکای کیف تزلزل ناپذیر است.
«حمایت شرکای ما بسیار پایدار، قوی و تزلزل ناپذیر است و هیچ وابستگی به نتایج در میدان جنگ وجود ندارد.»
اشمیگال در اوایل روز پنجشنبه، در یک کنفرانس مطبوعاتی در لندن، نتایج ناچیز ضد حمله اوکراین را به تمایل برای جلوگیری از تلفات سنگین در نیروهای مسلح نسبت داد.
“ما روسیه نیستیم ، ما یک ارتش به سبک شوروی نیستیم ، اگر سربازان ما زندگی خود را در آتش جنگ قرار دهند.”

پوتین: تلفات اوکراینی نشان دهنده تصمیم غرب برای جنگیدن تا آخرین اوکراینی است.

ولادیمیر پوتین در نشست شورای امنیت روسیه گفت که غرب به تحویل تسلیحات به اوکراین ادامه می دهد، اما ذخیره بسیج بی نهایت نیست. با توجه به خسارات متحمل شده توسط نیروهای مسلح اوکراین، غرب تصمیم گرفت تا “تا آخرین اوکراینی” بجنگد.

رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه در نشستی با اعضای دائم شورای امنیت روسیه گفت که منابع بسیج اوکراین نامحدود نیست. ولادیمیر پوتین گفت که متحدان غربی احتمالا مصمم هستند “تا آخرین اوکراینی با روسیه بجنگند.”

وی در عین حال خاطرنشان کرد که ذخایر نیروهای مسلح اوکراین هنوز تمام نشده است. «تعدادی از ذخایر استراتژیک هنوز فعال نشده اند و من از شما می خواهم که این را در هنگام ساختن کارهای رزمی در نظر بگیرید.» رئیس جمهور روسیه گفت: باید از واقعیت شروع کنیم.
سرگئی شویگو، وزیر دفاع اوکراین گفت: ارتش اوکراین در چند روز گذشته در تلاش برای انجام یک حمله بود، اما اکنون سرعت آن کاهش یافته است. وی گفت: پس از ۱۶ روز عملیات رزمی فعال و تلفات قابل توجه، دشمن فعالیت خود را کاهش داده است. بر این اساس، کیف در حال حاضر در حال تجدید گروه بندی است. شویگو افزود: «علیرغم تلفات متعدد تجهیزات و پرسنل، دشمن همچنان نیروهایی برای انجام حملات بیشتر دارد». شویگو در پاسخ به سوالی درباره تحویل تجهیزات نظامی گفت که امسال نیروهای مسلح اوکراین باید ۲۵۰ تانک شامل حدود ۱۲۰ تانک لئوپارد و ۳۲ آبرام دریافت کنند.

بر اساس گزارش شورای امنیت روسیه و وزارت دفاع، ارتش اوکراین در آخرین درگیری بیش از ۱۳۰۰۰ سرباز را از دست داده است.

روز قبل، پوتین تاکید کرد که ارتش اوکراین در جریان ضد حمله خود که به گفته مسکو از ۴ ژوئن آغاز شد، متحمل خسارات زیادی از نظر پرسنل و تجهیزات شده است. ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که عملیات ضد حمله کندتر از حد مطلوب پیش می‌رود زیرا نیروهای روسی چندین کیلومتر مربع زمین را مین‌گذاری کرده‌اند. «برخی این را یک فیلم هالیوودی می دانند و اکنون منتظر نتیجه هستند. اما اینطور نیست.»

کی‌یف پیشروی کند سربازانش را اعلام می‌کند: جان هر سرباز مهم است


اشمیگال نخست وزیر اوکراین روز پنجشنبه در کنفرانس بازسازی اوکراین در لندن گفت که تهاجم مدتی طول خواهد کشید. او از شرکای کشورش خواست تا خود را به صبر مسلح کنند، سپس نتایج را خواهید دید.

این سیاستمدار پیشروی کند نیروهای اوکراینی را اینگونه توضیح داد که اوکراین بر اساس استانداردهای ناتو می جنگد و برخلاف روسیه با سربازان خود با مهربانی برخورد میکند.
“همه ما باید درک کنیم که هر زندگی برای ما مهم است.”

اشمیگال همچنین به میدان های مین گذاری شده توسط ارتش روسیه اشاره کرد و به این واقعیت اشاره کرد که هنگام پیشروی، مأموریت های تهاجمی و دفاعی وجود دارد. گاهی اوقات استراحت تاکتیکی ضروری است. در این میان، ارتش اوکراین هشت روستا و ۱۱۳ کیلومتر مربع را بازپس گرفته است.
روز سه شنبه، آنا مالجار، معاون وزیر دفاع اوکراین اعتراف کرد که نیروهای مسلح اوکراین در تهاجم خود با مشکلات خاصی مواجه شدند. رئیس جمهور زلنسکی همچنین اعتراف کرد که حمله کندتر از حد مطلوب پیش می رود.

کمک به اوکراین برای لیتوانی 1.42 درصد از تولید ناخالص داخلی آن هزینه دارد

لیتوانی می گوید یک میلیارد دلار به اوکراین کمک کرده است. همانطور که وزارت اقتصاد در ویلنیوس روز پنجشنبه اعلام کرد، این مبلغ شامل کمک های مالی و همچنین کمک های بشردوستانه و نظامی است. این حمایت 1.42 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور اتحادیه اروپا بالتیک است.

آرویداس آنوشاوسکاس، وزیر دفاع لیتوانی، قبلاً حمایت نظامی لیتوانی از کی یف را از زمان آغاز جنگ در اواخر فوریه 2022 بیش از 450 میلیون یورو برآورد کرده بود.

روسیه به انبار سلاح های غربی در اوکراین حمله کرد

وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه از حمله به تاسیسات نظامی در اوکراین خبر داد. همانطور که سخنگوی این مقام، سپهبد ایگور کوناشنکوف در جلسه توجیهی خود گفت، یک انبار با سلاح های خارجی شب گذشته با موفقیت هدف قرار گرفت. ارتش روسیه از تسلیحات بسیار دقیق با برد طولانی استفاده کرد. جزئیات بیشتر فاش نشد. 

کوناشنکوف همچنین گفت: ارتش روسیه در 24 ساعت گذشته 105 واحد توپخانه و 124 مکان را با تجهیزات و پرسنل نیروهای مسلح اوکراین با موفقیت مورد حمله قرار داد. نقطه فرماندهی و دیده بانی یک تیپ اوکراینی در نزدیکی روستای Vesyoloye مورد اصابت گلوله قرار گرفت. 

پدافند هوایی روسیه پنج موشک کروز طوفان سایه و دو موشک HIMARS را رهگیری کرد. کوناشنکوف گفت 15 پهپاد اوکراینی نیز در 24 ساعت گذشته منهدم شده است. 

شویگو: فعالیت نیروهای اوکراینی کاهش می یابد

به ادعای سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه، نیروهای مسلح اوکراین در 16 روز گذشته متحمل تلفات قابل توجهی شده اند و در حال حاضر در حال تجدید قوا هستند. این را رسانه های روسی گزارش کرده اند. 

شویگو روز پنجشنبه در نشست با اعضای دائم شورای امنیت روسیه گفت، علیرغم تلفات، ارتش اوکراین همچنان قدرت حمله را دارد. 

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که در این نشست نیز حضور داشت، از وزارت دفاع خواست تا تهدید ناشی از فروش برنامه ریزی شده تسلیحات غرب به اوکراین را ارزیابی کند. 

به گفته شویگو، اکنون واضح است که تجهیزات نظامی که قبلاً به کیف تحویل داده شده است، و همچنین تحویل‌های آتی، تأثیر قابل‌توجهی بر روند عملیات ویژه نخواهد داشت. وی خاطرنشان کرد: کشورهای غربی در نظر دارند امسال 250 دستگاه تانک از جمله حدود 120 تانک لئوپارد آلمانی، 31 تانک آبرامز آمریکایی و 95 تانک تی-72 را به اوکراین عرضه کنند. 

ارتش اوکراین به سمت پل کریمه موشک شلیک کرد

پس از حمله توپخانه‌های اوکراینی به پلی بین منطقه خرسون و شبه جزیره کریمه در نزدیکی روستای چونگر، چهار مورد اصابت انواع راکت ناشناس ثبت شد. این را ریانووستی به نقل از نماینده کمیته تحقیقات نیروهای مسلح روسیه گزارش داده است. 

در بازرسی در محل قطعات موشک کشف و ضبط شد که روی پلاک یکی از آن‌ها نشان داده شده بود که موشک ساخت فرانسه است. یک موشک به سطح جاده روی پل آسیب رساند. 

به گزارش خبرنگار ریانووستی، قطعات موشک کشف شده در صحنه حمله ساخت شرکت MBDA فرانسه، سازنده موشک های فرانسوی-بریتانیایی SCALP/Storm Shadow  است. 

گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در جریان نشست خود از تلاش های ناموفق ارتش اوکراین برای پیشروی در خط تماس جنوب دونتسک در استان زاپوروژیه در نزدیکی دونتسک و کراسنی لیمان خبر داد.
کوناشنکوف گفت: ارتش روسیه در 24 ساعت گذشته دو حمله دشمن را در خم Vremevka در جنوب دونتسک دفع کرده است.
در همان زمان، یگان نیروهای شرقی روسیه چندین حمله هوایی و توپخانه ای علیه مواضع ارتش اوکراین در منطقه زاپوروژیه انجام داد.
سپهبد مجموع تلفات اخیر دشمن در این دو بخش مقدماتی را بالغ بر 110 سرباز، دو دستگاه تانک، چهار نفربر زرهی، هشت خودروی زرهی، دو خودروی نظامی و دو دستگاه هویتزر نوع D-20 عنوان کرد.

در جبهه دونتسک، یگان نیروهای جنوبی روسیه چهار حمله را دفع کرد. بیش از 185 پرسنل ارتش اوکراین در این درگیری کشته شدند.
کوناشنکوف گفت که یک خودروی جنگی پیاده نظام، دو خودروی زرهی و سه خودروی نظامی از کار افتادند. علاوه بر این، دو انبار مهمات اوکراینی در منطقه مورد اصابت قرار گرفت.

مرکز نیروهای روسیه پنج تلاش تهاجمی دشمن در جبهه کراسنی لیمان را دفع و فعالیت سه گروه خرابکار و شناسایی اوکراینی را متوقف کرد.
بیش از 135 سرباز اوکراینی در 24 ساعت گذشته در آنجا کشته شده اند.
دشمن همچنین دو خودروی رزمی پیاده، دو خودروی زرهی، سه دستگاه وانت، یک قبضه اسلحه خودکششی آکازیجا و یک هویتزر دی-30 را از دست داد. به گفته سخنگوی ارتش روسیه، دو گروه دیگر خرابکار و شناسایی اوکراینی در جبهه کوپیانسک متلاشی شدند. اخیراً، دشمن در آنجا 30 نفر از نیروهای ارتش، یک نفربر زرهی، دو خودروی نظامی و یک هویتزر خودکششی M109 Paladin ساخت ایالات متحده را از دست داد. کوناشنکوف همچنین اعلام کرد که ارتش اوکراین 45 سرباز، دو خودروی نظامی و یک هویتزر D-30 را در جبهه خرسون از دست داده است.رئیس جمهور برزیل لولا داسیلوا: توافقنامه صلح باید منافع کیف و مسکو را در نظر بگیرد

لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهور برزیل، در یک کنفرانس مطبوعاتی در رم، پایتخت ایتالیا، نظرات خود را در مورد حل و فصل احتمالی جنگ اوکراین ارائه کرد.
مهمترین چیز در حال حاضر این است که دو طرف درگیری با آتش بس موافقت کنند. پس از آن، کیف و مسکو باید پای میز مذاکره بنشینند.
“توافق صلح تسلیم اوکراین نیست. هر دو طرف درگیر باید چیزی به دست آورند. فقط روس‌ها و اوکراینی‌ها می‌دانند که برای رسیدن به صلح چه چیزی لازم است.»

لولا داسیلوا اعتراف کرد که اتحادیه اروپا نیز می تواند در حل مناقشه نقش داشته باشد. با این وجود، او بروکسل را به عنوان یک طرف درگیر در کنار واشنگتن توصیف کرد.
ما در تلاشیم تا با کشورهایی که درگیر درگیری نیستند، همکاری کنیم: هند یکی است، شاید هم مکزیک و کشورهای آفریقایی.
رئیس جمهور برزیل روز پنجشنبه با جورجیا ملونی نخست وزیر ایتالیا و روبرتو گوالتیری شهردار رم دیدار کرد.
پاپ فرانسیس روز چهارشنبه از او در واتیکان پذیرایی کرد. از جمله، تلاش های صلح دو کشور مورد بحث قرار گرفت.

دبیر شورای امنیت روسیه از نابودی ۱۳ تانک غربی از زمان آغاز حمله اوکراین خبر داد

نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه، روز پنجشنبه در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، از روند عملیات نظامی ویژه در اوکراین خبر داد. وی در عین حال گفت که شورا به نمایندگی از رئیس دولت، تجهیزات نظامی دشمن را که توسط ارتش روسیه منهدم می شود، به طور دقیق شمارش می کند. اطلاعات وزارت دفاع، گشت مرزی، گارد ملی و سرویس اطلاعات نظامی در این آمار گنجانده شده است. اعداد با هم مقایسه و جمع می شوند.

پاتروشف اعلام کرد که بین 4 ژوئن تا 21 ژوئن، ارتش روسیه 246 تانک اصلی نبرد اوکراینی از جمله 13 تانک ساخت غرب را از کار انداخت. اوکراین همچنین 595 خودروی زرهی از جمله 59 خودروی جنگی پیاده نظام ساخت غرب و 279 قبضه توپ و خمپاره را از دست داد که 48 مورد از آنها ساخت غرب بود. همچنین 42 موشک انداز متعدد و دو سامانه موشکی ضد هوایی نیروهای مسلح اوکراین منهدم شد.

دبیر شورای امنیت همچنین از انهدام ده فروند هواپیمای جنگنده، چهار هلیکوپتر و 264 پهپاد دشمن از آغاز حمله اوکراین خبر داد.


وزارت دفاع روسیه با سایر واحدهای داوطلب قرارداد امضا می کند

فرماندهان چهار یگان داوطلب دیگر که در عملیات نظامی در اوکراین خدمت می کنند، با نماینده وزارت دفاع روسیه، سپهبد ولادیمیر آلکسیف، قرارداد امضا کردند. این را خبرگزاری تاس با اشاره به مقامات مسکو گزارش داده است.

این امر فعالیت این تشکل ها را تنظیم می کند. پشتیبانی های ارائه شده توسط دولت و اقدامات تامین اجتماعی اکنون در دسترس اعضای واحدهای داوطلب قرار می گیرد.

به گزارش تاس، به نقل از یک فرمانده داوطلب به نام ترک، یک قرارداد با وزارت دفاع تضمین می کند که مزایای یکسان برای همه پرسنل نظامی در دسترس باشد. تا بحال این گونه بوده است که به عنوان یک داوطلب، شما حق ندارید از دولت چیزی را مطالبه کنید. به این ترتیب،با امضای این قرارداد تفاوتی بین نیروهای داوطلب و نظامیان ارتش روسیه وجود نخواهد داشت.

وزارت دفاع روسیه: مستشاران ناتو سربازان اوکراینی را برای کشتن روس ها آماده کردند

خبرگزاری ریانووستی به نقل از وزارت دفاع روسیه گزارش داد، تمام سربازان اوکراینی اسیر شده توسط واحدهای روسی در بخش کراسنی لیمان در جبهه اعلام کردند که در کشورهای ناتو از جمله آلمان و اسلوونی آموزش نظامی دیده‌اند.
این آژانس در ادامه خبر از یک مقام روسی نقل می کند:
روانشناسان آموزش دیده آلمانی از کشورهای دیگر از نظر روانی سربازان اوکراینی را برای کشتن روس ها آماده می کردند.
مقامات مسکو گفتند که روانشناسان به ارتش اوکراین نفرت نسبت به مردم روسیه را القا کرده‌اند و آنها را متقاعد کردند که ارتش روسیه ارتشی ضعیف و زبون است.
علاوه بر این، مستشاران ناتو از آنان خواسته اند برای رسیدن به اهداف جنگی واهمه ای از نقض قوانین بین المللی بشردوستانه بخود راه ندهند، اما همچنین تاکید کردند که اوکراین در جنگ پیروز خواهد شد.


سرویس اطلاعات داخلی روسیه خرابکاران اوکراینی را در ملیتوپل دستگیر کرد – حمله انفجاری در راه آهن خنثی شد


سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) می گوید خرابکاران اوکراینی را در ملیتوپل، مرکز اداری بخش تحت کنترل روسیه در منطقه زاپوروژیه دستگیر کرده است که قصد داشتند با مواد منفجره به مقامات محلی و راه آهن حمله کرده اند.
در بیانیه مطبوعاتی مربوطه، سرویس مخفی داخلی تعداد افراد دستگیر شده را مشخص نکرده است.
مظنونان برای سرویس مخفی داخلی اوکراین SBU کار می کردند. در حملاتی که آنها علیه مقامات محلی انجام دادند یک نفر کشته و چندین نفر دیگر زخمی شدند.
به گفته بازرسان، مظنونان می خواستند با استفاده از یک بمب دست ساز قطار حامل کالا و فناوری نظامی برای نیروهای مسلح روسیه را از ریل خارج کنند. خرابکاران زمانی که مواد منفجره را از یک مخفیگاه بیرون آوردند دستگیر شدند. این دومین گروه خرابکاری بود که در چند روز گذشته در منطقه زاپوروژیا متلاشی شد.چندین انفجار ازملیتیپول گزارش می دهد

ولادیمیر روگوف، یکی از اعضای شورای اداری مرکزی به تلگرام گفت: مجموعه ای از انفجارها در شهر ملیتیپول، مرکز اداری بخش تحت کنترل روسیه در استان زاپوروژیه رخ داده است.
بر اساس اطلاعات اولیه، اینها پیامدهای موفقیت آمیز پدافند هوایی است.
اورژانس محلی نیز به رسانه ها اعلام کرد که پدافند هوایی به اهداف هوایی واکنش نشان داده است که منجر به انفجار شده است. در این بیانیه آمده است که جزئیات بیشتر مشخص خواهد شد.

مقامات روسیه در منطقه خرسون از یک فاجعه زیست محیطی در پایین دست دنیپر صحبت می کنند


ولادیمیر سالدو، فرماندار موقت منطقه خرسون در رادیو اعلام کرد که خلیج دنیپر پس از فروریختن سد کاخوفکا اکنون به سواحل طبیعی خود بازگشته است. این سیاستمدار از برخورد با پیامدهای سیل گزارش می دهد. ما قبلاً شروع به تمیز کردن و پاکسازی کردن شهرهای آسیب دیده کرده ایم.

“در واقع، پایین دست دنیپر در یک وضعیت فاجعه زیست محیطی بسر میبرد.”

سالدو همچنان در مورد خطرات موجود ناشی از بیماری های مسری که حیوانات وحشی و حیوانات اهلی می توانند منتقل کنند، هشدار می دهد.

نیروهای امدادی محلی به نوبه خود از افزایش مجدد تعداد قربانیان سیل خبر می دهند. بر اثر خرابی سد ۴۶ نفر جان باختند. ۱۲۲ مجروح دیگر به بیمارستان ها منتقل شدند. پیش از این ۴۱ کشته و ۱۲۱ زخمی گزارش شده بود.


دونتسک ۵۴ حمله اوکراینی را ظرف ۲۴ ساعت گزارش می دهد


مقامات دونتسک ۵۴ حمله توسط نیروهای اوکراینی را در ۲۴ ساعت گذشته ثبت کرده اند. بر این اساس، حداقل ۳۱۶ پرتابه به خاک جمهوری خلق شلیک شد. ارتش اوکراین از چندین راکت انداز، پهپاد و پرتابه در کالیبرهای ۱۵۵ و ۱۵۲ میلی متری استفاده کرد. هشت شهر، از جمله پایتخت منطقه، دونتسک، زیر آتش قرار گرفتند.

در این حملات یک غیرنظامی زخمی شد. این گلوله باران به ۹ ساختمان آپارتمانی در دونتسک، گورلووکا و یاسینواتایا و همچنین سه زیرساخت غیرنظامی آسیب رساند.

روز قبل، مقامات دونتسک بیش از ۲۵ حمله از اوکراین را گزارش کرده بودند. دو غیرنظامی کشته شدند. شش نفر از جمله یک کودک ۱۰ ساله مجروح شدند.

نیروهای زیرزمینی طرفدار روسیه در خرسون از حملات به سایت های اوکراینی حمایت می کنند

اعضای زیرزمینی سازمان خرسون روسیه به توپخانه های روسی کمک کردند تا مواضع نیروهای اوکراینی را در شهر در اوایل ژوئن تخریب کنند. این را خبرگزاری ریانووستی با اشاره به فعالان گزارش داده است. به گفته این سازمان، انبارهای مهمات و تجهیزات منهدم شد، اما جنگنده های اوکراینی که در یک کارخانه مستقر بودند نیز از بین رفتند.
بر اساس اطلاعاتی که از منابع زیرزمینی به بیرون درز کرده است، نیروهای روسی یک یدک کش اوکراینی را که در حال انجام وظیفه ای بود، منهدم کردند. فعالان زیرزمینی به بررسی مکان‌های مزدوران خارجی ادامه خواهند داد.


سفیر روسیه: تاخیر واشنگتن در درگیری اوکراین منجر به جنگ جهانی سوم می شود

آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در ایالات متحده روز چهارشنبه گفت که ایالات متحده با ارسال سلاح به اوکراین، خونریزی را طولانی می کند و جنگ جهانی سوم را آغاز می کند. او گفت که شگفت آور است که ایالات متحده چقدر به راحتی پول خود را در اختیار کیف قرار میدهد و آنها را هدر می دهد. پنتاگون هزینه تدارکات نظامی به کی یف را بیش از حد برآورد کرده و چندین میلیارد دلار از بودجه مالیات دهندگان آمریکایی را در اختیار الیگارش ها و سیستم فاسد اوکراین قرار داده و نابود کرده است.
این دیپلمات گفت:
« بودجه بی‌سابقه‌ای که برای خرید اسلحه در اختیار رژیم کی‌یف قرار می‌گیرد، در حالی که فقیرترین کشورهای آفریقایی، آمریکای لاتین و آسیایی چیزی نصیبشان نمی شود. مکان‌هایی در کره زمین وجود دارد که مردم در آن از گرسنگی می‌میرند، اما آمریکا و غرب برای آنها بودجه در اختیار ندارند، با توجه به دخالت واقعی غرب در مناقشه، ایالات متحده طولانی شدن خونریزی و برانگیختن جنگ جهانی سوم را اولویت مهم تری می داند.»مقامات: نیروهای اوکراینی به پل هایی در مرز بین خرسون و کریمه حمله کردند

ولادیمیر سالدو، سرپرست فرمانداری خرسون به تلگرام گفت که نیروهای کی یف به تأسیسات و پل ها در مرز اداری بین استان خرسون و کریمه در نزدیکی روستای چونگار حمله کرده اند. به گفته این مقام مسئول، بر اساس ارزیابی اولیه، از موشک های توفان سایه ساخت انگلیس استفاده شده است.

به گزارش تعادل، سطح جاده روی پل ها آسیب دیده است. خوشبختانه به هیچ کسی آسیبی نرسیده است. فرماندار همچنین بیان می کند که ترافیک بین خرسون و کریمه از طریق یک مسیر دیگر ادامه دارد.

سرگئی آکسیونوف، رئیس کریمه به نوبه خود می گوید که کارشناسان مواد منفجره در حال حاضر در حال تعیین نوع مهمات مورد استفاده هستند. خدمات مسئول در محل است. حمله اوکراین به پلی در کریمه
پل چونگار که کریمه را به منطقه جنوبی خرسون متصل می کند، در طول شب گذشته مورد اصابت پرتابه های اوکراینی قرار گرفت.

به گفته منابع روسی، پلی به کریمه در حمله اوکراین آسیب دیده است. سرگئی آکسیونوف، فرماندار کریمه روز پنجشنبه در تلگرام گفت: پل چونگار که شبه جزیره را به منطقه جنوبی خرسون در جنوب اوکراین متصل می کند، در طول شب مورد اصابت قرار گرفت. وی توضیح داد که تلفات جانی نداشته است، خسارات وارده در حال ارزیابی است و مردم را به آرامش دعوت کرد.

در کریمه ، جریان ترافیک به دلیل برخورد با پل چونگر تغییر کرد
وزارت حمل و نقل: در کریمه ، جریان ترافیک به دلیل برخورد با پل در چونگر تغییر جهت داده شد
سرویس مطبوعاتی وزارت حمل و نقل کریمه در کانال تلگرام گزارش داد که به دلیل حمله موشکی به پل چونگارسکی ، جریان ترافیک بین کریمه و منطقه خرسون باید تغییر کند.

سوخو-۳۴های روسیه به لژیون خارجی بین المللی کیف در نزدیکی کوپیانسک حمله کردند.

رئیس دفتر مطبوعاتی ارتش روسیه سرگئی سیبینسکیبه به خبرگزاری تاس گفت: در جریان درگیری ها در بخش کوپیانسک جبهه، یک جنگنده بمب افکن سوخو-۳۴ نیروی روسیه غرب به پایگاه لژیون بین المللی در نزدیکی روستای کوشاروفکا حمله موشکی کرد در این حمله مقادیری تسلیحات از بین رفت و همینطور شبه نظامیان خارجی نیز به هلاکت رسیدند.
علاوه بر این، واحدهای نیروهای غرب روسیه با استفاده از توپخانه و تانک های T-72B3 جنگنده های اوکراینی را در چندین شهر در منطقه خارکف از بین بردند. یک دستگاه نیز خودرو منهدم شد.

پولیتیکو: غرب در نظر دارد خلبانان اوکراینی را با اف-۱۶ در رومانی آموزش دهد

روزنامه پولیتیکو گزارش داد. کشورهای غربی در حال بررسی امکان آموزش خلبانان اوکراینی بر روی جنگنده های اف-۱۶ در رومانی هستند. 

این روزنامه به نقل از مقامات وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که یک گروه هماهنگ کننده برای فروش تسلیحات به اوکراین در حال تهیه پیش نویس قراردادی است که به خلبانان اوکراینی اجازه می دهد در خاک رومانی آموزش ببینند. انتظار می رود این برنامه آموزشی توسط غول دفاعی ایالات متحده، لاکهید مارتین، همان شرکت سازنده هواپیمای اف-۱۶، هدایت شود. 

دستیار رئیس جمهور روسیه: در سال ۲۰۲۲ اوکراین به پیمان صلح نزدیک بود

سال گذشته، کیف تقریباً آماده امضای یک معاهده صلح و یک معاهده در مورد بی طرفی دائمی و تضمین های امنیتی برای اوکراین بود، اما غرب عمدا چنین مذاکراتی را خراب کرد. این را ولادیمیر مدینسکی دستیار رئیس جمهور روسیه به خبرگزاری تاس گفته است. او در یک سفر کاری به یکاترینبورگ گفت:

روسیه نه تنها در کلام، بلکه در واقع برای یک راه حل مسالمت آمیز آماده بود. علاوه بر این، کی یف نیز اساساً برای چنین تصمیمی آماده بود. اما این تصمیم به هیچ وجه برای متولیان اوکراین در غرب مناسب نبود، آنها عمدا در روند مذاکره خرابکاری می کنند.”

بلغارستان بسته کمک نظامی جدیدی برای اوکراین آماده می کند

تودور تاگارف وزیر دفاع این کشور گزارش داد که بلغارستان بسته کمک نظامی دیگری برای اوکراین آماده کرده است. او به روزنامه ۲۴ چاسا گفت که این بسته نیازهای اوکراین و امکانات بلغارستان را برآورده می کند. تاگارف با بیان اینکه بسته جدید از نظر محتوایی مشابه بسته اول خواهد بود، گفت:

«ما آن چیزهایی را از انبارها خارج میکنیم که هنوز قابل استفاده است، اما بالای ۳۰ تا ۴۰ سال قدمت دارد.»

محتویات دقیق اولین بسته کمک نظامی بلغارستان طبقه بندی شده بود، اما آژانس تلگراف بلغارستان گزارش داد که شامل سلاح گرم و مهمات می شود. 

تانک های لئوپارد نابود شدند – پیمانکاران روسی اولین جایزه را پرداخت می کنند

آندری کراوتسوف اولین سرباز روسی است که یک میلیون روبل (حدود ۱۱۰۰۰ یورو) برای انهدام یک تانک آلمانی لئوپارد ۲ دریافت کرد. در مرکز ملی تحقیقات فناوری های عالی پزشکی A.A. ویشفسکی در منطقه مسکو کراوتسوف جایزه نقدی دریافت کرد. این جایزه توسط صندوق کارآفرینی “رفاه سیبری” اهدا شد و در نظر گرفته شده است تا انگیزه های بیشتری برای انهدام تجهیزات نظامی کشورهای ناتو فراهم کند. 

همراه این سرباز همزمان پانزرگرناد از اسطورهای ورزش روسیه، الکساندر کارلین، عضو شورای فدراسیون و قهرمان سه بار المپیک در کشتی یونانی-رومی، افتخار‌نامه دریافت کردند. وی تاکید کرد که این گونه پاداش ها علاوه بر پرداخت های ویژه از سوی وزارت دفاع روسیه پرداخت می شود. 

نوایا کاخوفکا: اوکراین با حملات پهپادی در عملیات نجات خرابکاری میکند.

به گزارش خبرگزاری تاس، ولادیمیر لئونتیف، رئیس منطقه مربوطه گزارش داد، در خلال رفع عواقب سیل در نوایا کاخوفکا، ارتش اوکراین به طور منظم حملات هواپیماهای بدون سرنشین را در این شهر انجام داد، وی اظهار داشت:

وی افزود: حملات پهپادی طی دو هفته گذشته چندین بار در روز و در خلال رفع وضعیت اضطراری رخ داده است، در ابتدا افراد و وسایل نقلیه حمل و نقل که آب، غذا و دارو را تحویل می‌دادند و افراد را تخلیه می‌کردند هدف قرار گرفتند. روز گذشته اتفاق وحشتناکی رخ داد که بر اثر آن یک زن جوان جان خود را از دست داد و چهار کارمند دیگر زخمی شدند و یک نفر دیگر دچار آسیب‌دیدگی شد. 

لئونتیف افزود: کارگرانی که در حال پاکسازی آثار اولیه خرابی سد بودند نیز مورد حمله قرار گرفتند و اظهار داشت:

«کار امداد اضطراری زیادی انجام شده است. اساساً، در تمام مکان‌هایی که تحت تأثیر سیل وحشتناک ناشی از حمله تروریستی قرار گرفته‌اند، مردم می‌توانند با خیال راحت زندگی کنند. و همین افراد مورد حمله قرار می‌گیرند.»