سفر بن سلمان به اروپا برای احیای روابط با سوریه!

سفر بن سلمان به اروپا برای احیای روابط با سوریه!

عربستان سعودی در اروپا برای احیای روابط با سوریه تلاش می کند.

ترجمه مجله هفته

شایع است که اخیرا، کشورهای خلیج فارس با چندین کشور اروپایی برای عادی‌سازی مجدد روابط دیپلماتیک خود با سوریه تلاش کرده‌اند. این گزارش همزمان با ورود محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به فرانسه که در آنجا با مکرون رئیس جمهور فرانسه دیدار کرد منتشر شد.

بلومبرگ اخیرا گزارش داد، عربستان سعودی و امارات متحده عربی در حال لابی کردن چندین کشور اروپایی برای بازگرداندن روابط دیپلماتیک با سوریه و کاهش تحریم های اقتصادی علیه این کشور جنگ زده هستند.
این دیپلمات ها می گویند که تلاش های کشورهای خلیج فارس “ماه ها در سطوح مختلف” با تمرکز ویژه بر رفع تحریم ها بوده است، زیرا “اقدامات دیپلماتیک برای پایان دادن به مناقشه ۱۲ ساله بیهوده است. مگر اینکه تحریم ها برای احیای اقتصاد فروپاشیده سوریه کاهش یابد.

مقامات کشورهای حاشیه خلیج فارس استدلال می کنند که بهبود اقتصادی سوریه می تواند دری را برای بازگشت میلیون ها آواره سوری به کشورشان باز کند، که به نوبه خود فشار بر کشورهای منطقه را کاهش می دهد که بار عمده بحران پناهجویان را متحمل می شوند. که جنگ مورد حمایت غرب – یعنی لبنان، اردن و ترکیه – را آغاز کرد.

پس از سال‌ها حمایت از گروه‌های افراطی که به دنبال سرنگونی بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه هستند، رهبران ریاض و ابوظبی اخیراً روابط خود را با دمشق احیا کرده‌اند و خشم غرب را برانگیخته‌اند. داشته است.

گزارش بلومبرگ همزمان با ورود محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی به فرانسه است، جایی که وی با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه برای گفتگو درباره “روابط پاریس و ریاض” و مناقشه خاورمیانه دیدار کرد.