اخبار جنگ اوکراین – ۱۵ ژوئن

تقریبا ۶۰ هزار سرباز اوکراینی در غرب آموزش دیده اند

کشورهای غربی نزدیک به ۶۰ هزار پرسنل نظامی اوکراینی را برای شرکت در ضد حمله کیف آموزش داده اند. این را مارک میلی، رئیس ستاد ارتش آمریکا طی یک کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست گروه هماهنگ کننده فروش تسلیحات به اوکراین در بروکسل گزارش داد.
میلی افزود که غرب به حمایت از کیف با تدارکات تسلیحات و داده های شناسایی ادامه خواهد داد. ژنرال گفت در حال حاضر ۶۰۰۰ سرباز اوکراینی نیز در ۴۰ پایگاه نظامی در ۳۳ کشور آموزش می بینند. از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه، ایالات متحده بیش از ۱۱ هزار سرباز اوکراینی، یعنی دوازده گردان را آموزش داده است. میلی تصریح کرد: در حال حاضر در حال آموزش سه گردان دیگر، یک گردان تانک و دو گردان دفاع سرزمینی هستیم.


رئیس لوهانسک: عملیات ویژه نظامی باید تا کیف پیش برود

لئونید پاسچنیک، رئیس جمهوری خلق لوهانسک در مصاحبه با تاس گفت که عملیات نظامی ویژه روسیه باید تا کیف پیش برود.
این نظر شخصی من است: البته لازم است تا کیف پیش برویم، زیرا کی یف مادر تمام شهرهای روسیه است (…) به نظر من لازم است.
وی در عین حال تاکید کرد که اهداف عملیات نظامی از سوی رهبری کشور تعیین شده و قطعا محقق خواهد شد.

روسیه بر تحقیق درباره انفجار نورد استریم پافشاری خواهد کرد

دیمیتری پولیانسکی، معاون سفیر روسیه در سازمان ملل گفت: روسیه بر تحقیقات بین المللی در مورد خرابکاری خطوط لوله گاز نورد استریم و مجازات عاملان آن اصرار خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری ریانووستی، وی گفت:

«ما غیرقابل قبول می دانیم که عاملان این جنایت شنیع هنوز شناسایی و به دست عدالت سپرده نشده اند.»

قدیروف: واحدهای چچنی از مرز منطقه بلگورود محافظت خواهند کرد

نگهبانی از مرز روسیه و اوکراین در منطقه بلگورود و مبارزه با گروه های خرابکار توسط گردان چچنی “West-Akhmat” انجام می شود. این را رمضان قدیروف، رئیس جمهوری چچن روسیه در کانال تلگرامی خود اعلام کرد. 

قدیروف گفت که این انجمن ها با ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار منطقه و گارد مرزی روسیه در تماس هستند. 

آنها در نزدیکی شهرک Nekhoteyevka و در گذرگاه مرزی Kasinka که قبلاً توسط به اصطلاح “سپاه داوطلب روسیه” مورد حمله قرار گرفته بود، موضع گرفتند. قدیروف نوشت:

“ساکنان مناطق هم مرز با اوکراین می توانند آرام باشند. بچه های گردان اخمت غرب همراه با سایر واحدها و خدمات فدراسیون روسیه از امنیت آنها مراقبت خواهند کرد. هر کسی که به مرزهای ما حمله کند، پاسخ برق آسا دریافت خواهد کرد.”

گزارش رسانه ها: رئیس سرویس اطلاعات نظامی اوکراین به شدت زخمی شد

رئیس سرویس اطلاعات نظامی اوکراین، کریل بودانوف، در جریان حمله موشکی روسیه به مقر آژانسش در کیف به شدت مجروح شد و در حال حاضر در بیمارستان بوندس‌ور در برلین نگهداری می‌شود.
این خبر را یکی از مقامات امنیتی روسیه به نقل از منابعی در سرویس مخفی اوکراین به خبرگزاری ریانووستی گزارش داد.
به ادعای منبع ریانووستی، موشک به دفتر کنار اتاق مطالعه بودانوف اصابت کرد.
رئیس سرویس مخفی اوکراین از زیر آوار نجات یافت و ابتدا با هلیکوپتر به پایگاه نظامی Rzeszów در لهستان منتقل شد.
پس از آن، یک هواپیمای ترابری C-21A با شماره پرواز 84-0087 بودانوف که به طور ویژه از پایگاه آمریکایی در رامشتاین بلند شده بود، این نظامی که به شدت مجروح شده بود را به بیمارستان ارتش آلمان در برلین آورد.
پرواز دوم را می توان از طریق سرویس Flightradar24 پیدا کرد که اطلاعات ارائه شده توسط منبع را تایید می کند.
این مقام امنیتی روسیه افزود که بودانوف در حال حاضر در بیمارستان بوندسور در برلین تحت درمان است. وضعیت او وخیم گزارش شده است.

در ۲۹ ماه مه، وزارت دفاع روسیه از حمله موشکی گسترده به فرودگاه ها، پست های فرماندهی و پست های راداری اوکراین خبر داد. به گفته منابع اوکراینی، انفجارهایی در جزیره ریبالسکی در کیف، جایی که مقر سرویس اطلاعاتی ارتش اوکراین در آن قرار دارد، رخ داده است. بودانوف از ۲۹ مه تا کنون در انظار عمومی ظاهر نشده بود.

چهار کشور غربی صدها موشک ضد هوایی به اوکراین می‌دهند

بریتانیا، دانمارک، هلند و ایالات متحده برای تامین هرچه سریعتر دفاع هوایی اوکراین با یکدیگر همکاری می کنند. بر اساس بیانیه مشترک چهار کشور، گفته می شود که تحویل این خودروها از قبل آغاز شده و در هفته های آینده تکمیل خواهد شد.
در این بیانیه آمده است که این ابتکار انتقال سیستم های تسلیحات ضد هوایی و صدها موشک میان برد و کوتاه را در نظر گرفته است. این هدف برای محافظت از اشیاء زیرساختی کلیدی و تضمین موفقیت ضدحملات اوکراینی در ماه‌های آینده است.


اتحادیه اروپا از آوریل به اوکراین مهمات به ارزش ۹۰۰ میلیون یورو تحویل داده است


از آوریل، اتحادیه اروپا مهمات به ارزش ۹۰۰ میلیون یورو به اوکراین تحویل داده است و تا پایان ماه جولای برای اوکراین مهمات جدید را سفارش خواهد داد. این را جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به عنوان مهمان ویژه در نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل بیان کرد. خبرگزاری روسی تاس گزارش داد:
ما قبلا درخواستهایی به ارزش ۹۰۰ میلیون یورو برای مهمات کیف دریافت کردهایم. این اولین بخش از برنامه ما برای تامین مهمات از ذخایر موجود است. تا پایان ماه ژوئیه، ما قراردادهایی را با این شرکتهای صنایع نظامی برای خرید مشترک مهمات جدید امضا خواهیم کرد که توسط اژانس دفاعی اروپا سازماندهی خواهد شد.

کارکنان نیروگاه هسته‌ای زاپوروژیه لاشه وبقایای موشک‌های اوکراینی را به رئیس آژانس نشان می‌دهند.


رافائل گروسی، مدیر آژانس بین المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه برای سومین بار وارد نیروگاه اتمی زاپروژیه شد.
گروسی در این بازدید از حوضچه خنک کننده نیروگاه هسته ای که توسط کانالی به مخزن کاچوکا متصل است، بازدید کرد.
سطح آب در حوضچه خنک کننده ۱۶.۶۴ متر است که طبیعی است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری تاس، علاوه بر این، کارگران راکتور به رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی لاشه و بقایای گلوله‌های توپخانه اوکراینی کشف شده در محل تأسیسات هسته‌ای را به رئیس آژانس نشان دادند.
اینها گلوله های هویتزر و مهمات M-777 ایالات متحده است که توسط سایر کشورهای ناتو ساخته شده است.پارلمان اروپا به اوکراین اجازه می دهد تا به ناتو بپیوندد – اما تنها پس از پایان درگیری

نمایندگان پارلمان اروپا قطعنامه‌ای را تصویب کرده‌اند که خواستار پیوستن اوکراین به ناتو در اسرع وقت پس از پایان مناقشه است.

به گزارش خبرگزاری تاس، ۴۲۵ نماینده مجلس با ۳۸ رای مخالف و ۴۲ رای ممتنع به این قطعنامه رای مثبت دادند.
بر اساس این قطعنامه، پیوستن اوکراین به ناتو «امنیت منطقه‌ای و جهانی را تقویت خواهد کرد».
در حال حاضر، نمایندگان پارلمان اروپا می گویند که کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید “با اوکراین همکاری نزدیک داشته باشند” تا چارچوب های زمانی برای تضمین های امنیتی خود را تعیین کنند.

خلبانان اوکراینی قرار است در دانمارک برای استفاده از F-16 آموزش ببینند

دانمارک آماده است تا آموزش خلبانان اوکراینی را در کار با جت های جنگنده F-16 آغاز کند.
ترولز لوند پولسن، وزیر دفاع دانمارک روز پنجشنبه اعلام کرد، این آموزش در پایگاه هوایی اسکریدستراپ در شبه جزیره یوتلند انجام خواهد شد.
“من می خواهم در مورد برنامه بازآموزی و کارآموزی که در ماه های آینده در اینجا انجام می شود گزارش دهم. نقطه شروع در دانمارک خواهد بود.”
ما برنامه ریزی می کنیم که این آموزشها در Skrydstrup، جایی که جت های جنگنده F-16 ما مستقر هستند، برگزار شود.
کل کار توسط دانمارک و با همکاری هلند هدایت خواهد شد.
بر اساس گزارش رسانه ها، پولسن طرح دانمارک را در نشست وزرای دفاع ناتو روز پنجشنبه در بروکسل ارائه خواهد کرد.مشاور دفتر ریاست جمهوری اوکراین: تا جایی که ممکن است روس ها را بکشید

میخائیل پودولیاک، مشاور دفتر ریاست جمهوری اوکراین، اعلام کرد که کی یف هنوز یک ضد حمله را آغاز نکرده است. در عوض، ارتش اوکراین در حال انجام “آزمایش” برای کشف نقاط ضعف در دفاع روسیه است.
پودولیاک گفت: در این راستا، برنامه اصلی کی یف حذف هر چه بیشتر تجهیزات و سربازان روسی است.
«یک طرح وجود دارد: تا جایی که می توانید فشار بیاورید و تا آنجا که ممکن است روس ها را بکشید.»
در نهایت، کیف تنها یک چیز را قابل قبول میداند: عقب نشینی روسیه به مرزهای ۱۹۹۱.پولیتیکو: بدون پیروزی های بزرگ در میدان نبرد، اوکراین ممکن است حمایت آمریکا را از دست بدهد

مقامات آمریکایی به همتایان اوکراینی خود هشدار داده‌اند که برای ادامه دادن کمک‌های واشنگتن به همین میزان، کیف باید به زودی به پیروزی‌های بزرگی در میدان نبرد دست یابد.
این را تارنمای پولیتیکو روز پنجشنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد.
همانطور که این تارنما اشاره می کند، ادامه درگیری های مداوم از یکطرف افکار عمومی غرب را خسته کرده و از طرف دیگر موجب تخلیه زرادخانه های تسلیحاتی غرب شده است.
با وجود وعده‌های عمومی مبنی بر حمایت از کی‌یف «تا زمانی که لازم باشد»، آمریکایی‌ها بارها هشدار داده‌اند که اوکراین باید به پیروزی‌های بزرگی دست یابد تا غرب به کمک‌های خود ادامه دهد.
بر اساس ادعای این روزنامه، با ورود ایالات متحده به “فصل فوق العاده داغ و انفجاری انتخابات ریاست جمهوری”، حفظ سطح بالای کمک های اقتصادی تاکنونی دشوار خواهد بود.
به گفته مقامات اوکراینی، سوالات در مورد تعهدات آینده در قبال کیف در حال حاضر بی پاسخ مانده است.

گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه : کارخانه‌های تولید پهپاد اوکراینی مورد حمله قرار گرفتند

بر اساس گزارش روزانه وزارت دفاع روسیه، نیروهای اوکراینی همچنان در تلاش برای پیشروی در بخش های جنوبی دونتسک، زاپوروژیه و دونتسک هستند.

دو حمله اوکراینی در جمهوری خلق دونتسک و در منطقه زاپوروژیه در طول روز دفع شد. دشمن تا ۲۵ سرباز و سه تانک را از دست داد.

در بخش زاپوروژیه نیروهای موشکی روسیه واحدهای اوکراینی را هدف قرار دادند و یک انبار مهمات را منهدم کردند.
علاوه بر این، در نزدیکی شهرک زاگورنویه، اقدامات یک گروه اوکراینی خنثی شد.
مجموع تلفات اوکراینی در این بخش از جبهه به ۱۵۵ سرباز، سه تانک، دو خودروی زرهی جنگی، یک هویتزر خودکششی سزار ساخت فرانسه و هویتزر Msta-B و D-30 رسید.

در جهت دونتسک، پنج حمله اوکراینی در طول روز دفع شد.
در نتیجه اوکراین ۳۴۰ سرباز و همچنین دو خودروی زرهی جنگی، چهار خودرو و یک هویتزر D-30 را از دست داد. علاوه بر این، چندین انبار مهمات نیز منهدم شد.
پنجشنبه شب، نیروهای هوایی و فضایی روسیه کارخانه‌های تولید پهپادهای تهاجمی اوکراین را هدف قرار دادند.
همانطور که ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در گزارش روزانه اشاره کرد، در این حملات از سلاح های دوربرد و بسیار دقیق استفاده شده است. همه اهداف مورد اصابت قرار گرفت.
در بخش کوپیانسک جبهه، نیروهای روسی دو گروه نظامیان اوکراینی را از بین بردند. اوکراین ۳۰ سرباز، دو خودرو و یک هویتزر Msta-B را از دست داد.
در منطقه کراسنی لیمان، تلفات اوکراینی به بیش از ۵۰ سرباز، و همچنین دو خودروی زرهی جنگی، اس پی جی آکازی و گووزدیکا یک هویتزر D-30 بالغ شد. علاوه بر این، اقدامات دو گروه دیگر انحرافی اوکراینی خنثی شد.
در جبهه خرسون، اوکراین بیش از ۳۵ سرباز، ۱۱ خودرو و هویتزر Msta-B و D-30 را از دست داد.

ضدهوایی روسیه اکثر موشک های Storm Shadow را ساقط می کند

پدافند هوایی جمهوری خلق لوگانسک (LVR) به طور مؤثرتری علیه موشک های کروز Storm Shadow کار می کند. این را رئیس LVR، لئونید پاسستشنیک به ریانووستی گزارش کرده است. تعداد زیادی از این موشک ها در دو روز گذشته منهدم شده است.
وی افزود: “تعداد نسبتاً زیادی موشک منهدم شد. این موضوع پریروز و دیروز گزارش شد، پدافند هوایی تمام روز کار می کند. طبق گزارش هایی که من دریافت می کنم آنها به طور موثر کار می کنند. دو روز است که عملا هیچ موشکی نتوانسته به اهدافی اصابت کند.
پاسستشنیک همچنین تاکید می کند که کار بر روی افزایش کارایی سامانه های پدافند هوایی در حال انجام است.

مقامات ناتو: درباره تحویل جت های جنگنده F-16 فعلا صحبتی نشده است

کشورهای عضو ناتو در حال حاضر درباره تحویل جنگنده های F-16 به اوکراین بحث نمی کنند. این را کاجسا اولونگرن وزیر دفاع هلند در دیدار با همتایان خود در بروکسل گزارش داد.

در همین راستا وزیر امور خارجه یادآور شد که ناتو با آموزش خلبانان اوکراینی در هواپیماهای اف-16 موافقت کرده است. تحویل جت های جنگنده در حال حاضر بخشی از گام بعدی است که به تایید ایالات متحده نیز نیاز دارد. این سوال در حال حاضر در دستور کار نیست.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو نیز در این نشست در بروکسل شرکت خواهد کرد. این سیاستمدار به نوبه خود تأیید می کند که هنوز برای صحبت در مورد تحویل F-16 زود است. با این حال، هماهنگی آموزش خلبانان اوکراینی در حال حاضر در حال انجام است. استولتنبرگ از همه کشورهای شرکت کننده در این طرح تشکر کرد و تاکید کرد که آموزش خلبانی زمینه را برای تحویل سریعتر فراهم می کند.


رئیس پنتاگون درگیری در اوکراین را ماراتن خواند

درگیری در اوکراین “یک ماراتن است، نه یک دو سرعت” و ایالات متحده برای مدت طولانی از کیف حمایت خواهد کرد. این را لوید آستین وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه در نشست روسای دفاعی ناتو در بروکسل اعلام کرد.
“درگیری در اوکراین یک ماراتن است، نه یک دو سرعت. ما برای مدت طولانی به اوکراین کمک خواهیم کرد.”
پیش از این، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، گفته بود که غرب در نظر دارد حداکثر پشتیبانی را از ضد حمله اوکراین و کمک طولانی مدت به کیف ارائه کند.


رئیس جمهوری خلق لوگانسک: آماده برای ضد حمله اوکراینی

دیوار دفاع در خط تماس تقویت شده است و جمهوری خلق لوهانسک (LPR) آماده دفع ضد حمله نیروهای اوکراینی است. این را لئونید پاسچنیک، رئیس لوهانسک در مصاحبه با تاس اعلام کرد.


رویترز: کشورهای ناتو طرحی را برای حمایت از کی یف آماده می کنند – اما عضویت اوکراین در ناتو مورد بحث قرار نمی گیرد.

هدف کشورهای ناتو نهایی کردن طرحی برای حمایت بلندمدت از اوکراین قبل از نشست سران ناتو در ویلنیوس در ۱۱ تا ۱۲ جولای است. این طرح شامل اقداماتی است که به جای گزینه عضویت این کشور در اتحاد، در اختیار کیف قرار می گیرد. این را خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد.

بر این اساس، میان اعضای ناتو توافق وجود دارد که تا زمانی که درگیری ادامه دارد، اوکراین نمی تواند به این سازمان بپیوندد. در عوض، کشورهای غربی می‌خواهند بر سر طرحی برای حمایت بلندمدت از کی‌یف به توافق برسند که شامل مدرن‌سازی نیروهای مسلح اوکراین و حرکت به استانداردهای اتحاد نیز می‌شود. به گفته یکی از مقامات ارشد ناتو، «به دنبال مکانیسم‌هایی برای نزدیک‌تر کردن اوکراین به ناتو بدون پیوستن به این ائتلاف هستند».

ینس استولتنبرگ، دبیرکل اتحاد، گفت وزرای دفاع ناتو در نشستی در ۱۵ ژوئن در بروکسل درباره برنامه بلندمدت کمک نظامی به اوکراین بحث خواهند کرد.

پسکوف: روسیه و اوکراین درباره «اجاره کریمه» صحبت نکرده اند. 

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز چهارشنبه گفت که مسکو در مارس ۲۰۲۲ به هیچ توافقی با کی‌یف بر سر کریمه نرسیده است. 

او اظهار نظر الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس را که در مورد اجاره احتمالی شبه جزیره صحبت کرده بود، رد کرد. 

در جریان مذاکرات درباره توقف درگیری ها، هیچ توافقی بین روسیه و اوکراین در مورد کریمه و دونباس وجود نداشت. 

این را دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گزارش داد و تاکید کرد که کریمه بخشی جدایی ناپذیر از روسیه است. “نه، اینطور نیست. کریمه بخشی جدایی ناپذیر از فدراسیون روسیه است، این منطقه روسیه است.”

رئیس دولت بلاروس پیشتر روز چهارشنبه به شبکه تلویزیونی روسیا-۱ گفته بود که مسکو و کیف در بهار ۲۰۲۲ در استانبول به توافق مثبتی دست یافته اند. از جمله، توافق خاصی در مورد دونباس و اجاره طولانی مدت شبه جزیره کریمه وجود داشت. 

به گفته لوکاشنکو، خود ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه این سند را به او داده است. 

“یک معامله معمولی، حتی چیزی در مورد کریمه – اجاره بلندمدت، در مورد دونباس در شرق.”

در حال حاضر، لوکاشنکو تاکید کرد، چنین توافقی در حال حاضر غیرممکن است، زیرا تمام این سرزمین ها متعلق به روسیه است. 

پوتین همچنین در مورد مذاکرات روز سه شنبه در استانبول اظهار نظر کرد. به گفته وی، مسکو و کیف در آن زمان به توافق اولیه دست یافتند. 

سپس طرف اوکراینی “به سادگی آنها را دور انداخت”. پوتین محتوای این سند را فاش نکرد. 

مرزبانان بلاروس در اواخر ماه مه یک پهپاد جنگی اوکراینی مجهز به مواد منفجره را سرنگون کردند. 

مرزبانان بلاروس در اواخر ماه می یک پهپاد رزمی اوکراینی را در منطقه گومل سرنگون کردند. این را کمیته مرزی دولتی جمهوری بلاروس اعلام کرد. 

“این حادثه در اواخر ماه گذشته رخ داد. یک گشت مرزی صدای موتور یک هواپیمای بدون سرنشین را در منطقه Loyevsky شنید. در نتیجه، پهپاد در آسمان مشاهده شد که از خاک اوکراین به سمت سرزمین های داخلی در حال حرکت بود. جمهوری بلاروس. در نتیجه استفاده از سلاح های متعارف توسط گشت مرزی، پهپاد منفجر شد. 

زاخارووا: اوکراین هرگونه امکان مذاکره با روسیه را رد می کند

رژیم کی یف برای جلب رضایت کشورهای غربی  از هر مذاکره ای‌ خودداری می کند. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در نشستی در حاشیه مجمع بین المللی اقتصاد در سن پترزبورگ (SPIEF) به این موضوع اشاره کرد. 

اسلو و کپنهاگ می خواهند ۹۰۰۰ گلوله توپ دیگر به کیف ارسال کنند

 این خبر روز پنجشنبه در وب سایت رسمی دولت نروژ اعلام شد. 

«نروژ و دانمارک توافق کرده‌اند که ۹۰۰۰ گلوله توپ اضافی را به اوکراین تحویل دهند. نروژ گلوله‌ها را تهیه می‌کند، در حالی که دانمارک فیوزها و سوخت را فراهم می‌کند.» 

تلاش های ناموفق برای شکستن خطوط دفاعی روسیه توسط نیروهای اوکراینی در نزدیکی آرتیوموفسک

نیروهای اوکراینی در ۲۴ ساعت گذشته تلاشی جدی اما ناموفق برای نفوذ به آرتموفسک انجام داده اند. این را ایگور کیماکوفسکی، مشاور سرپرست موقت جمهوری خلق دونتسک (DPR) دنیس پوشیلین گزارش داد.
در همین راستا کیماکوفسکی از عملکرد نیروهای مسلح روسیه در دفع این حمله تمجید کرد.


رسمی: حملات ناموفق نیروهای اوکراینی در جبهه زاپوروژیه

نیروهای اوکراینی چندین حمله به بخش اورخوفو در جبهه زاپروژیا انجام دادند، اما متحمل خسارت شدند و به عقب رانده شدند. این را ولادیمیر روگوف، رئیس جنبش “ما با روسیه هستیم” و یکی از اعضای اداره منطقه ای زاپوروژیه گزارش داده است. “در جبهه زاپروژیا، بخش اورخوفو. در این راستا، در منطقه شهرک رابوتینو جنگنده های اوکراینی با تمام توانشان و با دو گروه سعی کردند چندین حمله را انجام دهند تا مواضع ما را تسخیر کنند و خط دفاعی ما را بشکنند.”
نازی ها با متحمل شدن تلفات در پرسنل و خودروهای زرهی (حداقل یک واحد)، عقب نشینی کردند.

حمله ارتش روسیه به نقطه تجمع اوکراین به سمت کراسنی لیمان

نیروی هوایی گروه مرکزی نیروهای مسلح روسیه به نقطه استقرار نیروهای اوکراینی در بخش کراسنی لیمان در جبهه حمله کرد و یک انبار مهمات را منهدم کرد. این توسط الکساندر ساوچوک رئیس مرکز مطبوعاتی این گروه گزارش شده است.

توپخانه این گروه واحدهای اوکراینی را که در نزدیکی روستای تورسکویه حرکت می کردند، هدف خود قرار داد. همچنین دو اسلحه D-30 اوکراینی و یک هویتزر خودکششی Gvozdika را منهدم کرد. علاوه بر این، دو هواپیمای بدون سرنشین Furiya در نزدیکی Rubeshnoye و Varvarovka سرنگون شدند.


۹ پهپاد بر فراز کریمه از کار افتادند.

شش پهپاد در شبانه روز در کریمه سرنگون شدند، سه پهپاد دیگر در اثر جنگ الکترونیک مختل شدند و فرود آمدند و یک پهپاد منفجر شد. این را سرگئی آکسیونوف، رئیس شبه جزیره در کانال تلگرامی خود اعلام کرد.

پهپاد منفجر شده بر فراز منطقه کراسنوگواردیسک در روستای دوکوچایوو پرواز کرد.

“هیچ آسیبی وارد نشده است، تنها شیشه های برخی از خانه ها شکسته شده است. خدمات اظطراری در محل در حال انجام است. لطفا آرامش خود را حفظ کنید و فقط به منابع اطلاعاتی تایید شده اعتماد کنید.”

نیروهای مسلح اوکراین مرتباً سعی می کنند با هواپیماهای بدون سرنشین به سواستوپل و کریمه حمله کنند. شبه جزیره به طور نامحدود در سطح تهدید تروریسم زرد قرار دارد.

وزیر خارجه مجارستان: درگیری اوکراین در آینده نزدیک پایان نخواهد یافت

پیتر سییارتو، وزیر امور خارجه مجارستان در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: درگیری در اوکراین به این زودی پایان نخواهد یافت.

او در ادامه تاکید کرد، کمک نظامی غرب به اوکراین، فقدان تلاش طرف های درگیر برای پایان دادن به بحران، آموزش نیروهای نظامی اوکراین در کشورهای اروپایی و همچنین «حضور عمیق ایالات متحده» در جنگ گواهی بر این امر است.

به گفته سییارتو، اوکراین بدون کمک نظامی آمریکا قادر به جنگ با روسیه نخواهد بود. وی افزود که دستیابی به صلح پایدار به توافق بین واشنگتن و مسکو بستگی دارد.


فرماندار منطقه خرسون: استولتنبرگ و رفقایش باید باید در دادگاه محاکمه شوند

فرماندار منطقه خرسون، ولادیمیر سالدو، در مصاحبه با اژانس ریا نووستی در حاشیه مجمع بین المللی اقتصاد در سن پترزبورگ ادعا کرد، هم ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو و هم تمام امثال او باید به اتهام ارتکاب جنایت جنگی با تامین سلاح به کیف به دادگاه نظامی آورده شوند.
به گفته وی، همه مکان ها به خوبی شناسایی شده اند، جایی که “آنها میدانند موشک های خود را کجا می فرستند و به چه کسی سلاح می دهند.”
پیش از این، استولتنبرگ گفته بود که وزرای دفاع ناتو در نشست ۱۵ ژوئن در بروکسل درباره برنامه بلندمدت کمک نظامی به اوکراین بحث خواهند کرد.

تخریب نیروگاه برق آبی کاخوفکا بر عملکرد نیروگاه برق زاپروژیا تأثیر نمی گذارد.

یوگنی بالتسکی، فرماندار موقت منطقه زاپوروژیه، به خبرگزاری ریانووستی گفت: امروز می توان مطمئن بود که این فاجعه زیست محیطی، تخریب نیروگاه برق آبی کاخوفکا، بر عملکرد نیروگاه هسته ای زاپروژیه تأثیری نخواهد گذاشت.

این ادعا بر اساس نظر کارشناسی است. به گفته وی، نیروگاه اتمی در حال حاضر در حالت “به طور مشروط” کار می کند و فقط برای مصارف خود برق تولید می کند. بالیزکی کلمه به کلمه:

در همین حال، سطح آب به ۱۱.۳۴ متر کاهش یافته است، قبل از ترکیدن سد ۱۸ متر بود.
«این سطح برای نیروگاه کافی است تا آب را برای خنک کردن مدارها جذب کند. تا عمق ۱۰ متری هیچ مشکلی وجود ندارد.»

این مقام مسئول گفت: حتی اگر سطح آب مخزن به زیر ۱۰ متر برسد که می تواند مشکلاتی را ایجاد کند، باز هم می توان از چاه های آرتزین برای برداشت آب استفاده کرد.