روسیه همه چیز لازم را برای سرکوب حمله اوکراین در اختیار دارد.

روسیه همه چیز لازم را برای سرکوب حمله اوکراین در اختیار دارد.

با وجود تلفات سنگین، اوکراین نتوانسته است با حمله خود به موفقیت بزرگی دست یابد. نیروهای روسی چندین مزیت دارند و حتی در صورت پیشرفت محلی، شانس پیروزی روسیه خوب ارزیابی میشود.

نوشته آندری رودنکو
ترجمه مجله هفته

غرب با تجمع قدرت زیاد به خوبی اوکراینی ها را برای این حمله آماده کرده است. به نظر من، در این مرحله حیاتی جنگ، نیروهای مسلح روسیه چندین مزیت نسبت به دشمن دارند:

سربازان اصلی اوکراین از میدان های آموزشی تازه هستند و هیچ تجربه رزمی ندارند – برخلاف سربازان روسی که بسیاری از آنها از زمان آغاز عملیات نظامی در قلمرو عملیات نظامی بوده اند.
روسیه زمان کافی برای آماده سازی خط دفاعی داشت و امیدوارم این زمان تلف نشده باشد.
دفاع همیشه راحت تر از حمله است. این یک واقعیت است.
از نظر فنی، ارتش اوکراین برتر از نیروهای مسلح روسیه نیست، اگرچه برای این حمله متقابل، اوکراین از ۵۱ کشور تسلیحات دریافت کرد، که برای هیچکس پنهان نیست. روسیه در حال مبارزه با اوکراین نیست، بلکه در عمل با کل جهان «متمدن» خودخوانده می‌جنگد.
اوکراین نه از نظر پرسنلی و نه از نظر تسلیحات سنگین برتری ندارد.
حال به اتفاقات واقعی می پردازیم.

با چنین عجله ای و فشاری که ارتش اوکراین با آن حمله می کند در حالی که نه از نابودی مردم و نه از نابودی فناوری واهمه ای به خود راه نمی دهد، بالاخره خط اول دفاعی روسیه را در مقطعی احتمالا می‌شکند. اما در اینجا سؤال تاکتیک ها مطرح می شود که چه کسی از چه کسی پیشی می گیرد و این پیشرفت چگونه به پایان می رسد.

اساساً انواع کمی وجود دارد: یا “محاصره” طرف اوکراینی یا فروپاشی دفاع روسیه. در این شرایط، همه چیز به فرماندهی و استراتژی برمی گردد و این تعیین میکند که چه کسی از چه کسی پیشی می گیرد؟
روسیه زمان کافی برای آماده شدن داشت و با قضاوت بر اساس بخش اورخوف (زاپوروژیه) ، فرماندهان روسی این زمان را تلف نکردند – دشمن در آنجا آشکارا شکست خورد.

در مورد بقیه جهت های حمله، وضعیت خط مقدم به سرعت در حال گسترش و وخامت است. تا کنون تمام توجه من به بخش نزدیک به ولیکایا نووسیولکا است، جایی که ارتش اوکراین موفق شد چند کیلومتر پیشروی کند و برخی از روستاها را اشغال کند. این که آیا این روستاها از نظر استراتژیک مهم هستند یا خیر، فقط زمان مشخص خواهد کرد. به شخصه امیدوارم حریف در این قسمت به دام بیفتد و شکست بخورد.

یک جنگ را می توان با یک مسابقه بوکس مقایسه کرد – کسی که موفق می شود حریف را گیج کند و ضربه تعیین کننده را وارد کند برنده است. زمان نشان خواهد داد که وقایع در جبهه چگونه رخ می دهد. نمی توان شرایط را آسان نامید، اما روسیه همه پیش نیازها را برای پیروزی دارد.

ترجمه از روسی.

آندری رودنکو از سال 2014 در مورد جنگ در دونباس گزارش می دهد. او برای شبکه دولتی روسیه VGTRK کار می کند.