اخبار جنگ اوکراین – ۱۲ ژوئن

ارتش اوکراین در اثر حملات هوایی روسیه متحمل خسارات پرسنل و تجهیزات شده است

الکساندر ساوچوک، رئیس مرکز مطبوعاتی گروه‌بندی مرکز روسیه گفت: ارتش روسیه حرکت یک جوخه خودروهای رزمی پیاده نظام تیپ ۶۷ مکانیزه نیروهای مسلح اوکراین را در بخش کراسنی لیمان شناسایی کرده است.
در نتیجه این حمله هوایی، سربازان اوکراینی متحمل خسارات قابل توجهی از نظر پرسنل و تجهیزات شدند.
توپخانه های روسیه یک هویتزر D-30، سه موضع خمپاره ۱۲۰ میلی متری و یک خودروی تدارکاتی مهمات متعلق به نیروهای مسلح اوکراین را منهدم کردند. نیروهای پدافند هوایی روسیه نیز به نوبه خود یک موشک HIMARS و یک پهپاد للکا-100 اوکراینی را منهدم کردند. علاوه بر این، ارتش روسیه یک پایگاه اوکراینی را با یک سامانه موشک انداز سنگین سولنزپیوک منهدم کرد.

گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در نشست خبری روزانه خود، پیشرفت عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین را تشریح کرد.
وی گفت که نیروهای روسی امشب با تسلیحات دوربرد دقیق مستقر در دریا به ذخایر نظامی اوکراین حمله کردند.
تاسیسات تعیین شده مورد اصابت قرار گرفت و به اهداف خود رسید.
کوناشنکوف همچنین گفت که در ۲۴ ساعت گذشته، نیروهای اوکراینی تلاش‌های تهاجمی بیشتری در بخش دونتسک جنوبی و سایر بخش‌های جبهه انجام داده‌اند.
در نتیجه اقدامات ارتش روسیه، سربازان اوکراینی متحمل تلفات سنگین شدند و نتوانستند به اهداف خود برسند.

در طول روز بیش از ۶۱۵ سرباز اوکراینی کشته شدند و هفت تانک، ۱۳ خودروی زرهی جنگی، ۱۲ خودرو، دو هویتزر خودکششی آکاسیا، یک هویتزر خودکششی گووزدیکا، چهار هویتزر D-۳۰ و یک هویتزر D-۲۰ منهدم شد. . علاوه بر این، چندین انبار مهمات اوکراینی نیز منهدم شد.

کوناشنکوف افزود: نیروهای پدافند هوایی روسیه ۸ پهپاد اوکراینی را در ۲۴ ساعت منهدم کردند.

نیروی هوایی، نیروهای موشکی و توپخانه روسیه ۹۶ واحد توپخانه، پرسنل و تجهیزات نظامی را در ۱۰۲ منطقه مورد اصابت قرار دادند. علاوه بر این، یک ایستگاه رادار اوکراینی از سیستم موشکی زمین به هوا S-۳۰۰ نابود شد.
یک موشک تاکتیکی توچکا-یو اوکراینی نیز رهگیری شد.
از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، در مجموع ۴۴۲ هواپیما، ۲۳۸ هلیکوپتر، ۴۵۷۹ هواپیمای بدون سرنشین، ۴۲۶ سامانه موشکی زمین به هوا، ۹۹۱۵ تانک و سایر خودروهای زرهی جنگی، ۱۱۲۲ موشک پرتاب چندگانه، ۵۰۳۴ توپ انداز میدانی. قطعات و خمپاره ها و ۱۹۰۵ خودروی ویژه نظامی نیروهای مسلح اوکراین منهدم شده است.

نخست وزیر سابق اسلواکی: ذخایر تسلیحاتی اروپا به پایان رسید

ذخایر سلاح در سراسر اروپا به دلیل کمک به اوکراین کاهش یافته است. پنج تا ده سال طول می کشد تا انبار ها دوباره پر شود. پلگرینی اضافه کرد که براتیسلاوا دیگر قادر نخواهد بود به طور قابل توجهی به کیف کمک کند، زیرا منابع خود را از بین برده است.

ارتش روسیه حمله متقابلی را در نزدیکی ورموفسکی انجام داد

ولادیمیر روگوف، رئیس جنبش مدنی زاپوروژیه “ما با روسیه هستیم” به ایستگاه رادیویی کومسومولسکایا پراودا گفت: نیروهای روسی در نزدیکی ورموفسکی (منطقه مرزی بین دونتسک و زاپوروژیا) ضد حمله ای را آغاز کردند. او گفت:
“در حال حاضر یک ضد حمله توسط بچه های ما آغاز شده است – لشکر ۱۲۷ به نبرد می رود و به پیش می رود. آنها در جهت نسکوچنویه روی از بین بردن دشمن از جناح ماکاروفکا کار می کنند. و توپخانه واکنشی و متوسط به وضوح مواضع دشمن را مورد اصابت قرار داد. برای نازی‌ها اکنون جهنم روی زمین است، این اغراق نیست.»

اوایل روز دوشنبه، روگوف گزارش داد که درگیری‌های شدید در نزدیکی ورموفسکی ادامه دارد و نیروهای اوکراینی کنترل روستاهای Neskuchnoye و Makarovka در منطقه خاکستری پست آنجا را به دست گرفته‌اند.

ارتش روسیه حملات اوکراین را در چندین بخش جنوبی جبهه دفع کرد

وادیم آستافیف، رئیس مرکز مطبوعاتی گروه نظامی روسیه جنوب، روند عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین را تشریح کرد.
ارتش روسیه تلاش شناسایی نیروهای اوکراینی را در بخش لیسیچانسک جبهه خنثی کرد و حمله یک گروه تهاجمی اوکراینی در جهت سولدار-آرتموفسک با موفقیت دفع شد.

توپخانه روسیه مواضع خمپاره ۱۲۰ میلی متری نیروهای اوکراینی را در مناطق بلوگروفکا، کروموو و دروژبا منهدم کرد.
یک خمپاره ضد تانک کالیبر بزرگ تولپان برای اصابت یک انبار مهمات و مواضع دفاعی نیروهای مسلح اوکراین در نزدیکی بلوگروفکا مورد استفاده قرار گرفت.

در منطقه روستای دروژبا، ارتش روسیه مخفیگاه یگان های تیپ ۲۴ مکانیزه نیروهای مسلح اوکراین را گلوله باران کرد.
علاوه بر این، یک انبار مهمات نیروهای مسلح اوکراین در نزدیکی کراسنوگروفکا منهدم شد.
یک نفربر زرهی اوکراینی و یک پیکاپ در نزدیکی روستای کراسنویه منهدم شد.

واحدهای ضد هوایی روسیه با استفاده از سامانه های موشکی زمین به هوای Osa-AKM هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی را سرنگون کردند.

مقامات دونتسک: ارتش اوکراین طی ۲۴ ساعت هشت بار قلمرو جمهوری را گلوله باران کرد


مقامات محلی اعلام کردند که نیروهای مسلح اوکراین در ۲۴ ساعت گذشته ۸ بار قلمرو جمهوری خلق دونتسک را گلوله باران کردند.

به گفته آنها، ملی گرایان افراطی اوکراینی پنج گلوله از توپخانه ۱۵۵ و ۱۵۲ میلی متری به سمت دونتسک، یک گلوله از توپخانه ۱۲۲ میلی متری به سمت گورلووکا و دو گلوله از توپخانه ۱۵۵ میلی متری به سمت یاسینواتایا شلیک کردند. در مجموع ۳۸ قطعه مهمات مختلف شلیک شد.

چهار شهرک جمهوری روسیه زیر آتش اوکراین قرار گرفتند: شیروکایا بالکا، یاسینووتایا، پایتخت دونتسک (کوبیشفسکی و کیفسکی ناحیه)، ماکیوکا (منطقه چرنوفوواردیوسکی) و یلنوکا.

مقامات دونتسک از این که در ۲۴ ساعت گذشته تلفات غیرنظامی نداشته اند خرسند بودند. با این حال، آنها تصریح کردند که دو تأسیسات زیرساختی غیرنظامی در اثر گلوله باران اوکراین آسیب دیده اند.

ریتئون قصد دارد پنج سامانه موشکی ضد هوایی پاتریوت را به اوکراین تحویل دهد

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از گرگوری هیز، رئیس این شرکت گزارش داد، سازنده دفاعی آمریکایی ریتئون قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۴ پنج سامانه موشکی پاتریوت را به اوکراین تحویل دهد.

به گفته هایس، ریتون تولید سامانه های پاتریوت را به ۱۲ دستگاه در سال افزایش خواهد داد و قصد دارد تا پایان سال آینده ۵ سامانه موشکی زمین به هوا را به اوکراین تحویل دهد. رئیس این شرکت گفت: «ما از اثربخشی آنها بسیار شگفت زده شده ایم.»

این سامانه‌ها به همراه سایر سامانه‌های پدافند هوایی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تا ۹۰ درصد از تهدیدات وارده در اوکراین را رهگیری کنند.

هیز ادعا کرد که اوکراین تغییراتی در نرم افزار پاتریوت ایجاد کرده است و سیستم های موشکی اکنون قادر به ردیابی و نابودی موشک های مافوق صوت هستند که دو برابر سریعتر از آنهایی که برای آنها طراحی شده است حرکت می کنند.

همانطور که این روزنامه می نویسد، اوکراین دارای دو سیستم کامل پاتریوت است که شامل پرتابگر، رادار و ایستگاه کنترل است.

جبهه غربی: ارتش روسیه به تخریب تجهیزات اوکراینی ادامه می دهد

سرگئی سیبنسکی، رئیس مرکز مطبوعاتی گروه نظامی روسیه غرب، روند عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین را تشریح کرد.

در خلال درگیری ها در بخش کوپیانسک جبهه، جنگنده بمب افکن Su-34 نیروهای مسلح روسیه حمله موشکی و بمب گذاری را به انبار تجهیزات نظامی و ویژه ۴ انجام داد. تیپ مستقل دفاع سرزمینی اوکراین در نزدیکی پتروپاولوکا انجام شد.
در کمربند دفاعی ششمین ارتش ترکیبی، یک هویتزر خودکششی Msta-S به فرماندهی گروهبان ویتالی پتروف یک نفربر زرهی اوکراینی را در نزدیکی روستای Sinkovka با استفاده از مهمات بسیار دقیق کراسنوپل منهدم کرد.

علاوه بر این، یک سامانه موشکی ضد تانک نیروهای ویژه یک وانت فاشیستهای اوکراینی را در نزدیکی روستای نووملینسک منهدم کرد.
در کمربند دفاعی ارتش اول زرهی در نزدیکی شهرک پشلنوویه، اتش خمپاره انداز خودران Msta-S تحت فرماندهی گروهبان الکساندر چویکو یک واحد توپخانه اوکراینی امریکایی M777 را نابود کرد.

کیم یونگ اون حمایت خود را از روسیه اعلام کرد و برای این کشور آرزوی موفقیت کرد


کیم یونگ اون رهبر کره شمالی روز روسیه را به ولادیمیر پوتین تبریک گفت و حمایت و همبستگی کامل خود را با مردم روسیه اعلام کرد و برای او آرزوی موفقیت و پیروزی کرد.

کیم یونگ اون در یک تلگراف تبریک به نمایندگی از دولت کره شمالی و کل مردم کره شمالی گفت که تاریخ توسعه و فرهنگ روسیه، که می توان به ان افتخار کرد، “ریشه های عمیق” دارد و این کشور “مسیر باشکوه” توسعه را اغاز کرده است که گواهی بر کرامت و قدرت است.

به گفته رهبر کره شمالی، مردم «پایدار و خردمند» روسیه به رهبری پوتین در حال مبارزه با نیروهایی هستند که «تلاش می کنند حاکمیت و امنیت کشور را تضعیف کنند» و زندگی مسالمت آمیز آن را مختل کنند. رهبر کره شمالی اطمینان داد:
«عدالت پیروز خواهد شد و مردم روسیه همچنان به تاریخ متمایز و سنتی پیروزی خود می بالند.»

اوکراین از بازپس گیری دو روستا در منطقه دونتسک خبر داد

اوکراین اولین موفقیت‌های نظامی ضد حمله خود در شرق این کشور را اعلام کرد: نیروهای مسلح اوکراین روز یکشنبه گزارش دادند که دو روستا در منطقه دونتسک در شرق کشور که تا حدی تحت اشغال روسیه است، بازپس گرفته‌اند. ابتدا ارتش اوکراین اعلام کرد که سربازان اوکراینی روستای بلاگوداتنه را “آزادسازی” کرده اند، سپس مرزبانان اوکراینی گزارش دادند که روستای نسکوچنه بازپس گرفته شده است. در اینجا دوباره “پرچم اوکراین” را برافراشته شد.
ارتش روسیه هنوز رسما در این مورد اظهار نظری نکرده است.

جبهه جنوب دونتسک: سربازان روسی پایگاه اوکراین را با پهپادهای جنگی منهدم کردند

وزارت دفاع روسیه ویدئویی را منتشر کرد که در آن فیلمبرداران نیروهای مسلح روسیه مواضع نیروهای مسلح اوکراین را با استحکامات طولانی مدت زیر نظر گرفتند.

بنابر ادعای ارتش روسیه پایگاه جنگنده های اوکراینی بر اثر یک حمله دقیق منهدم شد.

کی یف طرح های برزیل، اندونزی و کشورهای آفریقایی برای مذاکره با روسیه را رد می کند

میخائیل پودولیاک، مشاور رئیس دفتر ریاست‌جمهوری اوکراین، احتمال مذاکره بین کیف و مسکو بر اساس طرح‌های صلح پیشنهادی برزیل، اندونزی و کشورهای آفریقایی را رد کرده است. به عقیده وی، هر فرآیند برای مذاکره غیرممکن است.
او گفت:«هیچ مبنای برای طرح صلح اندونزیایی، برزیلی یا آفریقایی وجود ندارد.»
این مقام اوکراینی همچنین افزود که این مذاکرات برای اوکراین و اروپا “بیهوده، خطرناک و مرگبار” خواهد بود.


وزارت دفاع روسیه از بازگشت ۹۴ سرباز از اسارت اوکراین خبر داد

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در نتیجه روند مذاکرات، 94 نظامی روسی که در معرض خطر مرگ قرار داشتند، در 11 ژوئن از مناطق تحت کنترل کیف بازگشتند.

سربازان آزاد شده برای درمان و توانبخشی به مراکز درمانی وزارت دفاع روسیه منتقل خواهند شد. تمامی رها شده ها از کمک های پزشکی و روانی لازم برخوردار می شوند.


ترکش یک گلوله هویتزر آمریکایی در حوضه نیروگاه زاپروژیا کشف شد


قطعاتی از یک پوسته هویتزر خودکششی M777 ایالات متحده در مخزن نیروگاه هسته ای زاپوروژیا پیدا شد. این مطلب روز یکشنبه در کانال تلگرامی این مرکز گزارش شده است:

وی افزود: در جریان پاکسازی حوضه های آبی نیروگاه زاپوروژیه با هدف از بین بردن عواقب گلوله باران سال گذشته این نیروگاه، قطعاتی از یک گلوله از هویتزر آمریکایی M777 در یکی از پوسته های سیستم آب فنی کشف شد.