رزمایش عظیم روسیه و چین در اطراف تایوان.

پس از گشت زنی مشترک با روسیه: چین تمرینات نظامی بیشتری در اطراف تایوان برگزار می کند

بلافاصله پس از گشت زنی هوایی راهبردی دو روزه مشترک چین و روسیه در منطقه آسیا و اقیانوسیه، پکن یک رزمایش بی سابقه و در مقیاس بزرگ را در اطراف جزیره جداشده تایوان آغاز کرده است. 

ترجمه مجله هفته

 پس از گشت زنی هوایی راهبردی دو روزه مشترک چین و روسیه در منطقه آسیا-اقیانوسیه که شامل تعداد بی سابقه هواپیماهای جنگی بود، ارتش آزادیبخش خلق چین (PLA) روز پنجشنبه تمرینی را برگزار کرد که به نظر می رسد یک رزمایش بزرگ در اطراف جزیره تایوان باشد. گشت‌زنی‌ها و رزمایش‌های اخیر به‌عنوان یک عامل بازدارنده برای افزایش تنش‌ها در منطقه پس از حرکات تحریک‌آمیز آمریکا بکار گرفته میشود. 

این مانور بسیار بیشتر از میانگین روزانه گشت های معمول ارتش آزادیبخش خلق چین و تمرینات در اطراف جزیره تایوان است: حدود ۳۷ هواپیمای ارتش آزادیبخش خلق چین ، از جمله جنگنده های J-11 و J-16 ، بمب افکن های H-6 ، هواپیماهای تانکر YU-20 و هواپیماهای هشدار دهنده زودهنگام ناشناس در آب های جنوب غربی جزیره تایوان چین در صبح پنجشنبه مشاهده شد. برخی از آنها از طریق تنگه باشی در سمت شرقی جزیره وارد اقیانوس آرام غربی شدند ، همانطور که آژانس دفاعی جزیره جدایی طلب در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد.

وزارت دفاع ژاپن در یک بیانیه مطبوعاتی در اواخر روز چهارشنبه گزارش داد، پس از پرواز دو بمب افکن چینی H-6 و دو بمب افکن روسی Tu-95 در دریای چین شرقی و دریای ژاپن در روز سه شنبه، آنها همراه با دو جنگنده چینی و همان تعداد بمب افکن از هر دو کشور  همراه با ۱۸ هواپیمای دیگر روز چهارشنبه از تنگه میاکو به سمت غرب اقیانوس آرام پرواز کردند. 

لی شانگفو وزیر دفاع چین در جدیدترین سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی شانگری لا دیالوگ در سنگاپور به شدت از ایالات متحده انتقاد کرد. لی بدون نام بردن از ایالات متحده در بخش اول سخنرانی خود، از منظر چینی سوالاتی را مطرح کرد که چه کسی صلح را در منطقه تضعیف می کند و در منطقه آسیا و اقیانوسیه هرج و مرج ایجاد می کند. حادثه خطرناک دیگری بین یک جنگنده چینی و یک هواپیمای شناسایی آمریکایی حدود دو هفته پیش بر فراز دریای چین جنوبی رخ داد. یک خلبان چینی جنگنده خود را مستقیماً در مقابل دماغه هواپیمای آمریکایی به پرواز درآورد و آن را مجبور به پرواز در پشت هواپیمای جنگنده چینی کرد.