اخبار جنگ اوکراین – ۱۱ ژوئن

هشدار هوایی در سراسر اوکراین

هشدار حمله هوایی در سراسر اوکراین اعلام شده است. این از داده های نقشه های هشدار آنلاین اوکراین و روسیه به دست می آید. 

کانال های تلگرامی اوکراین از انفجارهایی خبر می دهند. 

منطقه خرسون روسیه زبان اوکراینی را به عنوان زبان رسمی به رسمیت می شناسد

 موقت منطقه خرسون ولادیمیر سالدو فرمانی را امضا کرده است که اجازه می دهد از زبان اوکراینی در کارهای اداری در این منطقه استفاده شود. این مقام مسئول در کانال تلگرامی خود نوشت:

من فرمانی را امضا کردم که بر اساس آن زبان اوکراینی می تواند در منطقه خرسون همراه با زبان روسی و زبان تاتاری کریمه در قلمرو مناطق گنیچسک و نونوترویستک برای ارتباطات و مدیریت پرونده استفاده شود. 

در متن سند مورد استناد سالدو آمده است که زبان‌های روسی، اوکراینی، تاتاری کریمه و سایر زبان‌های مردم روسیه ممکن است در فعالیت‌های ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی و شهری در منطقه خرسون استفاده شود. 

شهروندان می توانند هنگام تماس با ارگان های رسمی از این زبان ها استفاده کنند و به همان زبان پاسخ دریافت کنند. 

نیروهای روسیه پنج موشک HIMARS را رهگیری کردند

نیروهای مسلح فدراسیون روسیه در یک روز ۹۱ واحد توپخانه اوکراینی را در مواضع شلیک، خدمه و تجهیزات نظامی در ۱۰۹ منطقه هدف قرار دادند. این گزارش وزارت دفاع روسیه است. 

پایگاه فرماندهی تیپ ۴۷ مکانیزه نیروهای مسلح اوکراین در نزدیکی شهر اورخوف در منطقه زاپوروژیه هدف قرار گرفت. 

یک مرکز ارتباطی تیپ ۶۵ مکانیزه ارتش اوکراین در نزدیکی روستای کیروو در منطقه زاپوراژیا منهدم شد. 

علاوه بر این، مقر تیپ ۱۰ پیاده نظام کوهستانی و پست های فرماندهی و دیده بانی تیپ ۳ پیاده نظام کوهستانی و تیپ ۱۵ عملیاتی در نزدیکی شهرک های رای – آلکساندروآ، پردچینو در دونتسک و مالایا تکومتچکا در زاپوروژیا مورد اصابت قرار گرفت. 

علاوه بر این، در نزدیکی شهرک اسکوروکا در منطقه خرسوم نیروهای ضد هوایی روسیه یک هواپیمای Su-25 نیروی هوایی اوکراین را سرنگون کردند. 

در طول روز پنج موشک از یک راکت انداز چندگانه HIMARS و یک موشک ضد رادار هارم رهگیری شد. 

علاوه بر این، هشت پهپاد اوکراینی در نزدیکی کرمنتس، لیپوویه (DVR)، اسلادکوودنویه، اسلادسکایا بالکا (زاپوروشیه)، اولژانی، کولومیچیخا، چرونایا دیبرووا و ورخنکامنکا (LVR) منهدم شدند. 

اینها را که نابود کردند: کلیچکو تانک های بیشتری از آلمان می خواهد
پس از اینکه ظاهرا چندین تانک لئوپارد توسط نیروهای روسی منهدم شد، شهردار کیف، ویتالی کلیچکو، خواستار تحویل تانک های جدید شد. کلیچکو به بیلد ام زونتاگ گفت: «در شرایط کنونی، می بینیم که تحویل تانک های بیشتری از آلمان نیز مورد نیاز است. تنها زمانی می‌توانیم بگوییم که جنگ تمام شده و اوکراین پیروز شده است، به اندازه کافی تحویل داده شده است.»

کارشناس نظامی تیله درباره جنگ بی پایان هشدار می دهد.

در مصاحبه با کانال خبری n-tv، کارشناس نظامی سرهنگ رالف تیل (Ralph Thiele) در مورد خطرات یک “جنگ بی نهایت” در اوکراین هشدار داد. از نظر او، اوکراین در حال حاضر در مراحل اولیه ضدحملات قرار دارد. تیل حمله اصلی را  “اغراق آمیز” می داند که منعکس کننده انتظارات غربی است نه مقیاس واقعی حملات اوکراین. 

تیله همچنین هشدار می دهد که درگیری در اوکراین ممکن است به معنای یک “درگیری منجمد” “یخ بزند”. به گفته این کارشناس، یکی از “آینده های قابل تصور” “یک جنگ بی پایان” است. بنابراین، در حال حاضر صحبت های فزاینده ای در مورد “ضد حمله ۲۰۲۳” وجود دارد .

اوکراین مدعی کشته شدن نزدیک به ۹۸۰ سرباز روسی شد.

ستاد کل اوکراین آمار جدیدی از خسارات روسیه در جنگ اوکراین منتشر کرد. بر اساس گزارش خبرنگار، ارتش اوکراین در یک روز حدود ۹۸۰ سرباز روس را کشته است. ۱۷ تانک روسی، ۲۴ نفربر زرهی، ۱۹ سامانه توپخانه و ۳۷ پهپاد نیز در این حملات منهدم شدند. طبق معمول این اطلاعات را نمی توان به طور مستقل تأیید کرد. 

گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

ژنرال ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه در نشست روزانه خود از تلاش های مداوم نیروهای اوکراینی برای پیشروی در بخش هایی از جبهه دونتسک، در جنوب دونتسک و در استان زاپوروژیه خبر داد. با این حال، این حملات شکست خورد.

نیروی هوایی روسیه مرکز تجمعی از فناوری و پرسنل دشمن را در نزدیکی قوس موسوم به Vremevka هدف قرار داد. در منطقه زاپوروژیه سه تلاش تهاجمی اوکراین در ۲۴ ساعت گذشته با پشتیبانی نیروی هوایی و توپخانه دفع شد. کوناشنکوف تلفات اخیر نیروهای اوکراینی در این مناطق جنگی را بیش از ۵۰ پرسنل ارتش اعلام کرد. علاوه بر این، اوکراین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ تانک از جمله سه لئوپارد، ۱۷ خودروی جنگی پیاده نظام، ۱۶ خودروی زرهی، چهار خودروی نظامی، یک سامانه دفاع موشکی استورمر بریتانیایی و یک هویتزر ام۷۷۷ آمریکایی را در آنجا از دست داد.

سخنگوی ارتش روسیه همچنین از عملیات رزمی فعال در نزدیکی شهرهای مارینکا و آودیوکا در بخش دونتسک در جبهه خبر داد. اخیراً، گردان‌های نیروهای جنوبی روسیه از هشت حمله اوکراینی در خط جبهه تماس جلوگیری کرد. در این درگیری ها ۳۱۰ سرباز اوکراینی کشته شدند. دو دستگاه تانک، دو خودروی رزمی پیاده، دو خودروی زرهی، دو خودروی نظامی، سه دستگاه وانت، دو دستگاه هویتزر Msta-B و یک دستگاه هویتزر D-30 منهدم شد. ارتش روسیه همچنین دو زاغه مهمات دشمن را هدف قرار داد.

کوناشنکوف گفت که یک گروه شناسایی و خرابکاری اوکراینی در جبهه کوپیانسک بی خطر شده است. در مجموع، دشمن تا ۳۰ نفر از نیروهای ارتش را در آنجا از دست داد. دو پیک آپ، دو فروند هویتزر خودکششی کراب و М109 پالادین و یک هویتزر D-20 از کار افتادند.

فعالیت یک گروه شناسایی و خرابکاری دشمن نیز در جبهه کراسنی لیمان سرکوب شد. در طول ۲۴ ساعت گذشته، بیش از ۵۰ پرسنل ارتش اوکراین در آنجا کشته شده اند. کوناشنکوف گفت: ارتش روسیه دو تانک، یک خودروی جنگی پیاده نظام، سه اردوگاه نظامی، یک اسلحه خودکششی گووزدیکا، دو هویتزر D-30 و یک هویتزر D-20 را منهدم کرد.


سخنگوی ارتش روسیه تلفات اخیر ارتش اوکراین در جبهه کرسون را بیش از 30 سرباز اعلام کرد. دشمن همچنین یک سامانه موشکی ضد هوایی Ossa-AKM، یک قبضه خودکششی Gvozdika و یک هویتزر Msta-B را نیز از دست داد.

نمایندگان دولت روسیه در زاپوروژیه از درگیری شدید در مرز با جمهوری خلق دونتسک خبر دادند.

ولادیمیر روگوف، رهبر جنبش “ما با روسیه همراه هستیم” روز یکشنبه در تلگرام از درگیری شدید در پیچ موسوم به ورموکا در مرز بین منطقه زاپوروژیا و جمهوری خلق دونتسک خبر داد. از آنجایی که دشمن نتوانست موفقیتی در حملات جبهه ای ثبت کند، از جناحین به نیروهای روس حمله کرد و سعی کرد آنها را محاصره کند.

«در نتیجه مانورهای دشمن، رزمندگان ما مجدداً مجبور به ترک شهرک نسکوچنویه و عقب نشینی به سمت مواضع از پیش آماده شده شدند.»

روگوف در عین حال تاکید کرد که ارتش اوکراین در آغاز حمله خود نیز موفق شد برای مدت کوتاهی نسکوچنویه را تصرف کند. بعداً حریف دوباره به عقب رانده شد. نماینده مقامات روسیه در منطقه زاپوروژیه تصریح کرد:
«این شهرک در یک دشت واقع شده است و به سختی می توان آن زیر آتش توپخانه حفظ کرد.»
روگوف نوشت: وضعیت در حال تغییر است.
روز جمعه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به خبرنگاران گفت که حمله متقابل اوکراین از قبل آغاز شده است. پوتین گفت که این با این واقعیت نشان می دهد که کی یف از ذخایر استراتژیک خود استفاده می کند.

روسیه از حمله نافرجام اوکراین به کشتی جنگی خود خبر داد

وزارت دفاع روسیه در تلگرام از دفع حمله اوکراین به ناو جنگی پریازویه خبر داد. این حمله حوالی ساعت ۱۲ ظهر به وقت CEST در حدود ۳۰۰ کیلومتری جنوب شرقی سواستوپل رخ داد. این کشتی که معمولاً امنیت خطوط لوله گاز ترک استریم و بلو استریم را در جنوب شرقی دریای سیاه تضمین می کند، توسط شش قایق تندرو بدون سرنشین مورد حمله قرار گرفت. همه آنها منهدم شدند.

مقامات مسکو نه تلفات جانی و نه خسارت مالی را گزارش کردند. همانند حملات مشابه قبلی، ارتش روسیه یک پهپاد شناسایی آمریکایی RQ-4B Global Hawk را بر فراز بخش مرکزی دریای سیاه مشاهده کرد.

سرپرست منطقه خرسون: نیروهای اوکراینی پناهگاه های اضطراری را گلوله باران کردند.

رئیس منطقه خرسون، ولادیمیر سالدو، از گلوله باران اوکراینی پناهگاه های اضطراری با موشک های طوفان سایه خبر داد.
به گفته وی، یک هتل در شهر تفریحی بندر شلسنی ویران شد، یک زن کشته شد. او پیش از این از کشته شدن دو نفر در گلوله‌های گلوله پرستان خبر داده بود.

در صبح روز ۱۰ ژوئن، ارتش اوکراین حملاتی را به پناهگاه‌های موقت در منطقه عربات انجام داد. گفته می شود یک زن کشته شده است.
این را ولادیمیر سالدو سرپرست منطقه خرسوم اعلام کرد.

سالدو در کانال تلگرامی خود نوشت، بر اساس گزارش های اولیه، این حملات با استفاده از موشک های طوفان سایه که از لندن به کی یف حمل شده بود، انجام شد.

سرپرست این منطقه افزود: علاوه بر این، هتل پوزیتیو در طی گلوله باران شبانه استراحتگاه بندر شلسنی ویران شد. وی همچنین تصاویر و فیلمی از خسارات وارده را منتشر کرد.
تف – اربات یک نوار طولانی و باریک از خشکی است که با جزیره کریاچینا هم مرز است و در قسمت شمال شرقی شبه جزیره کریمه قرار دارد.
بریتانیا تحویل موشک های طوفان سایه به اوکراین را در اواسط ماه مه تایید کرده بود. از آن زمان، مقامات در مناطق LVR، DVR، زاپوروژیا و خرسون بارها حملاتی را با استفاده از این مهمات گزارش کرده اند.
در ۹ ژوئن سالدو قبلاً گزارش داده بود که سه موشک Storm Shadow به یک اردوگاه مهندسی در منطقه خرسون شلیک شده است. به گفته وی، یک موشک توسط یک سامانه ضدهوایی سرنگون شده و دو موشک دیگر به تاسیسات اصابت کرده است.
در ۶ ژوئن، سد نیروگاه برق آبی کاچوکا شکست و پس از آن حجم عظیمی از آب از مخزن کاچوکا به بیرون ریخت. دشت سیلابی شامل شهرک هایی در دو طرف دنیپر است که کرانه سمت راست آن تحت کنترل کیف و کرانه چپ تحت کنترل مسکو است. هر دو طرف اقدامات تخلیه را اعلام کرده اند.
مسکو کیف را مسئول این حادثه دانست. سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه، هدف از این اقدامات را جلوگیری از حمله ارتش روسیه در این بخش از جبهه اعلام کرد. کمیته تحقیق پرونده جنایی را به اتهام تروریسم باز کرد.
ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین نیز به نوبه خود مدعی شد که روسیه در این حادثه دست داشته است. در ۸ ژوئن او از خرسون بازدید کرد. شماری از سیاستمداران غربی نیز مسکو را مسئول این حادثه دانستند.
سالدو گفت که تا شامگاه ۸ ژوئن، پنج هزار نفر از مناطق تحت کنترل روسیه تخلیه شده بودند. حمله موشکی به یک منطقه تخلیه در پولیا پرستان، هفت نفر از جمله دو غیرنظامی را کشت.


پسکوف سخنگوی کرملین هیچ پیش نیازی برای مذاکره با کیف نمی بیند

دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه در مصاحبه ای با برنامه تلویزیونی مسکو صحبت کرد. کرملین پوتین در مورد امکان آغاز گفتگو با دولت در کیف اظهار نظر کرد. سخنگوی کرملین به خبرنگار پاول ساروبین اطلاع داد که هیچ پیش نیازی برای توافق وجود ندارد. حتی یک مبنای “متزلزل” برای گفت و گو وجود ندارد. پسکوف تصریح کرد:

ما شاهد الف) عدم تمایل رژیم، 

ب) تا آمادگی عملی، 

ث) عدم تایید اربابان رژیم. 


تانک های آلمانی هم در آتش میسوزند، ویدئویی گزارش شده که حمله ویرانگر روسیه را از دیدگاه اوکراینی نشان می دهد

تصاویر ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده است که ادعا می‌کند حمله ویرانگر روسیه به کاروان تانک در حال پیشروی رژیم کی‌یف در منطقه جدید روسیه در زاپوروژیا را نشان می‌دهد که از یکی از خودروهای مورد حمله دیده می‌شود.

گفته می شود که این ضبط ها توسط دوربین یک خودروی جنگی پیاده نظام برادلی آمریکا انجام شده است.

ناظران این حادثه را دلیلی بر این می دانند که تحویل تسلیحات غربی که بسیار مورد تحسین قرار گرفته اند، خطری جدی برای پیروزی روسیه در جنگ اوکراین ایجاد نمی کند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه نیز روز جمعه گفت که حمله اوکراین به طرز فجیعی در حال شکست است.
بر این اساس، روسیه پنج روز است که حملات سنگینی را از کی یف مشاهده میکند، اما این حملات در هیچ جهتی موفقیت آمیز نبوده است.

وزارت دفاع روسیه نیز از تلفات گسترده در طرف اوکراینی صحبت می کند. بر اساس این گزارش، کیف به تنهایی ۱۲۴۰ نفر و ۳۹ تانک را در عرض ۲۴ ساعت از دست داد. علاوه بر این، همانطور که وزارت دفاع روسیه در گزارش روزانه خود در ۹ ژوئن گزارش داد، کیف ۳۰ وسیله نقلیه جنگی پیاده نظام، ۳۸ وسیله نقلیه زرهی و همچنین دوازده قطعه توپخانه و سایر تجهیزات نظامی را از دست داده است.

با این حال، غرب و کی‌یف هنوز مایل به مذاکره نیستند و بر شرایط کی‌یف، یعنی عقب‌نشینی کامل روسیه از پشت مرزهای قدیمی پافشاری می‌کنند. با این حال، امکان بازگرداندن مناطق جدید توسط روسیه که عمدتاً روس‌هایی هستند که به مدت هشت سال توسط کی‌یف مورد آزار و اذیت و جنگ قرار گرفته‌اند، را بازگرداند. بیش از ۱۴ هزار نفر در حملات نظامی کی یف به مناطق طرفدار روسیه در کشور خود کشته شدند.

پس از هشت سال مذاکرات صلح ناموفق، روسیه عملیات نظامی را آغاز کرد و همه پرسی الحاق به روسیه در مناطقی که شهروندان آن را انتخاب کردند به روسیه تعلق داشتند برگزار کرد. مسکو این رویه را مشروع می داند و به حق مردم برای تعیین سرنوشت خود که در حقوق بین الملل ذکر شده است استناد می کند. غرب از یک حمله وحشیانه و امپریالیستی صحبت می کند.


نمایندگان دفتر ریاست جمهوری اوکراین: ۲۰ عضو ناتو از ورود کی یف به ائتلاف حمایت می کنند

پس از سفر غیرمنتظره جاستین ترودو نخست وزیر کانادا به کیف، ایگور ژوکوا، معاون رئیس دفتر رئیس جمهور اوکراین عصر شنبه در فیس بوک نوشت که اوکراین اکنون از حمایت ۲۰ کشور برخوردار شده است. روی اعضا حساب کنید

از امروز، ما در حال حاضر از ۲۰ کشور عضو حمایت رسمی برای عضویت اوکراین در ائتلاف داریم. 

این مقام ارشد هیچ کشور خاصی را نام نبرد. با این حال، تایید همه کشورهای ناتو برای پیوستن به این ائتلاف مورد نیاز است. این اتحاد نظامی در حال حاضر شامل ۳۱ کشور است. 

مرغ لهستان یک‌پا دارد، کار روسیه است!

لهستان دست داشتن در خرابکاری خطوط لوله نورد استریم را رد می کند

لهستان ارتباط با خرابکاری خطوط لوله نورد استریم ۱ و ۲ را رد کرده است. سخنگوی هماهنگ کننده سرویس های اطلاعاتی استانیسلاو زارین روز شنبه در توییتر نوشت که ورشو هیچ ارتباطی با انفجار خطوط لوله گاز بالتیک ندارد. هیچ دلیلی وجود ندارد که کشور را با این رویدادها مرتبط کنیم. مدتی است که نظریه های مختلفی در مورد حملات به خطوط لوله منتشر شده است.
«این شبیه تاکتیک‌های نویز اطلاعاتی است که هدف آن تحریف تصویر واقعی رویدادها است.»
ژرین تاکید کرد که روسیه!!! انگیزه ای دارد و قادر به انجام چنین عملیاتی است.
پیش از این، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گزارش داد که بازرسان آلمانی در حال بررسی شواهدی هستند که نشان می‌دهد تیم خرابکار از لهستان به عنوان پایگاه عملیاتی استفاده کرده است. بر اساس این گزارش، یک قایق بادبانی که در ارتباط با این حملات مورد هدف بازرسان قرار گرفته بود، وارد آب های سرزمینی لهستان شد. همچنین نشانه هایی وجود دارد که لهستان به عنوان مرکز لجستیکی و مالی برای خرابکاران عمل می کرد. بر اساس تحقیقات رسانه های آلمانی و بین المللی با استناد به یافته های تحقیقاتی، اکنون ظاهراً چندین مسیر به سمت اوکراین هدایت می شود.


نهاد حفاظت مدنی روسیه ۷۵ تن مواد غذایی را به منطقه سیل می آورد

کارکنان حفاظت مدنی روسیه پس از فروریختن سد کاخوفکا، ۷۵ تن غذا و ۳۰ تن لیتر آب بسته بندی شده را به مناطق سیل زده تحت کنترل روسیه در منطقه خرسون تحویل دادند. همانطور که سرویس مطبوعاتی این آژانس روز یکشنبه اعلام کرد، این کمک های بشردوستانه بین افرادی که از ترک خانه خودداری می کنند نیز توزیع می شود. ۷۹۵ نیروی امدادی برای رفع عواقب در منطقه سیلاب مشارکت داشتند. سطح آب به تدریج در حال کاهش است. در برخی از نقاط این منطقه، آب از قبل نشت کرده است.

فرانسه درباره تحویل پهپاد به روسیه به ایران هشدار داد

امانوئل مکرون، رهبر فرانسه روز شنبه با همتای ایرانی خود ابراهیم رئیسی تماس گرفت و از او خواست به حمایت نظامی از روسیه پایان دهد. همانطور که کاخ الیزه اعلام کرد، مکرون به تهران درباره سیاست امنیتی جدی و پیامدهای انسانی تحویل پهپادهای ایران به روسیه هشدار داده بود. مکرون همچنین نسبت به روند فعلی برنامه هسته ای ایران ابراز نگرانی کرد.

طرف ایرانی گفتگوی تلفنی این دو سیاستمدار را تایید کرد. بر این اساس، از جمله، توسعه روابط دوجانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. تماس ۱.۵ ساعت طول کشید.
غرب ایران را متهم می کند که روسیه را با هواپیماهای بدون سرنشین برای عملیات جنگی در اوکراین تامین می کند. مسکو و تهران این اتهامات را رد میکنند.
مقام‌های ایران حمایت از روسیه در جنگ اوکراین را تکذیب می‌کنند و می‌گویند پهپادهای انتحاری ایران پیش از جنگ اوکراین به روسیه فروخته شده بود.

مطابق اطلاعیه دفتر ریاست جمهوری ایران، ابراهیم رئیسی «ضمن اعلام سیاست قاطع جمهوری اسلامی مبنی بر مخالفت با جنگ، بهترین راه‌حل را دیپلماسی دانست.»
دفتر ریاست جمهوری ایران می‌گوید که آقای رئیسی از «محاسبات غلط برخی دولت‌های اروپایی درباره ملت ایران» انتقاد کرده و گفته این اشتباه به دنبال «گرفتار شدن این دولت‌ها در دام اطلاعات غلط گروه‌های تروریستی، تجزیه‌طلب و معاندان» رخ داده است.

او در کنار اظهار امیدواری به توسعه روابط دوجانبه بر «پرهیز از مداخله در امور داخلی و احترام به اصل حاکمیت ملی» تاکید کرده است.

پیشتر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، به روزنامه فرانسوی فیگارو گفت: «آقای مکرون به اشتباه تصویر به خصوصی از ایران داشت. اما به سرعت فهمید اتفاقی نمی‌افتد و قدرت در ایران سقوط نمی‌کند.»

او گفت که برخی «سوءتفاهم‌ها» میان ایران و فرانسه رفع شده است.

دونتسک ۳۵ حمله اوکراینی را ظرف ۲۴ ساعت گزارش می دهد

مقامات دونتسک ۳۵ حمله توسط نیروهای اوکراینی را در ۲۴ ساعت گذشته ثبت کرده اند. بر این اساس، حداقل ۲۲۲ پرتابه به خاک جمهوری خلق شلیک شد. ارتش اوکراین از چندین راکت انداز و پرتابه در کالیبرهای ۱۵۵ و ۱۵۲ میلی متری استفاده کرد. ۹ شهر از جمله پایتخت منطقه، دونتسک، زیر آتش قرار گرفتند.

یک غیرنظامی در دونتسک در حملات بین ساعت نیمه شب روز ۱۰ ژوئن تا ساعت نیمه شب روز ۱۱ ژوئن (به وقت محلی) کشته شد. سه غیرنظامی دیگر ساکنان گورلووکا و الکساندروکا زخمی شدند. گلوله باران به چهار ساختمان آپارتمانی در دونتسک، گورلووکا و الکساندروفکا و همچنین به چهار زیرساخت غیرنظامی آسیب رساند.

یک روز قبل، مقامات دونتسک ۱۸ حمله از اوکراین را گزارش کرده بودند. سه غیرنظامی ساکن دونتسک و گورلووکا از جمله یک کودک ۱۴ ساله زخمی شدند.