رکورد اوکراین در دادن تلفات و خسارات.

رکورد اوکراین در دادن تلفات و خسارات.

بیش از ۱۰۰۰ سرباز و تقریبا ۴۰ تانک در یک روز: کی یف متحمل خسارات سنگینی در میدان نبرد می شود.

ترجمه مجله هفته

بیش از ۱۰۰۰ مرد و ده ها تانک تنها در یک روز: حمله متقابل مورد انتظار علیه روسیه تاکنون خسارات زیادی را به اوکراین وارد کرده است. تجهیزات نظامی منهدم شده شامل تانک هایی است که توسط شرکای غربی کی یف تامین می شود. تعداد قابل توجهی از تانک های آلمانی لئوپارد نیز در میان این تجهیزات قرار دارند.

وزارت دفاع روسیه در گزارش روزانه خود در ۹ ژوئن اعلام کرد که نیروهای مسلح اوکراین در مدت ۲۴ ساعت ۱۲۴۰ سرباز و ۳۹ تانک را از دست داده اند. به گفته مسکو، کی‌یف در طول هفته گذشته متحمل خسارات بسیار زیادی شده است، زیرا گفته می‌شود که ضد حمله مورد انتظار خود را علیه روسیه آغاز کرده است.
این وزارت همچنین گزارش داد که ۳۰ خودروی جنگی پیاده نظام، ۳۸ خودروی زرهی و ۱۲ قطعه توپ و سایر تجهیزات نظامی منهدم شده است. مواد تا حدی توسط حامیان مالی غربی کیف ارائه شده است.
بر اساس این گزارش، دو جت نظامی اوکراینی، دو موشک کروز Storm Shadow و ۱۳ هواپیمای بدون سرنشین در یک روز رهگیری شدند.
رسانه های روسی و غربی به این نتیجه رسیده اند که اوکراین این هفته فشار بزرگی علیه دشمن خود وارد کرده است و تلاش می کند از زرادخانه سلاح های عرضه شده توسط ایالات متحده و متحدانش استفاده کند. با این حال، گزارش های متناقضی از طرف اوکراینی در مورد اینکه آیا ضد حمله که مدتهاست در مورد آن سروصدا راه انداخته‌اند آیا آغاز شده است، وجود دارد.
حامیان اوکراین قبلا ابراز امیدواری کرده بودند که این کشور بتواند با استفاده از تانک های سنگین جنگی ساخت غرب، که قبلاً آنها را در اختیار نداشت، به دستاوردهای ارضی قابل توجهی دست یابد.
با این حال، ارتش روسیه اعلام کرد که تعدادی از حملات اوکراین را در طول هفته دفع کرده است و کی‌یف بهای زیادی را برای پیشروی‌های خود در امتداد دفاع روسیه در بخش‌های مختلف خط مقدم می‌پردازد.

در چند روز گذشته، آندری ماروچکو، کارشناس نظامی در مصاحبه با خبرگزاری ریانووستی گفت که تلفات کیف در سه جهت در هفته گذشته سه برابر شده است. او فهمید:
وی افزود: در حوزه مسئولیت گروه جنوب در جهت تاکتیکی لوگانسک، دشمن متحمل خسارات سنگینی شده است که تلفات دشمن نسبت به مدت مشابه هفته گذشته (دوشنبه تا چهارشنبه) سه برابر شده است.
ماروچکو تاکید کرد که این تلفات بالا به دلیل اقدامات تهاجمی فعال کی یف بوده است.
در ۹ ژوئن، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز به خسارات سنگین طرف اوکراینی پرداخت. به گزارش خبرگزاری ریانووستی، وی به خبرنگاران گفت:
«این روزها شاهد تلفات قابل توجهی در نیروهای مسلح اوکراین هستیم.
مشخص است که هنگام انجام اقدامات تهاجمی، تلفات تقریباً سه به یک است. این یک وضعیت کلاسیک است. اما در این حالت میزان ضرر بسیار بیشتر از حد معمول است. حالا اعداد را نمی‌دهم، اما آنها قابل توجه هستند.»
جولیان روپکه، پروپاگاندیست رنگین‌نامه بیلد که روز پنجشنبه از استقرار دوباره تانک های آلمانی در خاک اوکراین به وجد آمده بود، همچنین در توییتر به تلفات بالای نیروهای کی یف اذعان کرد.