تبادل تجاری روسیه و کوبا ۹ برابر شده.

تبادل تجاری روسیه و کوبا ۹ برابر شده.

میشوستین رئیس دولت روسیه: معاملات کالا با کوبا ۹ برابر بیشتر از سال قبل است.

ترجمه مجله هفته

میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه با مانوئل ماررو کروز همتای کوبایی خود دیدار کرد. همکاری های دو کشور در زمینه تجارت مورد بحث و بررسی قرار گرفت. به گفته میشوستین، سرمایه گذاری های متقابل می تواند بیشتر افزایش یابد.

دیدار میان میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه و مانوئل ماررو کروز، همتای کوبایی وی، روز چهارشنبه در شهر خوش‌آب‌و‌هوای سوچی روسیه در دریای سیاه برگزار شد.
در این دیدار از جمله در خصوص همکاری های دوجانبه بین کشورها در زمینه تجارت بحث و تبادل نظر شد. میشوستین تاکید کرد که هاوانا شریک مهم مسکو در آمریکای لاتین است.
همکاری ما مبتنی بر سنت‌های قوی دوستی، همبستگی، احترام متقابل و اعتماد متقابل است.
علیرغم وضعیت نامطلوب اقتصادی جهان، روسیه از تراز تجاری دوجانبه در سال ۲۰۲۲ تمجید کرد.
گردش مالی کالا بین روسیه و کوبا در سال گذشته به ۶۰ میلیارد روبل (۶۸۰ میلیون یورو) رسید. این روند مثبت در سال جاری نیز ادامه دارد.
در بازه زمانی ژانویه تا آوریل، حجم معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ برابر شد و مطمئن هستم که رشد آن ادامه خواهد داشت.
میشوستین همچنین تاکید کرد که مسکو و هاوانا باید همکاری خود را بیش از پیش تقویت کنند. بنابراین تجارت دوجانبه و سرمایه گذاری های متقابل باید افزایش یابد.
نخست وزیر روسیه به توافقات مشخصی که در آخرین نشست کمیسیون بین دولتی تجارت، همکاری های اقتصادی و علمی در هاوانا در اواسط ماه مه به دست آمد، اشاره کرد.
این گونه است که صنعت گردشگری باید بیشتر توسعه یابد. میشوستین اعلام کرد که شرکت هواپیمایی روسی آیروفلوت به زودی پروازهای خود را به جزیره کارائیب آغاز خواهد کرد. این به تقویت ارتباطات تجاری و فرهنگی کمک می کند.
ما از تصمیم دولت شما برای فراهم کردن شرایط کاری مطلوب در بازار کوبا برای شرکت های روسی استقبال می کنیم.
روسیه برای اجرای پروژه های مشترک بلندمدت اهمیت زیادی قائل است. او به صراحت به ذخایر نفتی کوبا و نوسازی یک کارخانه متالورژی در هاوانا اشاره کرد.
ماررو کروز برای اولین بار در مقام نخست وزیری کوبا از روسیه دیدن کرد.
وی پس از سوچی از مسکو و سن پترزبورگ نیز دیدن خواهد کرد. شرکت وی در مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ (SPIEF) نیز برنامه ریزی شده است.