اخبار جنگ اوکراین – ۸ ژوئن

جنگنده اوکراینی در منطقه خرسون سرنگون شد

یک فروند جنگنده سوخو-۲۵ اوکراینی توسط نیروهای روسیه در جبهه خرسون سرنگون شد.
خبرگزاری تاس با اشاره به خدمات امنیتی منطقه خرسون گزارش داد:
«در ساعت ۱۲:۳۰ دشمن حمله هوایی را علیه تشکیلات گروه نظامی دنیپر انجام داد.
این حمله توسط دو فروند هواپیمای Su-۲۵ در کمترین ارتفاع ممکن و با استفاده از موشک‌های هدایت‌نشده روی هواپیما در جهت اوسوکوروفکا – بابینو انجام شد. نیروی هوایی دشمن نتوانست ب ماموریت رزمی خود عمل کند و موشک ها منفجر نشدند و در رودخانه افتادند. یکی از این هواپیماها با اقدامات ماهرانه و هماهنگ پدافند هوایی سرنگون شد».
برای سرنگونی هواپیمای اوکراینی، دو موشک از مجتمع ضدهوایی وربا شلیک شد.وزارت دفاع روسیه تصاویری از انهدام ستون تانک اوکراینی منتشر کرد

وزارت دفاع روسیه تصاویری که توسط هواپیماهای بدون سرنشین فیلمبرداری شده است را منتشر کرده است در این فیلم ها ستونی از خودروهای نظامی اوکراین را در حال پیشروی مشاهده میشوند که بعدا تخریب میشوند. این اژانس اعلام کرد که این فیلم در جبهه زاپاروژیا گرفته شده است.
https://t.me/mod_russia/27224

در میان خودروهای زرهی دیگر، همچنین تانک های لئوپارد ساخت آلمان در تصاویر دیده می شود. پیش از این، فرمانده بخش زاپاروژیا سرهنگ الکساندر رومانچوک گزارش داده بود که حداقل سه تانک لئوپارد در طول یک روز گذشته تنها در بخش او نابود شدند.

تولید انبوه پهپادها در کوبان راه اندازی شد

توسعه دهندگان در منطقه کراسنودار تولید انبوه پهپادها را با داشتن نمونه های اولیه کامل آغاز کرده اند. اولین دسته از دستگاه ها به منطقه عملیات ویژه نظامی تحویل داده شد.
این را ونیامین کندراتیف فرماندار منطقه کراسنودار در کانال تلگرامی خود اعلام کرد.

این پهپاد ساخت کوبان در سال ۲۰۲۲ در یک سایت آزمایشی نظامی آزمایش شد، کارشناسان توصیه هایی برای توسعه بیشتر ارائه کردند و گزارش شد که شروع تولید انبوه برنامه ریزی شده است.

«پس از آزمایش و تکمیل نمونه های اولیه از شرکت MWS، تولید انبوه از قبل آغاز شده است – اولین دسته ها خریداری شده و به واحدهای ویژه در خط تماس تحویل داده شده است.»

ما به نوبه خود آماده حمایت از تولیدکنندگان هستیم: وام های کم بهره اعطا می کنیم و تا ۳۰ درصد هزینه های راه اندازی تاسیسات جدید تولید را بازپرداخت می کنیم.
علاوه بر این، امسال امکان دریافت کمک هزینه تا سقف ۲.۵ میلیون روبل برای توسعه نمونه های اولیه هواپیماهای بدون سرنشین و محصولات صنعت الکترونیک وجود خواهد داشت.
وی افزود: آزمایش‌های منظم پهپادها از انواع مختلف و اصلاح‌هایی که قادر به انجام هر کاری که لازم باشد در منطقه عملیات ویژه روز پنجشنبه مجدداً انجام شد.


وزیر دفاع روسیه خواستار تجهیز سریعتر تجهیزات به سربازان روسی شد

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه روز پنجشنبه از نیروهای منطقه نظامی غرب بازدید کرد.

شویگو در جریان بازرسی خود از شرکت‌ها خواست تا در تامین تجهیزات تسریع کنند، اما خاطرنشان کرد که سرعت تحویل برخی از سلاح‌ها تاکنون چندین برابر افزایش یافته است.

همه انواع تجهیزات نظامی باید سریعتر به منطقه عملیات ویژه برسند، زیرا سربازان روسی از آن برای مبارزه موثر با خودروهای زرهی خارجی استفاده می کنند.

“دشمن امروز سعی کرد پیشروی کند. فقط در دو ساعت نبرد اول، بچه های ما سی تانک و ده نفربر زرهی – در دو ساعت نبرد، از صبح منهدم کردند. پس این تجهیزات لازم است، عجله کنید.”

پسکوف: حمله به خط لوله آمونیاک می تواند بر معامله غلات تأثیر منفی بگذارد

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت که حمله اوکراین به خط لوله آمونیاک تولیاتی-اودسا وضعیت تمدید قرارداد غلات را پیچیده می کند.

به گفته وی، چنین وضعیت اضطراری می تواند تاثیری «منفی» بر سرنوشت معامله غلات بگذارد. او اضافه کرد:

«ما نمی دانیم که چه خرابکاری هایی رخ داده است، ما نمی دانیم که طرف اوکراینی در مرحله بعدی با این خط لوله چه خواهد کرد.»


وزیر دفاع روسیه: اوکراین ۳۰ تانک را در تلاش برای عبور از دیوار دفاعی ما از دست داد.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه به خبرگزاری تاس گفت، ارتش اوکراین تلاش ناموفقی برای شکستن خطوط روسیه در بخش زاپاروژیه انجام داد وی اظهار داشت:

امروز ساعت 1:30 دقیقه بامداد امروز دشمن با کمک تیپ 47 مکانیزه با قدرت 1500 نفر و 150 خودرو سعی در شکستن پدافند ما داشت.

شویگو ادامه داد: یگان های اوکراینی به موقع شناسایی شدند، با توپخانه، هواپیما و سلاح های ضد تانک مورد حمله قرار گرفتند و بدون انجام ماموریت خود با تلفات عقب نشینی کردند. وی گزارش داد:
پس از یک نبرد دو ساعته، دشمن 30 تانک، یازده خودروی پیاده نظام و تا 350 سرباز را از دست داد.


رئیس شورای امنیت روسیه: غیرنظامی کردن اوکراین برای امنیت روسیه و سازمان پیمان امنیت جمعی ضروری است.

اوکراین باید غیرنظامی شود زیرا تهدیدی برای روسیه و کشورهای سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) است، از جمله مسئله سلاح های هسته ای هم مهم است.

نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه در نشست کمیته دبیران شورای امنیت سازمان پیمان امنیت جمعی به این موضوع اشاره کرد.

روسیسکایا گازتا به نقل از این مقام امنیتی می گوید:

«نیاز به غیرنظامی‌سازی از این واقعیت ناشی می‌شود که اوکراین مملو از تسلیحات تهدیدی برای روسیه و سازمان پیمان امنیت جمعی به‌عنوان یک کل از جمله توسعه و استفاده از سلاح‌های هسته‌ای، شیمیایی و بیولوژیکی است.»

وی همچنین خاطرنشان کرد که «عملیات نظامی ویژه اهداف مشخصی دارد که دستیابی به آن نه تنها به رفاه، بلکه به زندگی میلیون‌ها انسان نیز بستگی دارد تا جمعیت جمهوری‌های مردمی لوگانسک و دونتسک را از خطر نجات دهد. نسل کشی که از آن زمان تاکنون ادامه داردهشت سال پیش توسط نئونازی های اوکراینی.”
“هدف ما شکست قلعه نئونازی است که با کمک و تلاش های غرب در مرزهای روسیه ایجاد شده است.”
دبیر شورای امنیت روسیه خاطرنشان کرد: رهبری اوکراین با کمک کشورهای غربی هشت سال طول کشید تا یک عملیات نظامی خشونت آمیز علیه ساکنان دونباس آماده کنند.
رئیس شورای امنیت روسیه ادعا کرد: فاشیسم هیتلری رویای نابودی کل جمعیت روسیه را در سر داشت و امروز پیروانش با الگوبرداری از هیتلر تلاش می کنند این کار را با دست اسلاوها انجام دهند. روسیه این اجازه را نخواهد داد.


روزنامه نگاران غربی علائم و نشانه های نازی ها را از لباس سربازان اوکراینی پنهان می کنند
ترجمه مجله هفته

از سال ۲۰۱۴، رسانه های جریان سلطه غربی برای مخفی کردن یا کم اهمیت جلوه دادن نفوذ رژیم فعلی اوکراین در ایدئولوژی نازی ها توطئه کردند.

نیویورک تایمز (NYT) مجبور شد خیلی خیلی دیر با چیزی که مدتها برای بسیاری از تحلیلگران مستقل و نمایندگان رسانه ای شناخته شده بود، اما به دلایل واضح، با دقت از توده های غرب پنهان نگه داشته شد برخورد کند.
نیویورک تایمز با عنوان شگفت انگیزی در روز دوشنبه این هفته :
«نمادهای نازی در خط مقدم اوکراین توجهات را به مسائل دشوار تاریخ جلب می کند.»

تایلر دوردن به یاد میاورد که روزنامه نگاران مستقل و خوانندگان متعددی در نظرات رسانه های جریان سلطه سال ها به این نکات اشاره کرده اند که گروه های نظامی و شبه نظامی اوکراین، به ویژه کسانی که حداقل از سال ۲۰۱۴ در شرق فعالیت می کنند، با ایدئولوژی نازی ها مشکل جدی دارند. شگفتی که نیویورک تایمز در حال حاضر به “کشف” چیزی دست میزند که مثل آفتاب روشن است، بنابراین نباید این مطلب را جدی گرفت.

مقاله نویس همچنین انگیزه های این افشاگری ناگهانی را زیر سوال می برد. آیا اکنون نگرشی در مورد ریشه های نازی رژیم کی یف و فاصله گرفتن از آن بوجود آمده، یا فقط بهتر است همچنان نشانه های نازیسم «قهرمانان اوکراینی» را پنهان کنیم؟
تایلر دوردن می‌گوید که این گزارش صرفاً تلاش می‌کند آن را به‌عنوان یک یادداشت جانبی از «تاریخ منحصربه‌فرد» و باشکوه اوکراین کم‌اهمیت جلوه دهد. مشکل واقعی روابط عمومی غربی این است که ایدئولوژی نازی در اوکراین فقط به تصرف موفقیت آمیز قدرت در کشور و نیروهای مسلح آن رضایت نداده بلکه به طور آشکار در اوکراین به نمایش گذاشته می شود. همانطور که مت طیبی در اظهار نظری در مورد این گزارش به طعنه اشاره کرد، با “افشاگری”، نیویورک تایمز صرفاً از نیروهای اوکراینی می خواهد که نمادهای نازی ها را در طول فیلمبرداری و جلسات عکس بپوشانند.
نویسندگان گزارش نیویورک تایمز از ظاهر نمادهای نازی که بر روی یونیفرم های بسیاری از سربازان اوکراینی ظاهر می شوند ابراز ناامیدی می کنند. آنها میگویند که در بسیاری از مقالات که در برخی موارد در روزنامه‌ها و رسانه‌های سراسر جهان منتشر می‌شوند (معمولاً همراه با مقالات مثبت در مورد ارتش اوکراین)، دیدن این نشان ها صرفاً «تأسف‌آور» یا حتی گمراه‌کننده هستند.

اتاق های خبری از پیامدهای امواج انتقادی در نظرات خوانندگان درسی نگرفتند و به جای بررسی و خودانتقادی از موضع غرب در مناقشه اوکراین : آنها به سادگی عکس‌های مشکوک را حذف می‌کنند و به انتشار گزارشات مثبت درباره نئونازی های اوکراینی ادامه میدهند.
عکس‌ها و حذف آن‌ها رابطه پیچیده ارتش اوکراین با نمادگرایی نازی را نشان می‌دهد که در زمان شوروی و ایالات متحده حاکم بود.


لوکاشنکو خواستار صلح در اوکراین شد


الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس خواستار صلح در درگیری اوکراین شده است. رئیس دولت در سخنانی در نشست سازمان پیمان امنیت جمعی تاکید کرد که در حال حاضر زمان مناسبی برای صحبت درباره علل درگیری نیست.
دیر یا زود در مورد علل آن صحبت خواهیم کرد. مهمترین سوال در حال حاضر توقف درگیری است.
علاوه بر این، لوکاشنکو گفت که درگیری اوکراین نمونه ای از این است که چگونه نخبگان غربی تریلیون ها دلار را برای تسلیح و نابودی کشورها هدر می دهند.

دبیر شورای امنیت روسیه: روس ها و اوکراینی ها هیچ علاقه ای به درگیری ندارند


مردم روسیه و اوکراین هیچ علاقه ای به درگیری فعلی ندارند. این را نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه به خبرنگاران در مینکز بیان کرد. در عوض، درگیری اوکراین به نفع ایالات متحده و بریتانیا است.
پاتروشف تاکید کرد که واشنگتن و لندن به افرادی که در جنگ جان خود را از دست می دهند اهمیتی نمی دهند زیرا آنها هموطن خودشان نیستند. علاوه بر این، خصومت در قلمرو آنها انجام نمی شود.

ارتش اوکراین ۲۳ راکت به سمت گورلووکا شلیک کرد – یک نفر کشته و ۱۰ زخمی شدند

نیروهای اوکراینی بعدازظهر پنجشنبه منطقه مرکزی گورلووکا را با پرتاب کننده های موشکی متعدد گلوله باران کردند. به گفته نمایندگی جمهوری خلق دونتسک در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل مربوط به جنایات جنگی اوکراین، ۲۳ گلوله به سمت این شهر شلیک شده است.

ایوان پریخودکو، شهردار گورلووکا در مورد تعداد قربانیان خبر داد:
بر اساس اطلاعات اولیه، […] سه غیرنظامی که در زمان گلوله باران در بازار مرکزی شهر بودند، زخمی شدند.
وی بعداً اعلام کرد که در اثر گلوله باران یک نفر جان خود را از دست داده و تعداد مجروحان به ۱۰ نفر رسیده است.
ویدئویی در اینترنت دست به دست می شود که قرار است عواقب گلوله باران را نشان دهد.

پوشیلین: نیروهای اوکراینی باید حداقل ۵۰۰ کیلومتر از مرز عقب رانده شوند

به گفته دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک (DPR) در مصاحبه با ریانووستی، نیروهای اوکراینی باید حداقل ۵۰۰ کیلومتر از مرز روسیه عقب رانده شوند. اما در آینده، تمام اوکراین باید آزاد شود.
“تا کجا باید آنها را عقب برانیم تا شهرک های ما گلوله باران نشود؟ حداقل اکنون باید ۵۰۰ کیلومتر عقب رانده شوند. ما نقشه اوکراین را می دانیم و می دانیم که مرز کجا می تواند باشد.”خوب، احتمالا در امتداد دنیپر، در امتداد مانع طبیعی.”

رئیس جمهوری خلق چین خاطرنشان می کند که پس از آن، یک آرامش وجود خواهد داشت که کیف از آن برای سازماندهی مجدد و تسلیح مجدد نیروها و شستشوی مغزی شهروندان باقی مانده استفاده خواهد کرد. تنها راه نجات، عقب راندن بیشتر نیروهای اوکراینی است. وی تاکید کرد:
“از این رو نظر من: تا زمانی که اوکراین به طور کامل آزاد نشده است […] وضعیت پایان نخواهد یافت.”
متأسفانه ما با رژیم اوکراین روبرو هستیم که یک دست نشانده مطلق است. و به طور کلی، غرب که همه فرآیندها را کنترل می کند، طبیعتاً برای یک اوکراین آزاد و مرفه تلاش نمی کند.
آزادسازی مناطق جدید روسیه در داخل مرزهای اداری آنها دیگر کافی نیست، زیرا گلوله باران از کیف ادامه خواهد یافت.

محل تجمع آوارگان سیل مورد حمله گلوله های اوکراین قرار گرفت.

ارتش اوکراین به محل تجمع تخلیه ساکنان سیل زده گلایا پرستان که پس از تخریب نیروگاه برق آبی کاخوفکا توسط اوکراینی ها آواره شده‌اند کرد.
خبرگزاری تاس به نقل از یک خبرنگار محلی گزارش داد. دود از منطقه گلوله باران شده بلند می شود و مردم به مکان امن منتقل شده اند، در مورد تلفات هنوز گزارشی مخابره نشده.


پس از تخریب نیروگاه برق آبی کاچوکا: پنج نفر جان باختند، ده ها نفر در بیمارستان ها بستری شدند.

بر اساس اطلاعات اولیه، پنج نفر از زمان تخریب نیروگاه برق آبی کاچوکا در روز سه شنبه جان خود را از دست داده اند.
این را شهردار شهر نوایا کاخوفکا ولادیمیر لئونتیف در کانال تلویزیونی Soloviev Live اعلام کرد.
علاوه بر این، در مجموع ۴۱ نفر در بیمارستان های منطقه خرسون بستری شدند.
پیشتر وزارت اورژانس روسیه گزارش داده بود که تنها در روز چهارشنبه بیش از ۳۰۰ نفر از مناطق سیل زده تخلیه شده اند. در مجموع ۴۵۰۰ غیرنظامی تاکنون توسط ارتش روسیه نجات یافته اند.


کارشناس نظامی: نیروهای روسی پست فرماندهی اوکراین را در کراسنی لیمان منهدم کردند

توپخانه روسیه یک پست فرماندهی اوکراین را در جهت کراسنی لیمان منهدم کرد.
این خبر را کارشناس نظامی و سرهنگ بازنشسته شبه نظامیان مردمی جمهوری خلق لوگانسک، آندری ماروچکو، به نقل از منابع خود گزارش کرده است.
“در جبهه کراسنی لیمان ، در جریان حمله به یک پست فرماندهی دشمن، تشکیلات مسلح اوکراینی که عملیات تهاجمی را در نزدیکی شهرک بلوگروفکا رهبری می کردند، کشته شدند.”
وی افزود: بر اساس اطلاعات تایید نشده در کنار افسران نیروهای مسلح اوکراینی و همچنین نظامیان خارجی های پیمان ناتو نیز در مقر فرماندهی حضور داشتند.


رسمی: نیروهای اوکراینی در حملات شبانه در منطقه زاپاروژیه تلفات هنگفتی متحمل شدند.

نیروهای مسلح اوکراین در حملات شبانه در بخش زاپاروژیه در جبهه توکماک متحمل خسارات عظیمی شدند.

این را ولادیمیر روگوف، رئیس جنبش “ما با روسیه هستیم” و یکی از اعضای اداره منطقه ای زاپاروژیه ادعا کرد. او به ایستگاه رادیویی کومسومولسکایا پروادا گفت:

«یادم نمی آید تا به حال چنین حملات گسترده شبانه ای را دیده باشم. من فکر می کنم که این بخشی از برنامه های آنها بود که آنها بتوانند با استفاده از تاریکی شب از خود در برابر هواپیماهای ما محافظت کنند، شاید آنها فکر می کردند هواپیماها در تاریکی شب کمتر موثر عمل می کنند، هیچ راه دیگری برای توضیح آن وجود ندارد. تلفات آنها در میدان های مین به دلیل کار توپخانه و نیروی هوایی بسیار عظیم است. “

اواخر غروب آنها شروع به گلوله باران مواضع ما در جهت توکماک – جنوب و جنوب شرقی اوروخوف کردند – سپس دست به حمله زدند که دفع شد و حدود ساعت ۳ به وقت مسکو دوباره عقب نشینی کردند.
به معنای واقعی کلمه یک ساعت بعد، در ساعت ۴ صبح به وقت مسکو، آنها دوباره شروع به حمله کردند و در مقیاسی بسیار بزرگتر از قبل.”
وی ادعا کرد: روز چهارشنبه ۷ ژوئن، زمانی که نیروهای اوکراینی در آن بخش از خط تماس مشغول کار شناسایی بودند، کی یف بین ۷۰ تا ۸۰ درصد از نیروهای شرکت کننده در این حملات را از دست داده است.


کشف بیش از ۹۵۰۰ گلوله مهمات و ۲۰ نارنجک در جمهوری خلق لوگانسک

نیروهای امنیتی روسیه بیش از ۹۵۰۰ فشنگ با کالیبرهای مختلف و ۲۰ نارنجک را در مخفیگاهی در مواضع سابق نیروهای مسلح اوکراین در جمهوری خلق لوگانسک کشف کردند.

این را وزارت کشور اعلام کرد. به گفته مقامات، در مجموع هفت جعبه مهمات کشف شده است.

اقلام مکشوفه کشف و ضبط و تحویل مراکز قانونی شد.

بیش از ۳۰۰ نفر از مناطق سیل زده منطقه خرسون تخلیه شدند


وزارت اورژانس روسیه به ریانووستی گفت که بیش از سیصد نفر از مناطق سیل زده در منطقه خرسون تخلیه شده اند.

برای روزهای آینده، نیروهای امدادی از سایر نقاط کشور، از جمله کشتی های آبی، پرسنل و تجهیزات کمکی دریافت خواهند کرد.


جاسوس سرویس اطلاعات خارجی اوکراین در جمهوری خلق دونتسک دستگیر شد

میخائیل میخائیلنکو، جاسوس و خرابکار سرویس اطلاعات خارجی اوکراین بازداشت شده است. این جاسوس اطلاعاتی درباره اعضای بلوک امنیتی روسیه و همچنین مکانها و حرکات نیروهای مسلح روسیه مخابره میکرد.
طبق اعترافات وی میخائیلنکو از سال ۲۰۱۸ از اطلاعات اوکراین حمایت می کند و به طور منظم پاداش نقدی دریافت می کند و از طریق کانال های ارتباطی ویژه با مخاطبین ارتباط برقرار می کند.

جاسوس پس از دستگیری بلافاصله به گناه خود اعتراف کرد و اطمینان داد که از عمل خود پشیمان است!!


رئیس جمهوری خلق دونتسک: هیچ جنگجوی اوکراینی در ارتیوموفسک وجود ندارد

به گفته وی، افسانه ای که توسط مقامات کیف در مورد “حضور اوکراین” در ارتیوموفسک (باخموت) منتشر شده است، با واقعیت مطابقت ندارد. این توسط رئیس جمهوری خلق دونتسک (DPR) دنیس پوشلین در مصاحبه با ریا نووستی ادعا کرد.
«می دانید، این مثال خوبی از رژیم اوکراین است و با توجه به انحصار در انتشار اطلاعات در غرب، انها به خود اجازه می دهند و از بسیاری جهات به اندازه کافی با موفقیت تا مخاطبان خود را گمراه کنند.هیچ جنایتکار اوکراینی در آنجا وجود ندارد، ارتش اوکراینی در انجا وجود ندارد، شهر کاملا تحت کنترل فدراسیون روسیه است. این افسانه که ارتیوموفسک حداقل تا حدی تحت کنترل اوکراین است کاملا نادرست است.»


آتش سوزی جنگلی در کوهستان کینبرن به دلیل گلوله باران اوکراینی

معاون اداره شهرداری گلوپریستانسک روسیه به خبرگزاری ریانووستی گفت، یک جنگل حفاظت شده در منطقه کینبرن در منطقه تحت کنترل روسیه در منطقه خرسون پس از گلوله باران توسط نیروهای اوکراینی در حال سوختن است. کنستانتین تیستول، که همچنین مسئول منطقه Kinburn Headland است. تیستول گفت:

“جنگل در منطقه حفاظت شده طبیعی در منطقه کینبرن در اثر گلوله باران از طرف اوکراینی آتش گرفت.”

کیپ کینبرن یک منطقه طبیعی حفاظت شده در بخش تحت کنترل روسیه در استان خرسون است.

این ذخیره‌گاهی شامل دریاچه، استپ‌ها و جنگل‌هایی در یک فضای زیست‌محیطی منحصربه‌فرد است و بیش از ۲۵۰ گونه پرنده را در خود جای داده است.

برخی از ۴۵۰ گونه گیاهی موجود در این ذخیره‌گاه طبیعی در فهرست‌های حفاظت از گونه‌های اروپایی و اوکراینی قرار دارند که اصطلاحاً به آن‌ها فهرست قرمز می‌گویند.

پیش از این گزارش شده بود که حدود ۴۰ درصد از جنگل های ذخیره گاه بر اثر گلوله های آتش زا از اوکراین نابود شده است.


ارتش روسیه از پیشروی اوکراین در نزدیکی نووداروفکا جلوگیری کرد

گروه شرقی نیروهای مسلح روسیه از دستیابی به موفقیت نیروهای مسلح اوکراین در نزدیکی نووداروفکا جلوگیری کرد و مواضع خط دفاعی آنها را در اختیار داشت. این خبر را اولگ چخوف، رئیس مرکز مطبوعاتی گروه سربازان گزارش کرده است.

او خاطرنشان کرد که واحدهای روسی که در خط مقدم دفاع در نزدیکی محل نووداروفکا بودند، وظایف رزمی خود را به درستی سازماندهی کردند و نیروهای پیشروی نیروهای اوکراینی را به موقع کشف کردند.


سفیر روسیه: کمپین رسانه ای ایالات متحده در مورد اطلاعات نادرست در مورد نیروگاه برق آبی کاخوفکا در جریان است.

یک کمپین اطلاعات نادرست عمومی در رسانه های ایالات متحده در مورد حادثه در نیروگاه برق آبی کاخوفکا راه اندازی شده است و واشنگتن به دنبال برکناری رژیم کی یف از مسئولیت و مقصر دانستن آن به گردن روسیه است.
آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا روز چهارشنبه به این موضوع اشاره کرد.

«یک کمپین اطلاعات نادرست هدفمند در رسانه های محلی پیرامون نیروگاه برق آبی کاچوکا وجود دارد.

ادعاهای متعددی مبنی بر تضعیف تأسیسات زیرساختی بسیار مهم توسط روسیه مطرح شده است. مقامات دولتی لفاظی های خود را به گونه ای بیان می کنند که گویی فدراسیون روسیه در هر صورت مسئول تمام اتفاقاتی است که در جریان درگیری اوکراین رخ داده است.

این یک تلاش مذبوحانه دیگر برای سفید کردن رژیم کی یف است که ماه هاست عمدا این تاسیسات را گلوله باران کرده است.»