کیف میخواهد از زیر حمله بزرگ شانه خالی کند، آمریکا مجبورش می کند!

کیف میخواهد از زیر حمله بزرگ فرار کند، آمریکا مجبورش می کند!

ایالات متحده حمله اوکراین را به تعویق انداخته است – کی یف امیدوار است که اصلاً این حمله اتفاق نیفتد

با اعلام عمومی حمله قریب الوقوع اوکراین، غرب بر اوکراین فشار آورده و خواستار گرفتن یک نتیجه است. در همین حال، کی یف در تلاش است تا با اقدامات خرابکارانه و حملات تروریستی که از لحاظ نظامی بی معنی هستند، حمله بزرگ جعلی را به غرب بیاندازد.

تحلیلی از کریل استرلنیکوف
ترجمه مجله هفته

جان کربی، مدیر ارتباطات شورای امنیت ایالات متحده شخصیتی است که در جایگاهی قرار دارد که میتواند به همگان اعلام کند که چه زمانی می توان انتظار داشت که حمله بزرگ اوکراین، که قرار است مطمئنا ارتش روسیه را به زانو درآورد، انجام میگیرد و نه زلنسکی: حمله قطعاً در تابستان امسال آغاز خواهد شد. با موفقیت، کربی می‌توانست اعلام کند که حمله به ناچار امسال یا شاید در پنج سال آینده صورت بگیرد. با مقایسه ادعاهای گذشته غربی ها با ادعاهای امروزیشان، متوجه ابهام صریح در جملاتشان می‌شویم.
در عین حال، آنها تلاش می کنند چیزی را به عموم ارائه دهند که بتواند به مردم احساس قاطعیت، امنیت و وجود حداقل برخی از برنامه های مشخص با امکانات واقعی را بدهد.
عملکرد کربی به ویژه در تضاد شدید با هیستری است که اخیراً در رسانه های برجسته غربی حاکم شده است. در اینجا فقط چند نمونه از عناوین سرمقاله آورده شده است:

۱ مه: “اوکراین در حال آماده شدن برای یک ضد حمله قاطع است”

۹ مه: “دولت اوکراین امیدوار به حمله متقابل علیه روسیه است”

۱۲ مه: “حمله متقابل اوکراین: نقطه عطف جنگ در راه است”

۲۷ مه: “کارزار موفق اوکراین به طور کامل رئیس جمهور پوتین را شکست خواهد داد.”

۲۸ مه: “اوکراین آماده است تا حمله مورد انتظار را آغاز کند”

۲۹ مه: “اختصاصی: اوکراین در نزدیکی باخموت ضد حمله آماده می کند”

۳۰ مه: “ضربه مهلک اوکراین آماده است”

می بینیم که نظام غربی یک ضد حمله پیروزمندانه را مستقیم، غیرمستقیم، رسمی، غیررسمی، از بغل، از بالا و کاملاً صریح از اوکراین طلب و پشتیبانی میکند.
فقط زمان کمی تا آن زمان باقی مانده است؟ اما فعلا حتی بخشا هم چیزی از آن مشاهده نمی‌شود. علاوه بر این، مقامات اوکراینی از همه ابزارها برای به تاخیر انداختن بازی استفاده می کنند، بهانه تراشی می کنند و شرایط جدیدی را تعیین میکنند: گاهی به تعداد مشخص و غیر واقعی تانک نیاز دارند، گاهی به هواپیماهای آمریکایی، گاهی وقت بیشتر و غیره.
اما وام دهندگان غربی به اوکراین یک ساعت که تیک تیک میکنند را نشان می دهند، سازمان های اطلاعاتی در حال حفاری پرونده های مواد مجرمانه هستند و مشاوران نظامی با چوب از پشت به ارتش اوکراین سقلمه می زنند و آن را به سوی نبرد هول میدهند.
و درست روز چهارشنبه، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، یک نقطه سیاه جمعی را به اوکراین نشان داد: «در صورت شکست ضد حمله، غرب در حمایت خود از ارتش اوکراین تجدید نظر خواهد کرد.»
همه‌ی ولادیمیر زلنسکی ها، الکساندر سیرسکی ها، میخائیل پودولجاکاس و ارواح والری زالوشنی قرار است الان خاکی بر سرشان بریزند؟
سپس شخصی – احتمالاً رئیس سرویس اطلاعات خارجی اوکراین کریل بودانوف – از متصدیان نمونه ناگهان ایده عالی و نجات دهنده‌ای به ذهنش می رسد: اگر حمله بزرگ در واقعیت امکان پذیر نباشد، حمله متقابل می تواند در اینترنت انجام شود.
به عنوان بخشی از اجرای این ایده درخشان، کمپین های روابط عمومی که مخاطبان غربی را هدف قرار داده بودند، به عنوان عملیات نظامی وارد کارزار شدند.
حملات گروه های خرابکار به خاک روسیه و همچنین پرواز یک پهپاد به کرملین و همچنین حملات توپخانه ای به شهرک های مرزی روسیه و ساکنان غیرنظامی آنها و تلاش برای حمله به مسکو با انبوهی از پهپادها . این همان چیزی است که به عنوان جایگزین یک ضد حمله بسیار بزرگ قرار است به فروش برسد.
با این حال، تأثیر این حملات از نظر نظامی نزدیک به صفر بود و تردیدهای جدی در مورد اینکه غرب روی آنها “حساب” باز کند وجود دارد.
همانطور که کربی خود گفت، ایالات متحده نمی خواهد از حملات اوکراین به خاک روسیه حمایت کند.
البته سخنان او یک ریال هم ارزش ندارد، اما بدیهی است که این موضع به این معنی است که این اقدامات اخیر اوکراین قطعاً بخشی از حمله متقابل بزرگ محسوب نمی شود و در صورتحساب میلیاردی که برای این حمله در نظر گرفته شده است نمی گنجد.
در همین حال، آنچه روسیه به پرونده خود علیه حاکمان در کیف اضافه خواهد کرد، تروریسم دولتی اوکراین است.
اوکراین که نتوانست روسیه را در میدان نبرد شکست دهد، تصمیم گرفته به جنگ غیرنظامیان روسی برود – و به هر طریقی اما قطعا این هزینه گزافی برای او خواهد داشت.
با توجه به رویدادهای اخیر اغلب نظراتی به گوش می رسد که از ما می‌خواهند رفتاری مشابه داشته باشیم یعنی مانند یک آینه عمل کنیم یعنی از رفتار شوالیه های نجیب دست برداریم و بر اساس اصل چشم در برابر چشم به اوکراین پاسخ دهیم. اما ارتش روسیه ارتش اوکراین نیست، ما هرگز غیرنظامیان را قربانی نخواهیم کرد.
هر روز ما یاد می گیریم (گاهی اوقات دوباره) و قوی تر می شویم و نیازی نیست از تروریست ها درس بگیریم.
بر اساس گزارش های غیر علنی اخیر اندیشکده های RAND Corporation و مرکز امنیت جدید آمریکا، آموزش ارتش اوکراین بر اساس استانداردهای ناتو و پمپاژ اوکراین با سلاح های پیشرفته غربی به نفع نیروهای روسی خواهد بود و به آنها فرصت می دهد تا مقابله با فناوری نظامی غربی، رهبری عملیاتی و تاکتیک های ناتو را تمرین کنند.
اساسا ناتو به ما می آموزد که بدون اینکه خودمان چنین تجربه ای داشته باشیم، با آنها بجنگیم. و اکنون درخواست هایی برای “توقف حمایت از روس ها” از طرف غربی ها شنیده میشود. زندگی یک افسانه نیست.
در مورد ضد حمله اوکراین، چه در قالب عناوین زیبا باقی بماند و چه دارودسته کیف جرات حمله انتحاری در تابستان امسال را داشته باشد، اهداف و وظایف عملیات ویژه نظامی به هیچ وجه تحت تأثیر آن قرار نخواهد گرفت.