شبکینو شهر مرزی روسیه زیر آتش گسترده اوکراین

شهر مرزی روسیه شبکینو زیر آتش گسترده اوکراین

شهر مرزی روسیه شبکینو زیر آتش گسترده اوکراین- حملات اوکراین دفع شد
ترجمه مجله هفته

به گزارش رسانه های روسی و آلمانی، از شب گذشته نیروهای اوکراینی شهر شبکینو و اطراف آن در منطقه بلگورود روسیه را گلوله باران کردند. خسارات و جراحات متعددی گزارش شده است. علاوه بر این، جنگنده های اوکراینی دوباره سعی کردند وارد منطقه شوند. روسیه ادعا میکند که نیروهای روسی تمامی حملات را دفع کردند و ارتش اوکراین متحمل تلفات سنگین شد.

شب گذشته نیروهای اوکراینی بمباران گسترده شهر شبکینو در استان بلگورود روسیه را آغاز کردند. فرماندار ویاچسلاو گلادکوف اعلام کرد با این حال هیچ واحد اوکراینی موفق به ورود به منطقه نشد. او ساعت ۷ صبح به وقت محلی در کانال تلگرامی خود نوشت:
«شبکینو زیر آتش دائمی قرار دارد: در ساعت های ۱۲ شب، ۳ و ۵ بامداد، نیروهای اوکراینی مرکز شهر و حومه آن را با راکت های گراد گلوله باران کردند.»
چندین غیرنظامی زخمی شدند. ساعت ۹ صبح به وقت محلی فرماندار منطقه از مجروح شدن ۸ نفر خبر داد. در عین حال، وی اطلاعات مربوط به تخلیه اضطراری ادعایی ساکنان منطقه شبکینو را رد کرد. گلادکو نوشت:

“اکنون جعلیاتی در اینترنت پخش و دست بدست می شود – اطلاعاتی در مورد جمع آوری برای تخلیه فوری ساکنان منطقه شبکینو. در حالیکه جمع آوری مردم به طور دسته جمعی در یک نقطه خاص در شرایط جنگی غیرممکن و موجب ناامنی میشود.”

در ساعت ۱۲ ظهر به وقت محلی، فرماندار منطقه اعلام کرد که واحدهای اوکراینی بار دیگر شهر شبکینو را با پرتابگرهای چند راکتی گراد گلوله باران کردند. یک غیرنظامی زخمی شد. علاوه بر این، یک خوابگاه مورد اصابت مستقیم قرار گرفت و ساختمان اداری نیز آسیب دید. فعلا برق شهر نیز قطع شده است.

ویدئوهایی که گفته می شود نتایج گلوله باران امروز اوکراین را نشان می دهد در کانال های تلگرام روسیه دست به دست می شود.

t.me/bbbreaking/156825


در ساعت ۱۴:۳۱ به وقت محلی، گلادکوف اعلام کرد که چندین شهر در منطقه بلگورود دوباره زیر آتش توپخانه اوکراین قرارگرفته است. یک نفر در نوایا تاولشانکا زخمی شد.

وزارت دفاع روسیه در مورد وضعیت فعلی در منطقه بلگورود اظهار نظر کرد و حمله توسط نیروهای اوکراین را تایید کرد.
به گفته این وزارتخانه، صبح امروز، نیروهای روسیه به همراه مرزبانان روسیه و واحدهای اطلاعاتی داخلی، تلاش جدیدی از سوی رژیم کی یف برای ارتکاب یک اقدام تروریستی علیه غیرنظامیان در شبکینو را خنثی کردند. بر اساس گزارش ها، حوالی ساعت ۳ بامداد صبح امروز به وقت محلی، دو گروه پیاده نظام اوکراینی که با تانک تقویت شده بودند، پس از گلوله باران شدید اهداف غیرنظامی، سعی کردند وارد منطقه بلگورود شوند.
سه حمله نیروهای اوکراینی دفع شد. نیروی هوایی ارتش روسیه ۱۱ حمله علیه نیروهای اوکراینی انجام داد. نیروهای راکت و توپخانه ۷۷ دست به حملات متقابل زدند. در نتیجه، یگان های اوکراینی متحمل تلفات سنگین شدند و به عقب رانده شدند. وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود نوشت: آنها نتوانستند از مرز روسیه عبور کنند.

۳۰ سرباز اوکراینی در درگیری ها کشته شدند. چهار خودروی زرهی جنگی، یک موشک انداز چندگانه گراد و یک کامیون وانت در سمت اوکراین در نزدیکی مرز منهدم شدند.