مدودف: مقامات بریتانیا اهداف نظامی مشروع برای روسیه هستند.

مدودف: مقامات بریتانیا اهداف نظامی مشروع برای روسیه هستند.

ترجمه محله هفته

به گفته دیمیتری مدودف، رئیس جمهور سابق روسیه، بریتانیا عملاً در یک جنگ اعلام نشده علیه روسیه شرکت دارد.
او روز چهارشنبه در توییتر نوشت: این بدان معناست که اصولاً هر مقام انگلیسی که جنگ علیه روسیه را تبلیغ می کند، می تواند یک هدف نظامی مشروع در نظر گرفته شود.
دیمیتری مدودف، رئیس‌جمهور سابق روسیه و معاون کنونی شورای امنیت ملی، نظر جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه بریتانیا را در مورد حمله اخیر پهپاد اوکراینی به مسکو در توییتر منتشر کرد.
کلورلی در موضع‌گیری گفت: اوکراین حق دارد فراتر از مرزهایش با استفاده از خشونت از خود دفاع کند .
مدودف در توییتر به این موضوع واکنش نشان داد:
«امروز بریتانیا به عنوان متحد اوکراین عمل می کند و به این کشور کمک های نظامی مانند تجهیزات و متخصصان ارسال میکند.
در چنین حالتی، هر یک از مقامات آن کشور که در جنگ مشارکت داشته باشند، چه در خدمت نظامی و چه غیرنظامی، می‌توانند هدف نظامی مشروع تلقی شوند.»
حتی با توجه به قوانین بین المللی پذیرفته شده، که انجام عملیات جنگی را تحت شرایط مدرن تنظیم می کند، نگرش بریتانیا را می توان به عنوان جنگ طبقه بندی کرد. او به کنوانسیون لاهه و ژنو و پروتکل های الحاقی انها اشاره داشت. مدودف گفت: مقامات احمق بریتانیا، دشمن ابدی ما، باید این را در نظر داشته باشید.
به گفته مقامات روسی، هشت پهپاد در حمله ۳۰ مه به مسکو شرکت داشتند. توسط پدافند هوایی مسکو همکی خنثی شدند.
سه فروند با اقدامات جنگ الکترونیک تسخیر شدند و از مسیر برنامه ریزی شده خود منحرف شدند.
پنج مورد باقی مانده توسط سامانه های ضد هوایی رهگیری شدند. چندین ساختمان مسکونی آسیب جزئی دیده و دو غیرنظامی نیز اندکی مجروح شدند.
سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفت که این حمله از طرف کی یف انجام شده است. وی همچنین دولت اوکراین را به هدف قرار دادن عمدی اهداف غیرنظامی متهم کرد.
کرملین نیز به نوبه خود مدعی شد که این حمله یک تلاش اوکراینی برای انتقام از حملات اخیر روسیه به یک مرکز مهم نظامی در کیف بود.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت که این تلاش مقامات کیف برای ارعاب شهروندان روسیه صورت گرفته و کیف تلاش میکند رهبری روسیه را به اقدامات تلافی جویانه مشابه تحریک کند.