چین دیدار با آمریکا را رد کرد.

چین دیدار با آمریکا را رد کرد.

چین بی تعارف: ملاقاتی با وزیر دفاع آمریکا وجود نخواهد داشت.

ترجمه مجله هفته

ایالات متحده پیشنهاد کرده است که وزیران دفاع لوید آستین و لی شانگفو در کشور دیگری با یکدیگر ملاقات کنند. همانطور که پنتاگون روز دوشنبه به وال استریت ژورنال گفت، پکن این پیشنهاد را رد کرد.
چین آمریکا را به عدم صداقت در حرف و عمل متهم کرده است.
روز دوشنبه، وزارت دفاع ایالات متحده تلاش برای تشکیل جلسه ای بین وزیر لوید آستین و همتای چینی اش لی شانگفو را تایید کرد.
در آغاز ماه مه، ایالات متحده آمریکا با پیشنهاد مشابه‌ای به چین نزدیک شد.
گزارش در وال استریت ژورنال تاکید کرده که جمهوری خلق چین بی تعارف دعوت پنتاگون رد کرده است. با وجود بی محلی، واشنگتن امیدوار به همکاری بیشتر با پکن است.
وزارت خارجه قاطعانه بر این باور است که حفظ ارتباط باز بین نظامیان در واشنگتن و پکن برای اطمینان از اینکه رقابت به خصومت تبدیل نمی‌شود، مهم است.
بر اساس برنامه های ایالات متحده، یک نشست احتمالی می توانست در حاشیه گفتگوی شانگری-لا، کنفرانس امنیتی سالانه در سنگاپور برگزار شود.
وزیر دفاع لی به عنوان بخشی از سفر رسمی خود به این شهر-دولت آسیایی از ۳۱ می تا ۴ ژوئن در این کنفرانس شرکت خواهد کرد.

وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام پنتاگون که نامش فاش نشد، گفت: امتناع وزیر دفاع جمهوری خلق از ملاقات با لوید به عنوان “یک پیام غیرعادی صریح” تلقی شده است.
فایننشال تایمز قبلاً گزارش داده بود که ممکن است شانس کمی برای ملاقات لوید و لی وجود داشته باشد.
به نوشته این روزنامه، یکی از دلایل این امر می تواند تحریم های آمریکا علیه وزیر دفاع چین به دلیل نقش ادعایی وی در خرید تسلیحات روسی باشد.
هفته گذشته، وزارت دفاع چین صداقت واشنگتن را زیر سوال برد.
به گفته این وزارت‌خانه، ایالات متحده مدعی است که برای گفتگو آماده است، اما در عین حال تلاش می کند چین را به هر نحوی سرکوب کند. با همه ابزارهای ممکن، مانند محدودیت‌ها علیه شهروندان و سازمان‌های چینی، برای آزار چین مورد استفاده قرار می گیرد.