شهردار مسکو از حمله پهپادی به این شهر خبر داد.

شهردار مسکو از حمله پهپادی به این شهر خبر داد.

ترجمه مجله هفته

وزارت دفاع روسیه: رژیم کی یف حمله تروریستی پهپادی به تاسیسات مسکو انجام داد

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که کیف یک حمله تروریستی با پهپاد به تاسیسات شهر مسکو انجام داده است. هر هشت پهپاد درگیر در این حمله منهدم شدند.
به گفته این وزارتخانه، سامانه‌های جنگ الکترونیک روسیه باعث شدند سه پهپاد اوکراینی کنترل خود را از دست داده و از هدف خارج شوند، در حالی که پنج پهپاد دیگر توسط سامانه موشکی زمین به هوای پانتسیر-اس در منطقه مسکو سرنگون شدند.به گفته سرگئی سوبیانین شهردار مسکو، صبح روز سه شنبه چندین پهپاد به پایتخت روسیه حمله کردند و به چندین ساختمان آسیب رساندند. ساکنان بلوک های مسکونی آسیب دیده تخلیه شدند.
چند پهپاد صبح روز سه شنبه به مسکو حمله کردند. چندین ساختمان آسیب دیده است. سرگئی سوبیانین شهردار مسکو دستور تخلیه ساکنان ساختمان های آسیب دیده را صادر کرد. این از پیام های متعددی در سرویس خبری تلگرام به دست می آید.
مقامات امنیتی به ریانووستی گفتند که دو پهپاد به ساختمان های مسکونی برخورد کردند. گزارش شده است که یک پهپاد به طبقه آخر یک ساختمان مسکونی برخورد کرده است. نما و شیشه آسیب دیده است. یک پهپاد دیگر به نمای یک آپارتمان ۲۴ طبقه آسیب زد.
ساکنان همچنین از ورود یک پهپاد به آپارتمانی که سه نفر در آن اقامت داشتند خبر دادند. پلیس ساختمان را محاصره کرد، خودروهای امدادی و آتش نشانی در حال انجام وظیفه هستند. تردد در منطقه آسیب دیده مختل شد. هیچ گزارشی از انفجار وجود ندارد. شهردار مسکو گزارش می دهد که در این حملات هیچ کس به طور جدی آسیب ندیده است.

به گفته مقامات هوانوردی روسیه، ترافیک هوایی تحت تأثیر این حمله قرار نگرفته است. فرودگاه های مسکو در حال فعالیت هستند، روند مختل نشود.

فرماندار منطقه مسکو آندری وروبیوف در تلگرام نوشت که «چند پهپاد» در حین نزدیک شدن به شهر توسط ضدهوایی ها سرنگون شدند.

کانال تلگرامی SHOT ویدیویی تایید نشده منتشر کرد که ادعا می‌شود انهدام یک پهپاد در هوا را نشان می‌دهد.

به گزارش رسانه های آلمانی، به گفته شهردار مسکو، هواپیماهای بدون سرنشین به چندین ساختمان در مسکو پایتخت روسیه حمله کرده اند. 

سرگئی سوبیانین گفت که حمله هواپیمای بدون سرنشین باعث “خسارت جزئی” به چندین ساختمان شده است. او گفت به کسی آسیب جدی وارد نشده است. 

«تمامی نیروهای اورژانس شهر در محل حادثه حضور دارند.» به گزارش خبرگزاری ریا، سازمان امداد و نجات از دو ساختمان مسکونی که مورد اصابت قرار گرفته اند صحبت می کند. یک نفر در این حمله مجروح شد. 

برخی از ساکنان یک ساختمان در جنوب شهر باید خانه های خود را ترک کنند و به مکان امن منتقل شوند. 

چندین کانال تلگرامی روسیه می گویند که صبح امروز چهار تا ده پهپاد سرنگون شده است. بنابر گزارش رسانه‌های آلمانی این بزرگترین حمله هواپیماهای بدون سرنشین به مسکو بوده است بعد از این حمله در چهار یا پنج نقطه شهر صدای انفجار شنیده شده بنابر گزارش همین رسانه‌ها حملات اوکراینی ها به مناطق مسکونی و غیر نظامی بوده است تعداد مجروحین و خسارات احتمالی هنوز اعلام نشده. شهر مسکو اما در آرامش کامل قرار دارد و هیچ نشانه‌ای از درگیری نظامی در آن دیده نمی شود.


گزارش رسانه های روسیه از حمله: فرماندار منطقه مسکو آندری وروبیوف گزارش داد، حداقل ده هواپیمای بدون سرنشین توسط ضد هوایی در مسکو و منطقه مسکو سرنگون شدند
چندین پهپاد هنگام نزدیک شدن به مسکو سرنگون شدند.
“امروز صبح، ساکنان برخی از مناطق منطقه مسکو توانستند صداهای انفجار را بشنوند – این نشان میدهد سیستم دفاع ضد هوایی ما در حال عمل کردن است. چندین هواپیمای بدون سرنشین در حال نزدیک شدن به مسکو سرنگون شدند.”
وی از ساکنان خواست آرامش خود را حفظ کنند و خاطرنشان کرد اورژانس کار خود را آغاز کرده است.
برخورد چند پهپاد با آسمان خراش های مسکو. سرگئی سوبیانین شهردار مسکو گفت: «وی افزود: به دلایل ایمنی، ساکنان چندین ورودی دو ساختمان متاثر از حمله پهپاد در حالی که نیروهای اورژانس مشغول به کار هستند، تخلیه شده اند. گفته می شود که هیچ کس آسیب جدی ندیده است.»
بر اساس گزارش رسانه ها، حداقل ده هواپیمای بدون سرنشین در مسکو و منطقه مسکو توسط پدافند هوایی سرنگون شدند. ویدئوهای ضبط شده در اینترنت در حال پخش است که گفته می شود، از جمله، لاشه یکی از پهپادها در منطقه مسکو را نشان می دهد.