پارلمان اوکراین تحریم‌ها علیه ایران را تصویب کرد

پارلمان اوکراین تحریم‌ها علیه ایران را تصویب کرد

ترجمه مجله هفته

رسانه های آلمانی کزارشدادند که پارلمان اوکراین تحریم ها علیه ایران متحد روسیه را تصویب کرد.
اوکراین روسیه را به استفاده از پهپادهای ساخت ایران برای حمله به شهرهای اوکراین متهم کرده است. بسته تحریمی شامل ممنوعیت کالاهای نظامی و به اصطلاح دو منظوره که می تواند برای اهداف غیرنظامی و نظامی مورد استفاده قرار گیرد میباشد.
مجلس اوکراین مدعی شد توقف ترانزیت این کالاها از طریق اوکراین و «تعلیق تعهدات اقتصادی و مالی به نفع مردم ایران» است.

پارلمان اوکراین روز دوشنبه طرح مربوط به تحریم های اقتصادی و دیگر محدودیت‌ها علیه جمهوری اسلامی به مدت ۵۰ سال را تصویب کرد.
این لایحه هنوز به امضای رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی نرسیده است.
در همین حال، مسکو گزارش‌های مربوط به ارسال ادعایی پهپادهای ایران به مسکو برای استفاده در اوکراین را رد کرده و آن را «شایعاتی است که توسط هر منبع مستقل، ناشناس و بویژه در رسانه‌های آمریکایی منتشر می‌شود». تهران همچنین تاکید کرد که اتهامات مربوط به تحویل هواپیماهای بدون سرنشین بی اساس است.
مقامات اوکراینی تا به حال حاضر نشدند به دعوت تهران در مورد گفتگو بر سر ادعاهای این کشور درباره استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین ایرانی در جنگ روسیه و اوکراین پاسخ بدهند.
درعین‌حال کشورهای غربی و اوکراین تا بحال کوچکترین سندی و یا شاهدی برای اثبات ادعای خود مبنی بر استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین ساخت ایران برای جنگ ارائه ندادند.
به نظر می‌رسد همان‌گونه که روسیه به ایران اعلام کرده‌اند اوکراین و کشورهای غربی در حال ساختن یک داستان تخیلی برای حمله ی رسانه ای به ایران و روسیه می باشند.