حمله دوباره اوکراین به خاک روسیه با کشته زخمی.

منطقه بلگورود: یک کشته، سه زخمی – فرماندار از “سخت ترین روز” در شبکینو خبر می دهد

به گفته فرماندار این منطقه، گلوله باران اوکراینی در شبکینو، منطقه بلگورود، یک کشته و سه زخمی داشت. گلوله ها به دو شرکت بزرگ در شهر اصابت کرد که یکی از آنها دچار آتش سوزی شد. یک نفر نیز در موشک‌باران طرف اوکراینی کشته شد.
به گفته ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار منطقه بلگورود، در زمان حمله، نگهبان امنیتی یکی از شرکت‌های شهر در خیابان کشیک میداد و سه نفر از جمله دو نوجوان نیز زخمی شدند.
وی در کانال تلگرامی خود نوشت:
«سخت ترین روز در منطقه شبکینو (…) در میان مجروحان نیز کودکان هستند، دو نوجوان: یک دختر ۱۵ ساله با زخمی در اندام تحتانی و یک پسر ۱۷ ساله که در اثر انفجار دچار ضربه مغزی شد. آنها به بیمارستان کودکان منطقه منتقل شدند.»
گلادکو افزود که مرد دیگری زخم سطحی در ناحیه صورت برداشت، و توسط امدادگران درمان شد و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نداشت.
در مورد خرابی ها نیز گلوله ها به دو شرکت بزرگ شهر اصابت کرد. فرماندار گفت که در یکی از آنها آتش سوزی رخ داده است.
نیروهای آتش نشانی در محل حضور دارند و کارکنان این شرکت ها به منطقه امن منتقل شده اند. یک خط انتقال برق نیز در این شهر آسیب دید.
گلادکوف قبلاً نوشته بود که در ۲۴ ساعت گذشته، منطقه شبکینوسکی بیشترین تعداد “برخورد” را در منطقه داشته است: ۱۰۶ انفجار. یک غیر نظامی در اثر گلوله باران روستای نوایا تاولشانکا مجروح شد.
او به علت اصابت ترکش به سرش به بیمارستان منتقل شد.
خود شهر شبکینو مورد اصابت ۲۳ موشک قرار گرفت. که یک زخمی داشت.
امروز دوباره شهر زیر آتش حملات اوکراین قرار گرفت. در حمله صبح به کسی آسیبی نرسید، “آتش توپخانه های متعدد” به یک خط برق رسانی آسیب رسانده است.
آسیب های جزئی شامل شکستن شیشه های شش ساختمان آپارتمانی و یک پیست یخ، یک ماشین و آتش سوزی در یک گاراژ از نتایج آن بود.
شهر شبکینو، در ۲۰ کیلومتری جنوب شرقی بلگورود واقع شده است. از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، چندین بار مورد حمله قرار گرفته است. در ۲۱ می، یک محل دفن زباله در در شهر بدلیل حملات موشکی آتش گرفت.
از بهار گذشته این منطقه زیر آتش حملات اوکراین قرار دارد.