حملات بی‌سابقه پهپادی به پایتخت اوکراین.

حملات بی‌سابقه پهپادی به پایتخت اوکراین.

مقامات کی یف از عظیم ترین حمله پهپادی خبر می دهند.

ترجمه مجله هفتهمقامات نظامی کی یف اعلام کردند که پایتخت اوکراین در شبانه روز گذشته مورد حمله گسترده هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفته است. این مقام تاکید کرد که این جدی ترین حمله پهپادی به شهر تا به امروز بوده است.
به گفته سرگئی پوپکو، رئیس اداره نظامی این شهر، کی یف در شب ۲۸ مه مورد بزرگترین حمله هواپیماهای بدون سرنشین از زمان آغاز جنگ قرار گرفت. هشدار حمله هوایی در پایتخت اوکراین به مدت پنج ساعت ادامه داشت. نیروهای ضد هوایی در سراسر شهر مستقر شدند و تخریب ناشی از ریزش آوار در مناطق مختلف گزارش شده است.
بر اساس این گزارش، یک نفر در این حمله کشته و یک نفر دیگر زخمی شده است. به گفته پاپکو، این چهاردهمین حمله به این شهر از ابتدای ماه مه بوده است. شهردار ویتالی کلیچکو نیز در مورد نتایج این حمله اظهار نظر کرد. وی تصریح کرد که یک مرد ۴۱ ساله در نزدیکی یک پمپ بنزین در منطقه سولومنسکی بر اثر “حمله هواپیمای بدون سرنشین” کشته و یک زن زخمی شد. کلیچکو همچنین از خسارت به یک ساختمان هفت طبقه خالی در همین منطقه و آتش سوزی در یک مجموعه ساختمانی نظامی خبر داد.

دو روز قبل در شب ۲۶ مه، حملاتی در کیف صورت گرفته بود که – همانطور که مقامات گزارش دادند – پدافند هوایی در پایتخت اوکراین و منطقه کیف برای آن آماده شده بود. روز بعد، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که به انبارهای مهمات اوکراینی حمله کرده است.
در هفته‌های اخیر، ارتش روسیه بارها از حملات شبانه با «سلاح‌های هوابرد دقیق دوربرد» به تأسیسات در اوکراین خبر داده است. این وزارتخانه تاکید کرد که به هیچ زیرساخت غیرنظامی حمله نکرده است.
گزارشات منتشر شده و اظهارات شهردار این شهر ادعای روسیه را تایید می‌کند با وجود حملات گسترده پهپادی به پایتخت اوکراین تنها یک نفر کشته شده و هیچ گزارشی مبنی بر این که واقعاً این حملات مناطق غیر نظامی را هدف قرار داده مخابره نشده است.
در همین حال، مسکو گزارش‌های مربوط به ارسال ادعایی پهپادهای ایران به مسکو برای استفاده در اوکراین را رد کرده و آن را «شایعاتی است که توسط هر منبع مستقل، ناشناس و بویژه در رسانه‌های آمریکایی منتشر می‌شود» میداند. تهران همچنین تاکید کرد که اتهامات مربوط به تحویل هواپیماهای بدون سرنشین بی اساس است.
مقامات اوکراینی تا به حال حاضر نشدند به دعوت تهران در مورد گفتگو بر سر ادعاهای این کشور درباره استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین ایرانی در جنگ روسیه و اوکراین پاسخ بدهند.
درعین‌حال کشورهای غربی و اوکراین تا بحال کوچکترین سندی و یا شاهدی برای اثبات ادعای خود مبنی بر استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین ساخت ایران برای جنگ ارائه ندادند.
به نظر می‌رسد همان‌گونه که روسیه به ایران اعلام کرده‌اند اوکراین و کشورهای غربی در حال ساختن یک داستان تخیلی برای حمله ی رسانه ای به ایران و روسیه می باشند