پرش به محتوا

رئیس واگنر تعداد کشته شدگان هر دو طرف در نبرد آرتموفسک را اعلام کرد.

رئیس واگنر پریگوژین تعداد کشته شدگان هر دو طرف در نبرد آرتموفسک را اعلام کرد.

ترجمه مجله هفتهیوگنی پریگوژین، رئیس سازمان نظامی خصوصی «واگنر» در مصاحبه ای آمار تلفات جنگ آرتموفسک در جمهوری خلق دونتسک اعلام کرد. او همچنین به آمار مزدوران مجرمی که از زندانن ها به این سازمان نظامی جلب شده‌اند نیز اساره کرد.
یوگنی پریگوژین به خسارات متحمل شده سازمان نظامی «واگنر» در نبردهای شهر آرتموفسک اشاره کرد. بر این اساس در مجموع ۲۰ هزار نظامی مسلح در این نبردها کشته شدند که ده هزار نفر از آنها شامل مجرمانی می شوند که در اوایل جنگ از زندانها بسیج شده بودند.

به گفته پریگوژین، این سازمان خصوصی نظامی توانست ۵۰ هزار زندانی را تحت برنامه پروژه K جذب کند. از این تعداد حدود ۲۰ درصد کشته شدند. زندانیان استخدام شده اگر به مدت شش ماه در سازمان نظامی واگنر کار کنند و جان سالم به درببرند. سپس بدون توجه به مدت زمان باقیمانده از دوران زندانشان آزاد میشوند. مرحله استخدام از ژوئیه ۲۰۲۲ تا فوریه سال جاری به طول بود.
به گفته پریگوژین، بین ۳۵ هزار تا ۵۰ هزار نظامی در استخدام واگنر همزمان در جبهه حضور داشتند. آنها در مجموع ۴۲۷ روز در عملیات های رزمی شرکت کردند و برای شهرهای پوپاسنایا و سولدار و آرتموفسک جنگیدند. اگر این نبردها را نیز لحاظ کنیم، مجموع تلفات گروه واگنر می تواند به طور قابل توجهی بیشتر باشد.
پریگوژین علیرغم نرخ تلفات بالا در واحدهای خود، عملیات «چرخ گوشت باخموت» را موفقیت آمیز ارزیابی کرد. هدف ما ناتوان سازی نیروهای اوکراینی و انهدام نخبه ترین نیروهای ارتش اوکراین بود که محقق شده است. پریگوژین تلفات طرف اوکراینی را ۵۰ هزار تا ۷۰ هزار نفر تخمین زد.
اطلاعات ارائه شده توسط رئیس واگنر را نمی توان به طور رسمی تایید کرد. در حال حاضر هیچ ارقام رسمی از تلفات تضمین شده دو طرف وجود ندارد. پریگوژین میزان بالای تلفات واحدهای خود را با به اصطلاح «گرسنگی مهمات» (نرسیدن مهمات و یا کمبود آنها) مرتبط دانست.
در این مصاحبه نیز پریگوژین انتقاد خود را از راس وزارت دفاع روسیه تکرار کرد که بر اساس این انتقادات گویا به اندازه کافی گلوله های توپخانه و سایر مهمات به گروه واگنر نرسیده است. او تمایل خود را به تغییراتی در راس ارتش روسیه بی پرده بیان کرد و گفت خواستار این است که ژنرال میخائیل میزینتسف رئیس ستاد ارتش و ژنرال سرگئی سوروویکین وزیر دفاع شود.
در طول نبرد، پریگوژین بارها از «کمبود گلوله» و تلفات مرتبط با آن شامی بود و هشدار داد که این کمبودها می تواند منجر به این شود که واگنر که مواضع خود را به وزارت دفاع واگذار کند و شهر را رها کند.
میزان تلفات روسیه در نبرد برای آرتموفسک اخیراً نیز موضوعی بود که جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده در کنفرانس مطبوعاتی خود در هیروشیما ژاپن به آن پرداخت. بایدن مدعی شد که طرف روسی حدود صد هزار نفر را در آرتموفسک از دست داده است که بررسی این ادعا دشوار است. در ماه مه، بی بی سی اسامی ۲۲۶۴۴ سرباز روسی کشته شده را شناسایی کرد، اما تعداد کل کشته شدگان را حداقل ۵۶۵۰۰ نفر حدس زد. در همین حال، چندین منبع غربی خسارات اوکراین را چندین برابر این رقم تخمین می زنند. این ارقام از پایان سال ۲۰۲۲ تا بحال در محدوده شش رقمی بوده است.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: