پرش به محتوا

نامزد ریاست جمهوری ترکیه: آینده ترکیه با روسیه، چین، ایران و هند گره خورده!

نامزد ریاست جمهوری ترکیه: آینده ترکیه با روسیه، چین، ایران و هند گره خورده!

ترجمه مجله هفته

از ناتو خارج و عضویت در اتحایه اروپا را فراموش میکنیم!

آمریکا دشمن ماست و مردم ترکیه آمریکا را دشمن خود میدانند.

پرینچک نامزد ریاست جمهوری: آینده ترکیه به بریکس بستگی دارد

دوغو پرینچک، کاندیدای ریاست جمهوری ترکیه از حزب میهن در مصاحبه با رسانه روسی روسیه امروز گفت که ترکیه باید آینده خود را در اتحاد کشورهای بریکس جستجو کند. پرینچک همچنین عضویت کشورش در ناتو را زیر سوال برد. 

دوغو پرینچک، نامزد ریاست جمهوری ترکیه در مصاحبه با روسیه امروز خواستار آن شد که، ترکیه که در اسارت عضویت در ناتو قرار گرفته و در انتظار پیوستن به اتحادیه اروپا «به صلیب کشیده شده» باید بریکس و سرنوشت اوراسیایی خود را بپذیرد. 

«تمام تلاش ما برای تقویت آزادی و استقلال ترکیه است.»

پرینچک ۸۰ ساله حزب ناسیونالیست چپگرای میهنی (وطن پارتیسی) را رهبری می کند. پرینچک در انتخابات یکشنبه (امروز) که در آن کمال قلیچداراوغلو مورد حمایت غرب تلاش می کند تا رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کنونی را برکنار کند، به عنوان یک فرد مستقل شرکت می کند. 

سرنوشت ترکیه در آسیاست

به گفته پرینچک، سرنوشت آنکارا در تمدن موثر از آسیا است که در حال حاضر تحت رهبری روسیه، چین، ایران و هند – به عنوان یکی از اعضای بریکس و سازمان همکاری شانگهای (SCO) در حال ظهور است. 

پرینچک ناتو را «نه آزادی بلکه اسارت» خواند و پیش بینی کرد که آنکارا «در آینده قابل پیش بینی» بلوک تحت رهبری ایالات متحده را ترک خواهد کرد. مردم ترکیه به زنجیر ناتو گره خوردنی نیستند. 

پرینچک همچنین به روسیه امروز گفت که افکار عمومی ترکیه آمریکا را دشمن و روسیه و چین را دوستان می دانند. 

پرینچک از کنترل روسیه بر کریمه، دونتسک، لوگانسک، خرسون و زاپوروژیه به عنوان «ضربه بزرگی به امپریالیسم ایالات متحده» حمایت کرد و گفت که گسترش ناتو به سمت شرق «به همان اندازه که برای روسیه خطر بزرگی است که برای ترکیه.»

هیچ چشم اندازی برای پیوستن به اتحادیه اروپا وجود ندارد

این سیاستمدار ترک دورنمای پیوستن کشورش به اتحادیه اروپا را «غیر ممکن» توصیف کرد. اتحادیه اروپا متشکل از کشورهای عمدتاً مسیحی است که نمی خواهند عضوی با اکثریت مسلمان در میان آنها باشد. 

پرینچک با توصیف کشورش به عنوان «مصلوب شده» در این زمینه گفت که بروکسل می خواهد «آنکارا را به آستان ببندد» اما آن را در اتحادیه اروپا نپذیرد. 

ترکیه در سال ۱۹۹۹ وضعیت نامعین نامزد برای عضویت را دریافت کرد اما هیچ جدول زمانی برای الحاق واقعی این کشور وجود ندارد. 

این واقعیت که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در پایان ماه مارس آنکارا را از «اجلاس برای دموکراسی» خود حذف کرد، توسط پرینچک به عنوان «جعل» و واشنگتن به عنوان «مرکز خصومت با دموکراسی» توصیف شد. 

دموکراسی آنها خود ساختگی است. در آنجا دموکراسی وجود ندارد، همه اینها فقط فریب مردم است. 

«امپریالیست ایالات متحده آمریکا» امروز با کشوری که جورج واشنگتن، توماس جفرسون و آبراهام لینکلن برای آن جنگیدند متفاوت است. آنها «دموکراسی را هم در داخل و هم در خارج از کشور سرکوب می کنند». 

پرینچک همچنین در مخالفت با تحریم های ضد روسی غرب که به آنکارا نیز آسیب رساند، سخن گفت. 

به گفته پرینچک، تحریم های ایالات متحده در درازمدت نتیجه معکوس خواهد داشت، به خصوص اگر تمام ۴۰ کشوری که واشنگتن تحریم کرده است، متحد شوند و این به نوبه خود موجب تحریم آمریکا خواهد شد. 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: