پرش به محتوا

تهدید شدید چین علیه تحریم های غیر قانونی اتحادیه اروپا

تهدید شدید چین علیه تحرم های غیر قانونی اتحادیه اروپا

ترجمه مجله هفته

چین تهدید کرد که اگر اتحادیه اروپا تحریم هایی را به دلیل «کمک به روسیه» علیه این کشور اعمال کند، عواقب جدی برای اتحادیه اروپا خواهد داشت. 

سخنگوی وزارت امور خارجه در پکن در نشست خبری روز دوشنبه اعلام کرد. ، در صورتی که اتحادیه اروپا شرکت های چینی درگیر در تجارت با روسیه را تحریم کند، چین به شدت از حقوق و منافع مشروع خود دفاع خواهد کرد. 

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین روز دوشنبه در یک نشست خبری گفت: اگر بروکسل شرکت‌های چینی را به اتهام حمایت از روسیه تحریم کند، اعتماد بین اتحادیه اروپا و چین از بین خواهد رفت. 

او درباره گزارش‌های رسانه‌ها مبنی بر اینکه اتحادیه اروپا می‌خواهد اقدامات محدودکننده‌ای را علیه شرکت‌های چینی که آنها را حامی روسیه می‌داند، اعمال کند، اظهار نظر کرد. این دیپلمات گفت:

«در صورت صحت گزارش‌های مربوطه، طرف اروپایی می‌تواند اعتماد و همکاری با چین را به طور جدی مختل کند و اختلاف و تقابل را در جهان تشدید کند.»

وی تاکید کرد که چین از اتحادیه اروپا خواسته است که «راه اشتباه را طی نکند» و اطمینان داد که اگر چنین نباشد، پکن قویا از حقوق و منافع مشروع خود دفاع خواهد کرد. 

همانطور که فایننشال تایمز گزارش می دهد، با استناد به پیش نویس که بدست این رسانه رسیده است، بسته تحریمی جدید اروپا قرار است که تحریم های احتمالی را علیه هفت شرکت چینی متهم به تامین تجهیزات برا روسیه هستند اعمال کند. 

اینها به طور خاص شامل سمیکون دوکتورز، کینگ پای تکنولوژی و شرکت های مستقر در هنگ کنگ سینو الکترونیکس و سیگما تکنولوژی هستند. 

بر اساس گزارش رسانه ها، یازدهمین بسته جدید تحریم ها در نشست سفرای اتحادیه اروپا در تاریخ ۲۰ ماه مه مورد بررسی قرار می گیرد. 

خبرگزاری حکومتی آلمان و پولیتیکو همچنین گزارش داده بودند که اقداماتی علیه «دور زدن» تحریم‌های قبلی ضد روسیه نقش محوری در بسته تحریم یازدهم خواهد داشت. 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: