پرش به محتوا

آمریکا: روسیه می‌تواند موشک‌‌های هایمارس را فریب دهد.

رسانه ها: ارتش روسیه می تواند موشک های هایمارس را از مسیر خارج کند

بر اساس گزارش سی ان ان، به نظر می رسد روسیه توانایی خود را در ایجاد اختلال در استقرار سیستم هایمارس از اواخر سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش داده است. یک منبع به این کانال خبری گفت که سیستم تسلیحاتی ساخت آمریکا «به طور فزاینده ای کمتر موثر است.»

سی ان ان روز جمعه به نقل از پنج منبع آمریکایی، بریتانیایی و اوکراینی آشنا به این موضوع گفت: روسیه در ماه های اخیر از تکنیک های پارازیت برای خارج کردن موشک های هایمارس از مسیر خود استفاده کرده است.
به گفته رسانه های آمریکایی، این تلاش‌ها باعث می‌شود که موشک‌های هدایت شونده که به جی‌پی‌اس مجهزند «به‌طور فزاینده‌ای کارآیی کمتری داشته باشند».
سکوی موشک هایمارس که قادر است اهدافی را تا فاصله ۸۰ کیلومتری هدف قرار دهد، یکی از پیشرفته ترین سیستم های تسلیحاتی است که ایالات متحده از زمان آغاز عملیات نظامی مسکو در این کشور همسایه در فوریه ۲۰۲۲ در اختیار کی یف قرار داده است.
یک اپراتور هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی که سی ان ان نامش را فاش نکرده است، توانایی روسیه در ایجاد اختلال در استقرار سامانه هایمارس را «مهم» خواند و گفت این چیزی است که تا نوامبر گذشته اثری از آن در صحنه جنگ دیده نشده بود.
یک مقام ارشد پنتاگون به این کانال خبری گفت که ایالات متحده با سفارشی‌سازی و «بهینه‌سازی مداوم» نرم‌افزار هدف‌گیری موشک ها به اوکراینی‌ها کمک می‌کند تا با عوامل مختل‌کننده مبارزه کنند.
به روز رسانی ها نرم افزار در این هفته انجام شد.
پنتاگون گفت، جست‌وجوی راه‌های جدید برای مقابله با تلاش‌های روسیه برای مقابله با موشک‌ها از طریق خارج کردن آنها از مسیرشان در حال حاضر یک «بازی همیشگی موش و گربه» است.
به گفته پنتاگون و وزارت امور خارجه ایالات متحده، از زمان شروع درگیری، ۳۸ سامانه هایمارس را در اختیار اوکراین قرار داده است.
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در ژانویه گفت که کمک های تسلیحاتی به کی یف «مستقیماً ناتو را در جنگ هیبریدی علیه روسیه دخیل کرده است».
مقامات مسکو همچنین اوکراین را به استفاده از هایمارس و سایر تسلیحات ارائه شده توسط غرب برای گلوله باران بی رویه شهرها و کشتن غیرنظامیان متهم کرده اند.
به گفته مقامات محلی، تنها روز پنجشنبه، سه نفر از جمله یک کودک شش ساله در دونتسک پس از اصابت موشک های هایمارس به شهر زخمی شدند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: