پرش به محتوا

نظر حزب کمونیست روسیه در مورد حمله پهپادی به کرملین!

نظر حزب کمونیست روسیه در مورد حمله پهپادی به کرملین!

ترجمه مجله هفته

حمله هواپیماهای بدون سرنشین به کرملین: نمایندگان دوما خواستار پاسخ شدید شدند – مسکو پرواز هواپیماهای بدون سرنشین را ممنوع کرد

به گزارش رسانه های روسیه، علیرغم اینکه اوکراین دست داشتن در حمله پهپادی به کرملین در شب ۳ مه را تکذیب می کند، نمایندگان پارلمان روسیه خواستار واکنشی شدید علیه این کشور هستند.
شهرداری و مقامات شهر مسکو بلافاصله پرواز هواپیماهای بدون سرنشین در سطح این شهر را ممنوع کردند و فقط هواپیماهای بدون سرنشینی اجازه پرواز دارند که قبل از پرواز آنها توسط مقامات ذیربط تصویب شده باشد.
سرویس مطبوعاتی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از حمله پهپاد اوکراینی به کرملین در روز چهارشنبه خبر داد.
و آنرا این یک اقدام تروریستی برنامه ریزی شده و تلاش برای ترور رئیس دولت توصیف شد.
واکنش ها در اوکراین و روسیه دیری نپایید.
سرویس مطبوعاتی ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گزارش داد که دولت کی یف هیچ اطلاعاتی در مورد حمله شبانه به کرملین ندارد.
سرگئی نیکیفوروف، سخنگوی ریاست جمهوری، هرگونه دخالت اوکراین را رد کرد.
او این حادثه را «بزرگ نمایی بزرگداشت روز قبل از ۹ ماه مه» خواند. در این روز در روسیه، پیروزی در جنگ بزرگ میهنی با رژه نظامی در میدان سرخ جشن گرفته می شود.
میخائیل پودولیاک، مشاور رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین نیز گفت که کی یف هیچ ارتباطی با حمله پهپادی به کرملین ندارد.
زلنسکی بعداً در یک کنفرانس مطبوعاتی در هلسینکی، جایی که پیشتر روز چهارشنبه برای یک نشست یک روزه به آنجا آمده بود، اظهار داشت که اوکراین نه به پوتین و نه به مسکو حمله نمی‌کند.
«ما سلاح کافی برای این کار نداریم. ما از آنها در همه جا استفاده نمی کنیم. ما به پوتین حمله نکردیم. جنگ ما با روسیه یک جنگ کاملاً دفاعی می باشد و در خاک روسیه عملیات انجام نمی دهیم»
به گفته وی، ارتش روسیه اخیراً نتوانسته به هیچ موفقیتی بدست بیاورد و چیزی برای مجاب کردن مردم روسیه در دست ندارد.

اما دم خروس آنجا بیرون زد که مشاور وزیر کشور اوکراین آنتون گراشچنکو پیش از این در ۲۴ آوریل ویدیویی از پهپاد را در تلگرام منتشر کرده بود که کرملین را نشان می داد. این مقام ارشد نوشت که کرملین از این شانس را دارد که «خیلی زود در محدود همه قرار بگیرد». سخنگوی پنتاگون تایید کرد که دولت آمریکا از گزارش‌های حمله پهپادی در مسکو مطلع است. با این حال وی هنوز در مورد این اطلاعات اظهار نظری نکرده است.
سازمان ملل از مسکو و کیف خواست تا از هرگونه لفاظی یا اقدامی که می تواند درگیری را تشدید کند، خودداری کنند.
لئونید اسلوتسکی، رئیس حزب لیبرال دموکرات روسیه (LDPR) و رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی، ادعاهای مقامات اوکراینی مبنی بر اینکه آنها هیچ ارتباطی با این حمله نداشته‌اند را «پوچ و خفت بار» خواند. او ادعا کرد همه چیز ردپای اوکراینی را نشان میدهد.
هدف از حمله تروریستی برنامه ریزی شده ایجاد وحشت در میان جامعه روسیه در آستانه روز پیروزی بود.
«به همین دلیل است که پاسخ باید سخت و حداکثری باشد… حقیقت با ماست! دادگاه نظامی و قضاوت سخت تاریخ در انتظار زلنسکی و باند نازی‌اش است!»
این نماینده مجلس از مقامات خواست تا اقدامات احتیاطی امنیتی «در همه جناح» را تشدید کنند.
میخائیل شرمت، نماینده دوما از شبه جزیره کریمه در دریای سیاه، در پاسخ به حمله پهپادی، خواستار حمله موشکی به اقامتگاه زلنسکی در کیف شد. از این روز به بعد، رئیس جمهور اوکراین باید از جان خود هراسناک باشد.
«تروریست ها خود را در کیف مستقر کرده اند. و همانطور که مشخص است، هر گونه مذاکره با آنها بیهوده است. آنها فقط باید سریع و بی رحمانه نابود شوند.»
آدالبی شقاگوشف، یکی از اعضای کمیته امنیتی دوما، واکنش نسبتاً شدیدی به سوء قصد رئیس دولت روسیه اعلام کرد.
اوکراین به طور جدی اشتباه محاسباتی کرد. کی یف باید منتظر دریافت یک پاسخ مناسب به سبک روسی باشد.
سرگئی میرونوف، رئیس حزب «روسیه عادلانه – برای حقیقت» اظهار داشت که تلاش برای ترور پوتین دلیلی برای «جنگ واقعی» و حذف رهبری اوکراین است. روسیه سلاح هایی دارد که می تواند به مخفی‌گاه های اوکراینی ضربه بزند.
تنها سه گزینه برای زلنسکی و حکومت نظامی او وجود دارد: تکرار سرنوشت هیتلر، تکرار سرنوشت تروریست دودایف، یا مواجهه با یک دادگاه بین المللی برای جنایات جنگی و سایر جنایات.
گنادی زیوگانف، رئیس حزب کمونیست از یک «جنگ واقعی همه جانبه» علیه روسیه صحبت کرد. حریف نازی نه وجدان دارد و نه شرف. او را نمی توان با خطوط قرمز متوقف کرد.
بنابراین زیوگانف خواستار اقدام قاطع شد. از جمله، باید به تحویل تسلیحات غربی به اوکراین پایان داد.
این نماینده مجلس از مردم روسیه خواست تا هر چه بیشتر متحد شوند تا «نئونازی ها و اربابان واقعی آنها، غرب جمعی» را شکست دهند.
ویاچسلاو ولودین، رئیس دوما، هرگونه مذاکره با دولت اوکراین را پس از حمله پهپاد رد کرد. خطر حکومت اوکراین کمتر از سازمان های تروریستی در خاورمیانه نیست.
«اقدام تروریستی علیه رئیس جمهور حمله به روسیه است. رژیم نازی کی یف باید به عنوان یک سازمان تروریستی طبقه بندی شود.»
ولودین گفت که او خواستار استفاده از سلاح هایی است که قادر به «توقف و نابودی رژیم کی یف» هستند. غرب باید درک کند که فقط از فعالیت های تروریستی حمایت نمی کند. آنها دیگر خود درگیر فعالیت های تروریستی شده‌اند.
معاون رئیس شورای امنیت روسیه و دیمیتری مدودف، رئیس‌جمهور پیشین روسیه، به نوبه خود خواهان «حذف فیزیکی زلنسکی و دارو دسته‌اش» شد. حتی برای امضای تسلیم بی قید و شرط نیازی به زلنسکی نیست.
در این بین، مدیریت شهری مسکو اولین اقدام احتیاطی ایمنی را انجام داده است: ساکنان تا اطلاع ثانوی از پرواز پهپادهای خود در آسمان منع شده اند.
این ممنوعیت محدودیت زمانی ندارد. شهردار سرگئی سوبیانین در تلگرام نوشت که تخلف از این دستور مجازات اداری و حتی کیفری خواهد داشت.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: