پرش به محتوا

مکزیک، کوبا و کلمبیا آژانس دارویی منطقه ای راه اندازی کردند.

مکزیک، کوبا و کلمبیا آژانس دارویی منطقه ای راه اندازی کردند
ترجمه مجله هفته

مکزیکوسیتی. آژانس دارویی آمریکای لاتین و کارائیب به طور رسمی با امضای بیانیه آکاپولکو توسط نمایندگان مکزیک، کلمبیا و کوبا تأسیس شد.

هدف تنظیم کننده تقویت خودکفایی استراتژیک دارویی، کاهش شکاف توانایی های فنی و سازمانی و ترویج توسعه مواد خام، محصولات دارویی و فناوری بهداشتی است.

هدف این ابتکار تقویت ظرفیت های بهداشت عمومی در آمریکای لاتین و کارائیب و کمک به تایید داروها و واکسن ها در شرایط اضطراری بهداشتی است.

مؤسسه ملی کنترل غذا و داروی کلمبیا، مرکز کوبا برای کنترل دولتی داروها، تجهیزات و وسایل پزشکی و کمیسیون فدرال مکزیک برای حفاظت از خطرات بهداشتی بنیانگذاران این آژانس دارویی منطقه ای هستند.

در نشست آکاپولکو تعداد زیادی از دیپلمات ها از جمله نماینده دولت سنت وینسنت و گرنادین که در حال حاضر ریاست جامعه کشورهای آمریکای لاتین و کارائیب (سلاک) را بر عهده دارد، حضور داشتند. مقامات بهداشتی و وزارتخانه های خارجه درباره هماهنگی کار بر روی همسویی نظارتی با هدف افزایش خودکفایی منطقه ای در کالاهای استراتژیک که به بهترین وجه نیازهای منطقه را برآورده می کنند، گفتگو کردند.

آژانس دارویی آمریکای لاتین و کارائیب همچنین قصد دارد موانع تجارت مواد خام مورد نیاز داروها و واکسن‌ها را از بین ببرد و تأیید یکنواخت و سریع داروها و دستگاه‌های پزشکی را به‌ویژه در شرایط اضطراری بهداشتی فراهم کند. همسویی و به رسمیت شناختن هنجارها و استانداردها در زمینه مقررات بهداشتی در دنیای جهانی شده یک امر ضروری است.

علاوه بر این، به اشتراک گذاری تحقیقات پزشکی موجب تغییراتی در آژانس هایی دارویی در این منطقه خواهد شد که به خودکفایی و حاکمیت کشورها در تولید دارو کمک می کند.

این پروژه که در هفتمین اجلاس سران سلاک در ژانویه ۲۰۲۳ اعلام شد، الگویی برای مقررات موثر، از جمله بازرسی کارخانه ها و آزمایشگاه ها ایجاد می کند. انتظار می رود ده کشور دیگر در منطقه به زودی به آژانس دارویی آمریکای لاتین و کارائیب بپیوندند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: