پرش به محتوا

حمله هوایی سراسری در اوکراین

حمله هوایی سراسری در اوکراین

ترجمه مجله هفته

به گزارش رسانه های آلمان، صدای انفجار در چندین شهر و منطقه اوکراین شنیده شد، آتش سوزی بزرگی در شهر پاولوگراد در منطقه دنپروپتروفسک گزارش شده است. به گفته چندین کانال تلگرامی، اردوگاه ها و ذخیره های اوکراینی در آنجا مستقر شده اند تا برای یک ضد حمله آماده شوند.
هشدار هوایی سراسری در اوکراین: چندین انفجار گزارش شده است

خبرگزاری روسی تاس نیز گزارش داد، پس از اعلام هشدار هوایی سراسری دوشنبه شب، انفجارهایی در کیف و چندین شهر و منطقه اوکراین گزارش شد.
کانال تلگرامی روسی Voennaya Chronika گزارش داد که در شهر پاولوگراد اوکراین در منطقه دنپروپتروفسک به اردوگاه‌ها و ذخیره‌گاه‌های ارتش اوکراین حمله شد که نیروهای مسلح اوکراین در آنها در حال آماده‌سازی خود برای ضدحمله بودند.
بر اساس گزارش های محلی، آتش سوزی گسترده ای در پاولوگراد رخ داده است.
سرگئی لیساک، رئیس اداره نظامی منطقه ای و والری زالوشنی، فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین، حمله موشکی به اوکراین را تایید کردند.
چندین کانال تلگرامی روسیه ویدئوهایی را منتشر کردند که ادعا می‌شود انفجارها را نشان می‌دهد.
کانال های تلگرامی روسی گزارش داد که مجموعه‌ای از انفجارها در کیف شنیده شده است، آنها از جمله از استقرار پدافند هوایی اوکراین گزارش میدهند. بر اساس گزارش‌ها، یگان‌های ضدهوایی اوکراینی تلاش کردند موشک‌های روسی را رهگیری کنند، اما نتیجه این این رهگیری‌ها مشخص نیست. گفته می شود که این غیرنظامیان در زیر زمین و یا متروها پناه گرفته‌اند.

برلینرتسایتونگ گزارش داد، بر اساس اطلاعات رسمی، ۲۵ نفر در حملات راکتی به منطقه دنیپروپتروفسک در اوکراین زخمی شدند. سرهی لیساک، فرماندار نظامی منطقه روز دوشنبه در کانال تلگرامی خود نوشت: در میان آنها سه کودک وجود دارد. در شهر پاولوگراد آتش سوزی در یک ساختمان صنعتی پس از تصادف رخ داد. همچنین به ۲۵ ساختمان چند طبقه، ۱۹ خانه تک خانواری، ۵ مغازه و ۶ ساختمان مدرسه و مهدکودک خسارت وارد شده است. همچنین حملات دیگری در این ولسوالی رخ داده است. تقریباً ۴۰ خانه در یک روستا آسیب دیده است. وی افزود: پدافند ضد هوایی هفت موشک را رهگیری کرد.
این روزنامه به نقل از منابع تایید نشده اوکراینی گزارش داد، اوکراین ۱۵ موشک از ۱۸ موشک کروز را رهگیری کرد
در همین حال، والری زالوشنی، فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از شلیک ۱۸ موشک کروز در طول شب به این کشور خبر داد. وی نوشت: حدود ساعت ۲:۳۰ بامداد، اشغالگران روسی با بمب افکن های راهبردی، ۹ فروند Tu-95 از منطقه اولنوگورسک (مورمانسک) و دو Tu-160 از منطقه دریای خزر به اوکراین حمله کردند.
این در حالیست که روسیه هنوز این حملات را تایید نکرده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: