پرش به محتوا

خواهر کیم در مورد بایدن: «پیرمردی بدون آینده»

خواهر کیم در مورد بایدن: «پیرمردی بدون آینده»
ترجمه مجله هفته
پس از اینکه جو بایدن کره شمالی را به تغییر رژیم در صورت حمله اتمی به ایالات متحده و متحدانش تهدید کرد، پیونگ یانگ با آرامش واکنش نشان داد.
خواهر کیم جونگ اون در مورد هشدار رئیس جمهور آمریکا اینگونه واکنش نشان داد که اینها فقط صحبت های بی معنی یک پیرمرد است.
کیم یو جونگ، معاون بخش تبلیغات و تحریک حزب کارگران، دیدار اخیر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و یون سوک یول، همتای کره جنوبی اش در واشنگتن را به شدت محکوم کرد.
خواهر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در انتقاد خود به بیانیه مشترکی مبنی بر توافق دو رهبر برای افزایش اقدامات بازدارنده خود علیه کره شمالی پاسخ داد.
کیم این سند را «محصول معمول سیاست های افراطی و خصمانه» واشنگتن و سئول در قبال کشورشان خواند.
خبرگزاری جمهوری دموکراتیک خلق کره به نقل از این مقام ارشد گفت:
«بیانیه واشنگتن تنها منجر به تهدید جدی تر برای صلح و امنیت در شمال شرق آسیا و سراسر جهان خواهد شد.»
کیم به تمرینات نظامی مشترک مکرر بین آمریکا و کره جنوبی اشاره کرد و در پاسخ از «اقدامات قاطع‌تر» در منطقه امنیتی خبر داد.
در عین حال، او از جدی گرفتن تهدید بایدن مبنی بر اینکه حمله هسته ای کره شمالی به آمریکا یا متحدانش به معنای پایان رژیم پیونگ یانگ است، خودداری کرد.
این سخنان را می‌توان برای صحبت‌های بی‌معنی پیرمردی دانست که مطلقاً قادر به قبول مسئولیت امنیت و آینده ایالات متحده نیست.
«او پیرمردی است بدون آینده که دو سال باقی مانده از دوران ریاستش را به سختی پشت سر می گذارد.»
خواهر کیم رئیس دولت کره جنوبی را به بی کفایتی متهم کرد زیرا اقدامات وی امنیت شبه جزیره کره را به خطر انداخته است.
کیم خلاصه کرد: هرچه مخالفان در تمرین جنگ هسته‌ای مصمم‌تر باشند و سلاح‌های هسته‌ای بیشتری در نزدیکی شبه جزیره مستقر کنند، پیونگ یانگ مصمم‌تر است تا حق خود برای دفاع از خود را تضمین کند.
روز چهارشنبه، بایدن و یون به اصطلاح اعلامیه واشنگتن را امضا کردند.
هسته اصلی این بیانیه این است که کره جنوبی سلاح های هسته ای خود را توسعه نخواهد داد. آمریکا در حال افزایش بازدارندگی هسته ای علیه کره شمالی است.
واشنگتن همچنین متعهد شد که به حق اظهار نظر بیشتری به کره جنوبی در مورد «استفاده احتمالی از سلاح های هسته ای در شبه جزیره کره» بدهد. علاوه بر این، تبادل اطلاعات نزدیکتر باید حفظ شود.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: