پرش به محتوا

ترور پوتین با ۱۷ کیلو مواد منفجره؟

ترور پوتین با ۱۷ کیلو مواد منفجره؟

«پوتین، ما داریم نزدیک‌تر و نزدیک‌تر می‌شویم»: گرافیک سوء قصد علیه رئیس‌جمهور روسیه

به گفته «فعالان» اوکراینی، یک پهپاد کامیکازه اوکراینی که به تله انفجاری مجهز بوده در منطقه‌ای نزدیک مسکو سقوط کرده، به قصد ترور رئیس جمهور روسیه ارسال شده بود.
این کار باید حداقل باید او را بترساند. این خبر باعث شادی زاید الوصف جولیان روپکه، مجری روزنامه پروپاگاندیستی بیلد شده است.

ترجمه مجله هفته
رسانه های روسیه
در ۲۳ آوریل، یکی از ساکنان محلی نوگینسک بقایای یک پهپاد را در جنگلی در نزدیکی این شهر در شرق مسکو پیدا کرد.
به گفته چندین منبع تلگرامی روسی، پهپاد UJ-22 به طول ۳.۵ متری ارتش اوکراین اما ساخت آمریکا مجهز به ۱۷ کیلو مواد منفجره بوده است.
گویا سوخت پهپاد تمام میشود و سقوط میکند، در این سقوط به کسی آسیب نرسید و انفجاری رخ نداد.
نوگینسک در لبه شرقی منطقه مسکو و در ۵۰ کیلومتری مسکو واقع شده است.
اکنون، چهار روز پس از این حادثه، بیلد این «احساس» را ایجاد میکند: «تلاشی که علیه دیکتاتور کرملین به شکست انجامید. ۱۷ کیلو مواد منفجره قرار بود پوتین را بکشد».
نویسنده این متن، جولیان روپکه، پروپاگاندیست طرفدار اوکراین است که به خاطر دیدگاه های افراطی خود شهرت دارد.
اینجا هم او وانمود می کند که مثلا دارد کار «تحقیقی» می کند و برای هر هر «تحقیقی»! هم به روزنامه بیلد اشاره می کند.
با این حال، تمام این ادعاها فقط از یک نقل قول توییتری سرچشمه میگیرد که توسط فعال اینترنتی اوکراینی یوری روماننکو با ۵ هزار دنبال کننده منتشر شده. که در ۲۴ آپریل این فرد از طرف بیلد بعنوان «فعال» معرفی میشود و به عنوان فردی که مسئولیت این کار را به عهده گرفته است مورد تقدیر قرار میگیرد او در واقع قصد داشته که پوتین را بترساند: پیام او: «پوتین، ما داریم به تو نزدیک تر می شویم!»
به گفته روپکه، روماننکو چیزی شبیه به سخنگوی غیررسمی سرویس‌های مخفی اوکراین است: «هفته گذشته افسران اطلاعاتی ما اطلاعاتی در مورد سفر پوتین به پارک صنعتی رودنوو دریافت کردند. بر همین اساس پهپاد کامیکازه ما به پرواز درآمد که از تمامی سامانه های پدافند هوایی فدراسیون روسیه عبور کرد و در فاصله کمی از شهرک صنعتی سقوط کرد.»
سپس روماننکو در مورد هراس ادعایی در کرملین، و در مورد آزمایش ها، کنترل ها و دعواهای بین «برج های دیده‌بانی کرملین» گزارش می دهد. یک سناریوی کامل و داستان سرایی پروپاگاندیستی برای ایجاد جنگ روانی.
اما حتی این ادعا نیز باید با شواهدی تأیید شود. روماننکو به عنوان مدرک، اظهارات پاول ساروبین، خبرنگار کرملین، یعنی گزارش او در مورد تقویم کاری رئیس جمهور روسیه در هفته آینده را ارائه می دهد که او بعد از ظهر یکشنبه آن را منتشر کرد.
گزارشگر سه رویداد را فهرست کرد:
یک برنامه تلویزیونی با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به مناسبت اولین تحویل سوخت هسته ای برای نیروگاه هسته ای که روس اتم در حال ساخت در آکویو ترکیه است – پروژه ای معتبر برای صنعت هسته ای روسیه. که این باید روز پنجشنبه انجام شود.
همچنین روز پنجشنبه، پوتین قرار بود در مجلس قانونگذاری در سن پترزبورگ شرکت کند – یک مراسم سنتی برای که از قبل اعلام شده بود.
ثالثاً ساروبین به بازدید از یک پارک صنعتی در مسکو، بدون اشاره به زمان و مکان این بازدید هم اشاره کرد. او این موضوع را روز یکشنبه هنگامی که پهپاد سقوط کرده و در نزدیکی نوگینسک در جنگل افتاده بود، شاید هم احتمالاً در روز شنبه گزارش داد. اما بیلد به این واقعیت اشاره نمی کند که ساروبین در مورد آینده ای نسبتاً دور صحبت می کند.
به گزارش خبرنگار کرملین، این «بخشی از برنامه رئیس جمهور در هفته » است.
البته منظور هفته آینده است و هنگام بازدید از پارک به احتمال زیاد در آخر هفته آینده خواهد بود، زیرا این به عنوان آخرین قرار و بعد از قرار های دیگر ذکر شده است.
با این حال، برای خوانندگان بیلد، یک تصویر نامشخص ترسیم میشود: «او دقیقاً نگفته است که این بازدید چه زمانی باید انجام شود.»
اما روپکه ادعا می کند که پوتین می خواست روز دوشنبه از این پارک صنعتی بازدید کند. به گفته روپکه، پهپاد باید در این روز در منطقه مسکو سقوط می کرد. پس دوشنبه! اما همانطور که همه رسانه های روسیه به اتفاق آرا گزارش دادند، این اتفاق حداکثر تا یکشنبه رخ داده است. اولین گزارش در مورد این پهپاد روز دوشنبه در ساعت ۷ صبح منتشر شد و یک ساعت بعد عکس‌هایی در روز و سایر اطلاعات دقیق منتشر شد، متخصصان مواد منفجره برای خنثی کردن مواد منفجره خطرناک به پنج ساعت کامل نیاز داشتند و طبعا همه اینها اینها روز قبل اتفاق افتاد
بیلد از روی این دروغ های واضح در اطلاعات زمانی سناریوی زیر را از خود اختراع میکند:
«اما آیا پوتین واقعاً می خواست در زمان ترور برنامه ریزی شده از پارک صنعتی بازدید کند؟ دلایل زیادی برای تایید این فرضیه وجود دارد! .. با این حال، مشخص نیست که آیا رئیس دولت روسیه می‌خواست روز یکشنبه از پارک صنعتی بازدید کند یا فقط روز دوشنبه – به دلایل امنیتی، بازدیدهای پوتین گاهی یک روز قبل از اعلام انجام می‌شود.»
به یاد داریم: ساروبین، گزارشگر کرملین، تاریخ را مشخص نکرد و بازدید از پارک را به عنوان یک تاریخ در آینده ترسیم کرده بود.
اما بیلد می خواهد اینگونه الغا کند: پوتین اکنون ترسیده است، همه قرار ملاقات ها را لغو کرده و در کرملین پنهان شده است.
سرانجام، یک پروپاگاندیست دیگر، رئیس سابق شعبه کیف بنیاد هاینریش بل، سرگئی سوملنی (که به عنوان مبارزی شجاع علیه گل ها نیز شناخته می شود)، به عنوان یک «کارشناس اوکراین» می گوید: «واضح است که حمله دقیق به رئیس دولت روسیه با یک پهپاد کامیکازه اقدامی تقریبا غیرممکن است. اما همین واقعیت که چنین پهپادی تا جایی می‌رسد که با بود این فاصله چندانی ندارد، سیلی بر صورت دیکتاتور روسیه است.»
با این حال، بر اساس ادعای بیلد، این یک تهدید و هشدار است که ما تا مکانی که با « پوتین فاصله چندانی ندارد» پیش آمده ایم.بیلد مدعی است تا ۲۱ کیلومتری مسکو.
این هم نادرست است، طبق نقشه های روسی، این دو مکان نه ۲۱ بلکه بیش از ۳۵ کیلومتر از هم فاصله دارند.
حتی این جعل فاحش آخرین دستکاری بیلد نیست. روپکه به عنوان قلب بحث خود، مسیر ادعایی پهپاد را در ارائه ویدیویی خود ارائه می‌کند و مکانی را به وضوح در شمال پارک صنعتی در رودنوو به عنوان محل سقوط توصیف می‌کند.
ما می دانیم که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه پوتین می خواست در آنجا باشد و یا در آن زمان از آنجا بازدید کند وجود ندارد – به جز ادعای صرف یک «فعال» اوکراینی.
مسیر ثبت شده در ویدئو از جهت فرضی خارکف برای اثبات این بود که اوکراینی ها چقدر به هدف خود برای کشتن پوتین نزدیک هستند، زیرا طبق خط، هواپیمای بدون سرنشین مستقیماً بر فراز پارکی که ظاهرا پوتین می خواست در آنجا باشد پرواز کرده.
با انجام این کار، روپکه خود را درگیر تناقضاتی می کند، زیرا نسخه او بیان می کند که محل سقوط در ۲۱ کیلومتری شرق پارک است.
این تا حدی درست است: همانطور که اسکرین شات نقشه ما نشان می دهد، نوگینسک در واقع در شرق رودنوو قرار دارد.
تبلیغاتچی بیلد در ویدئوی خود می گوید: «اگر سناریوی اوکراین درست عمل میکرد، پوتین کشته می شد.»
….
سخن کوتاه اوکراین احتمالاً سعی کرده با ارسال این پهپاد یک جنگ روانی به راه بیاندازد و نشان دهد سیستم ضد هوایی روسیه تا چه حد آسیب پذیر است اما می توان مطمئن بود که ادعای ترور پوتین توسط این پهپاد ساختگی و غیر واقعی است.
اما آسیب پذیری سیستم دفاعی ضد هوایی نظامی روسیه نیز نکته ای است که رسانه های دولتی روسیه با همه صغرا کبرا چیدن های خود نمی‌توانند آنرا پشت گوش بیندازند و سعی کنند آن را ماستمالی کنند.
این اولین بار نیست که هواپیماهای بدون سرنشین اوکراین تا نقاط حساس روسیه وارد شده و حتی ضربه هم زده اند.
یکی از دلایل اصلی آسیب‌پذیری ارتش روسیه به کار گرفتن سیاست های نئولیبرالی توسط یلتسین و پوتین و وزرا و نظامیان منتسب به آنها بوده که به طور کامل سیستم دفاعی اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی را به باد فنا دادند، بسیاری از این شخصیت های سیاسی و نظامی همچنان در روسیه زمام امور را همچنان در اختیار خود دارند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: