پرش به محتوا

نظامیان آمریکایی: ارتش روسیه قدرتمندتر شده!

مقامات نظامی آمریکا درباره دست‌کم گرفتن توان نظامی ارتش فدراسیون روسیه هشدار داده و گفتند که بسیاری از ارکان ارتش این کشور از دست نخورده مانده و نیروی زمینی آن کشور به رغم متحمل شدن برخی خسارت‌ها در جنگ اوکراین حتی وسعت هم یافته و پر قدرت تر شده.

به گزارش میلیتاری، کریستوفر کاوولی رئیس فرماندهی اروپایی آمریکا چهارشنبه در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا مشخصا به نیروی زیردریایی روسیه اشاره کرد و گفت که به رغم حضور ارتش روسیه در جنگ اوکراین نیروی زیردریایی این کشور در سال‌های اخیر در اقیانوس اطلس بسیار فعال شده است.

وی تاکید کرد: بسیاری از بخش های ارتش روسیه از مناقشه اوکراین تاثیر منفی نگرفته و یکی از این بخش ها، نیروی زیردریایی روسیه است.

کاوولی افزود: روس‌ها بیشتر از آنچه در سال‌های گذشته شاهد بودیم، فعال شده‌اند و گشتزنی‌های آنها در اقیانوس اطلس به بالاترین سطح رسیده است.

به رغم خسارت‌هایی که ارتش روسیه در جنگ اوکراین متحمل شده است مقام‌های آمریکایی همچنان هشدار می‌دهند که روسیه تهدیدی «حاد» علیه امنیت اروپا و آمریکاست.

کاوولی گفت که اوکراین برای انجام ضدحمله بهاری علیه ارتش روسیه در موقعیت خوبی قرار دارد اما روسیه همچنان یک دشمن نیرومند است.

وی افزود: نیروی زمینی روسیه به دلیل جنگ اوکراین تنزل پیدا کرده اما نسبت به آغاز جنگ، بزرگتر شده است. نیروی هوایی آنها خسارت بسیار کمی دیده است. ۸۰ هواپیما از دست داده‌اند اما یک هزار جنگنده و بمب‌افکن دیگر دارند. نیروی دریایی روسیه نیز فقط یک کشتی از دست داده است.

سلسته والاندر دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور امنیت بین‌الملل نیز که به همراه کاوولی در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا حاضر شده بود، درباره دست‌کم گرفتن توان نظامی روسیه هشدار داد اما گفت «بسیار غیر محتمل است» که روسیه همه اوکراین را تصرف کند.

ژنرال ارشد آمریکایی در حوزه اروپا روز چهارشنبه به کنگره گفت که ارتش اوکراین تسلیحات مورد نیاز خود را به موقع برای ضد حمله آتی علیه نیروهای روسیه به دست خواهد آورد.

ژنرال کریستوفر کاوولی، فرمانده عالی نیروهای متفقین در اروپا، تاکید کرد که بیش از ۹۸ درصد از خودروهای جنگی وعده داده شده به کی یف هم اکنون به این کشور تحویل داده شده‌اند.

وی در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفت: من بسیار مطمئن هستم که تجهیزات مورد نیاز اوکراینی‌ها را تحویل داده‌ایم و ما به تامین تجهیزات برای عملیات‌های نیروهای نظامی کی یف ادامه خواهیم داد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: