پرش به محتوا

ایران: نفتکش متخلف را توقیف کردیم!

ایران: نفتکش متخلف را توقیف کردیم!

ترجمه مجله هفته

نیروی دریایی آمریکا: ایران تانکر نفتی با پرچم جزایر مارشال را توقیف کرد
گزارش ها حاکی از آن است که ایران یک نفتکش با پرچم جزایر مارشال را در میان تنش ها بر سر برنامه هسته ای خود در خلیج عمان توقیف کرده است.
این کشتی کویت را به مقصد هیوستون تگزاس ترک کرده بود.
نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که سپاه پاسداران ایران روز پنجشنبه یک نفتکش با پرچم جزایر مارشال را در خلیج عمان در بحبوحه تنش ها بر سر برنامه هسته ای ایران توقیف کرد.
ناوگان پنجم نیروی دریایی مستقر در خاورمیانه، نفتکش را با نام «Advantage Sweet» شناسایی کرد.
بر اساس داده های ردیابی ماهواره ای MarineTraffic.com، این کشتی از بعدازظهر پنجشنبه در خلیج عمان، در شمال مسقط پایتخت عمان بود.
به تازگی کویت را به مقصد هیوستون، تگزاس ترک کرده بود.
ناوگان پنجم در بیانیه ای اعلام کرد: اقدامات ایران ناقض قوانین بین المللی است و بر امنیت و ثبات منطقه تاثیر می گذارد. و در ادامه:

«ایران باید فورا نفتکش را آزاد کند.»

رسانه های داخلی ایران در این مورد چنین گفتند، نیروی دریایی ارتش ایران یک فروند کشتی متخلف را که پرچم مارشال در حال فرار بود توقیف و به آب‌های ساحلی ایران در دریای عمان هدایت کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، یک فروند کشتی متخلف ناشناس که شب گذشته در خلیج فارس پس از تصادم با شناور ایرانی موجب مفقود و مصدوم شدن چند خدمه ایرانی شده بود، توسط نیروی دریایی ارتش در دریای عمان شناسایی و توقیف شد.

در اثر تصادم یک فروند کشتی ناشناس با یک شناور ایرانی در آب‌های خلیج فارس که منجر به مفقود شدن دو نفر و زخمی شدن چند تن دیگر از خدمه این شناور شد، کشتی ناشناس بر خلاف مقررات بین‌المللی مبنی بر کمک به شناور و مصدومان، اقدام به فرار از خلیج فارس کرد که بلافاصله پس از درخواست از سوی مرکز تجسس و نجات دریایی (MRCC)، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در قالب مرکز بین‌المللی امنیت دریایی مستقر در چابهار اقدام به رهگیری، شناسایی و توقیف کشتی ناشناس در دریای عمان کرد.

بنابر این گزارش، در این عملیات ناوشکن بایندر نیروی دریایی ارتش با حکم قضایی، کشتی متخلف را که پرچم مارشال در حال فرار بود توقیف و به آب‌های ساحلی جمهوری اسلامی ایران هدایت کرد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: