پرش به محتوا

شیطان سازی از واگنکنشت: کاترین بلتون

شیطان سازی از واگنکنشت: کاترین بلتون

سوزان ویت استال
ترجمه از میرفخرایی

Foto: picture alliance / SULUPRESS.DE, Vladimir Smirnov/dpa

روزنامه نگار «تحقیقی» بریتانیایی دست به افشاگری های هیجان انگیزی زده است.
بر اساس مقاله واشنگتن پست که او با دو همکارش مطلبی را منتشر کرده‌اند، که پیامش این است که کرملین خواهان «همکاری راست افراطی و چپ افراطی آلمان» برای ایجاد یک ائتلاف ضد جنگ است.
بنا بر ادعای کاترین بلتون، گویا او فردی را می شناسد که بنیانگذار «مانیفست صلح» سارا واگنکنشت بوده و «با مقامات روسی هم در تماس است».
بلتون به عنوان یک روزنامه نگار کهنه کار شدیدا ضد روسی، اسم و رسمی بهم زده.
بنابراین او دقیقاً می‌داند که چه میکند و چه هدفی را دنبال میکند: کافی است چند تکه اطلاعات، شایعات و ایده‌های پا در هوا را برای رسانه ها و ژورنالیست‌های «با کیفیت» ناتویی تهیه کنی تا آنها بوسیله آن سونامی کثیفی از تهمت و افترا ایجاد کنند.
و به این ترتیب، از روز جمعه، مقالات بی‌شماری در مورد افشای «طرح کودتا» شوم بلتون درج شده است (بیلد)
آنهم با مونتاژ عکس پوتین-واگنکنشت با پیامی روشن: صلح طلب چپگرا همدست روسیه.
تلقین به جای حقیقت – پرنسیب کار همیشگی کار کاترین بلتون بوده، که برای فایننشال تایمز و رویترز هم کار کرده است، و همیشه از این اصل در مطالبش درباره روسیه سود برده و موفقیت هم کسب کرده.
کتاب «شبکه پوتین» او که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد، به عنوان یک کتاب پرفروش مورد تحسین قرار گرفت.
این واقعیت که او مجبور شد پس از طرح دعوی قضایی از ادعاهای غیرمستند خود در این کتاب عقب نشینی کند، البته برای رسانه های غربی دلیلی نبود که فتیله شعله شیطان سازی «دشمنان تمدن غربی» روسیه و پوتین را پایین تر بکشند.البته که آنها از همدستان و هم‌رزمان خود انتظار تحقیق و بررسی ندارد مهم پروپاگاندا است وبس.
نکته اصلی این است که آنها بایستی به طیف جنگ‌طلب و تسلیحاتی نومحافظه‌کاران تعلق داشته باشند که در جهت رسیدن به یک پیروزی نهایی خونین قلم میزنند.
بلتون هفته گذشته در کنفرانس مرکز مدرنیته لیبرال با الیگارش میخائیل خودورکوفسکی، که به خاطر فعالیت های جنایتکارانه خود شکست خورده و در تبعید بسر میبرد، و رئیس مرکز تحلیل سیاست اروپا، که متعلق به لابی آزوف-نازی در ایالات متحده است، شرکت کرد.
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: