پرش به محتوا

دیدار لاوروف از ونزوئلا و تاکید بر فریبکاری آمریکا.

دیدار لاوروف از ونزوئلا و تاکید بر فریبکاری آمریکا.

ترجمه مجله هفته

لاوروف در ونزوئلا: آمریکا بیش از آنکه به وعده‌هایش عمل کند، زیر آنها میزند.

وزیر امور خارجه روسیه در سفر خود به آمریکای لاتین از ونزوئلا دیدن کرد. دو کشور توافق کردند که روابط خود را توسعه دهند. با ادغام در سیستم پرداخت MIR، ونزوئلا تحریم های ایالات متحده را دور می زند. لاوروف از مبارزه ونزوئلا برای استقلال از ایالات متحده حمایت کرد.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در حال حاضر به کشورهای مختلف آمریکای لاتین سفر می کند و آنها تشویق میکند روابط خود را با روسیه تشدید کنند.
او در ونزوئلا با همتای خود، ایوان گیل، معاون رئیس جمهور دلسی رودریگز و رئیس جمهور نیکلاس مادورو ملاقات کرد. لاوروف و همتای ونزوئلایی‌اش پیشرفت‌های حاصل در ادغام ونزوئلا در سیستم پرداخت میر MIR را ستودند.
بخش مالی ونزوئلا مانند روسیه، تحریم شده و تا ارتباطش تا حد زیادی از سیستم سوئیفت قطع شده است. ادغام با سیستم پرداخت روسیه امکان دور زدن تحریم‌ها را فراهم می‌کند و این کار به ونزوئلا این امکان را میدهد تا در تجارت بین المللی شرکت کند.

برای به حداقل رساندن آسیب های شدید تحریم‌های مالی توسط کشورهای غربی هر روز کشورهای بیشتری خارج از محدوده کشورهای غرب و جایگزین هایی برای سیستم سوئیفت که تحت سلطه این کشورها قرار دارد فکر می کنند.
کشورهای غربی به طور فزاینده ای ارزهای خود را سیاسی کرده و از آنها به عنوان سلاح علیه مخالفانشان استفاده می کنند.
لاوروف در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با گیل گفت که کشورهای غرب جمعی هر زمان که بخواهند خود را با استانداردهای دوگانه می سنجند.
لاوروف با اشاره به برخورد غرب با کریمه، کوزوو و جزایر فالکلند گفت:
«اینها سه نمونه هستند که استانداردهای دوگانه و سه گانه غرب را در مورد هر موضوعی از سیاست بین‌الملل نشان می‌دهند.»
لاوروف در پاسخ به سوالی درباره تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا گفت:
«همه می دانند که ایالات متحده بیش از آنکه به وعده های خود عمل کند، زی توافق هایش می زند.»
آمریکا سال گذشته پس از اعمال تحریم ها علیه نفت روسیه، تحریم های بخش نفت را به نفع خود کاهش داد. این تسهیلات عمدتاً برای تامین نیازهای نفت خام ایالات متحده بود.
در این میان، آنها دوباره تهدید می کنند که اگر کاراکاس دستورالعمل های سیاسی ایالات متحده را اجرا نکند، تحریم ها را تشدید خواهند کرد.
ایالات متحده از مخالفان در ونزوئلا حمایت می کند و روی جایگزینی رئیس جمهور فعلی مادورو حساب می کند. لاوروف در این زمینه به ونزوئلا قول مساعدت و همکاری داده است.
هر دو کشور تولید کننده هیدروکربن ها هستند و اقتصاد آنها با تحریم های گسترده ای مواجه است، تحریم های یک طرح های غیر قانونی که قوانین بین المللی را نقض می کند.
«کشورهای ما باید خود تصمیم بگیرند که چگونه می خواهند با یکدیگر کار کرده و اقتصاد خود را توسعه دهد و این موضوع به هیچ به کشور دیگری ارتباط پیدا نمی کند»
لاوروف در گفتگو خود با نیکلاس مادورو از رئیس جمهور ونزوئلا برای بازدید از روسیه دعوت به عمل آورد.
لاوروف امروز به سفر خود در ونزوئلا به پایان خواهد داد و سپس از نیکاراگوئه و کوبا دیدن می کند.
وزیر خارجه روسیه پیش از این از برزیل دیدن کرد. او در این دیدار هم بر تضعیف نفوذ ایالات متحده در آمریکای لاتین تاکید کرد.
کشورها سعی می کنند از تغییر ساختار ژئوپلیتیکی در جهان برای رهایی از چنگال ایالات متحده استفاده کنند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: