پرش به محتوا

تحریم ها غول خفته را بیدار کرده است.

تحریم ها غول خفته را بیدار کرده است.

ترجمه مجله هفته

نویسندگان روزنامه اینترنتی «آمریکای متفکر» در مقاله توضیح می دهند که چگونه غرب با تحریم روسیه در سیاست به خود مبنی بر تضعیف و نابودی حساب روسیه شکست خورده است و احتمالاً روسیه از این درگیری قوی تر از گذشته بیرون خواهد آمد.
غرب در حال از دست دادن نفوذ خود است.

در روزنامه آنلاین محافظه کار American Thinker، پاتریشیا آدامز اقتصاددان و لارنس سولومون روزنامه نگار در مطلبی تحلیلی با رژیم تحریمی غربی ها تسویه حساب می کنند.
این نویسندگان متذکر میشوند: «تحریم های گسترده غرب علیه روسیه پس از تهاجم این کشور به اوکراین نشان دهنده بزرگترین اشتباه محاسباتی غرب در تاریخ مدرن است.»
آنها سپس تز خود را با داده های صندوق بین المللی پول (IMF) و دیگر آمار و ارقام واقعی مستند می کنند.
آنها پیش بینی می کند که اقتصاد روسیه امسال سریعتر از آلمان و بریتانیا رشد خواهد کرد.
برای سال آینده، صندوق بین المللی پول رشد قوی تری را برای روسیه نسبت به ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای G7 پیش بینی کرده است.
علاوه بر این پایه ها و اصول اساسی اقتصادی در شرایط فعلی برای روسیه مثبت و مفید است.
با وجود راه اندازی رژیم تحریم های غرب، بیکاری در روسیه تنها ۳.۶ درصد است که کمترین میزان از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی بوده است.
با اشاره به تجزیه و تحلیل آژانس رتبه بندی S&P در ماه مارس، نویسندگان می نویسند که فضای تجاری فعلی داخلی در روسیه به اندازه چشم اندازهای آینده خوب است.
سولومون و آدامز می نویسند: این وضعیت اقتصادی در روسیه با توجه به اینکه این کشور به طور همزمان یک جنگ نیابتی پرهزینه را علیه غرب به راه انداخته است، بسیار قابل توجه تر میشود.
اما غرب در زمینه نظامی نیز در حال شکست است. تحویل تسلیحات گسترده از غرب به اوکراین منجر به کاهش چشمگیر ذخایر مهمات در کشورهای ناتو شده است.
این مقاله با اشاره به وزیر دفاع آلمان، بوریس پیستوریوس، توضیح می دهد که آلمان دیگر قادر به دفاع از خود نیست، مهمات ذخیره شده تنها برای دو روز کافی است. در سایر کشورهای ناتو نیز وضعیت مشابه است.
از سوی دیگر روسیه موفق شد تولید مهمات خود را گسترش دهد.
با وجود این روسیه توانسته تولیدات نظامی و غیر نظامی خود را به شکل چشمگیر و موثری به گونه‌ای افزایش دهد که توپخانه روسیه همچنان به طور گسترده از تسلیحات خود علیه اوکراین استفاده کند.
روسیه قادر است ۴۰ تا ۵۰ هزار گلوله در روز شلیک کند، اوکراینی فقط ۵ تا ۶ هزار گلوله.
در این حال باید بر این نکته تاکید کرد که سیاست شیطان سازی از روسیه توسط غرب در سطح بین المللی به طور کامل شکست خورده و فقط در کشورهای غربی جواب داده است خارج از کشور های غربی در جنوب جهانی هیچکس روسیه را مقصر این درگیری نمیداند.
از سوی دیگر، خارج از حوزه نفوذ غرب، روسیه در حال جلب اعتماد و متحدان است، در حالی که در عین حال غرب حمایت خود را از دست می دهد. روسیه در آسیا و همچنین آفریقا و آمریکای لاتین در حال پیشرفت است.
مهمتر از همه در آفریقا، روسیه از نداشتن تاریخ و گذشته استعماری سود می برد.
و این به پدیده ای منجر شده که نشان می‌دهد که روسیه تنها در جهان غرب منزوی است و در خارج از این محدوده این کشور با استقبال دیگر کشورها روبرو می شود به گونه ای که در ائتلاف‌های منطقه‌ای روسیه نقش مهمی را ایفا می کند و این گواه این واقعیت است، در سازمان همکاری شانگهای، کشورهای بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) که اکنون تولید ناخالص داخلی آنها از G7 فراتر رفته است.
حدود ۲۲ کشور علاقه مند به پیوستن به روسیه در این اتحادهای اقتصادی و امنیتی هستند.
اینها شامل قدرت های بزرگ منطقه ای مانند عربستان سعودی، ترکیه، ایران، مصر، اندونزی و مکزیک است.
نتیجه گیری نویسندگان این است: تحریم ها علیه روسیه غول خفته را بیدار کرده است و غرب به زودی عواقب آن را احساس خواهد کرد.

همانطور که استولتنبرگ دبیرکل ناتو ادعا کرد، «تحریم‌های غرب، سخت‌ترین تحریم‌هایی که تاکنون علیه یک کشور تحمیل شده است، و می بایست به روسیه می‌آموخت، که «تجاوز بی هزینه نخواهد بود».

« رژیم تحریم‌ها همراه با ممنوعیت هنرمندان و ورزشکاران روسی از حضور در رویدادها با این انتظار که این اقدامات، فدراسیون روسیه را متلاشی میکند صورت گرفت، همانطور که ژنرال سابق ارتش آمریکا در اروپا، بن هاجز فرموله شده، روسیه را شوکه کرد. این تصمیمات باعث شدند روسیه درس های بسیار متفاوتی بیاموزد. یعنی اینکه غرب مصمم است روسیه را نابود کند و بنابراین لازم است تا به دندان مسلح شود و به روابط اقتصادی با غرب پایان دهد.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: