پرش به محتوا

طرح جنایتکارانه پس از ۷۵ سال ادامه دارد! 

طرح جنایتکارانه پس از ۷۵ سال ادامه دارد! 

اسرائیل همچنان به اخراج فلسطینی ها ادامه می دهد.

نوشته کارین لوکفلد

یونگه ولت

ترجمه مجله هفته

پس از ۷۵ سال حکومت خشونت‌بار دولت اسرائیل «جنگ استقلال طلبانه» این کشور علیه جمعیت عرب فلسطینی همچنان ادامه دارد.

امروز ارتش اشغالگر اسرائیل همچنان مشغول اجرای «طرح دال» که در آن زمان توسط هاگانا طراحی شده بود و برای اخراج عرب ها و تخریب روستاهای آنها برای عدم بازگشت مردم پیش بینی شده بود، میباشد.

خانه‌ها، مدارس، اردوگاه‌ها و سوله‌های حیوانات فلسطینی ویران می‌شود. سیستم آپارتاید اسرائیلی زندگی روزمره مردم را دچار اختلال می کند. 

اعراب اخراج شده و به اردوگاه‌ها فرستاده میشوند. رفت و آمد فلسطینیان محدود میشود، زندگی و تجارت آزادانه برای آنها دیگر امکان پذیر نیست. 

نوار غزه توسط اسرائیل از طریق زمین، هوا و آب مسدود شده است. 

یک رژیم اشغالگر پیچیده مانند تار عنکبوت بر فراز کرانه باختری بافته شده است که نمایندگان سازشکار فلسطینی پس از مذاکرات فراوان رسماً آن را تثبیت کرده اند (اسلو اول، اسلو دوم) و عملا این کشور به سه منطقه تقسیم شده است. 

منطقه الف (۱۸ درصد) تحت کنترل حکومت ملی فلسطین است اما توسط دیوارها و ایست های بازرسی ارتباطش قطع شده است. 

منطقه ب (۲۰ درصد) شامل مناطق روستایی است که توسط رام الله اداره می شود اما تحت کنترل ارتش اشغالگر اسرائیل است. 

منطقه سین (۶۲ درصد) «به دلایل امنیتی» از نظر اداری و نظامی تحت کنترل اسرائیل است. 

با وجود تضمين ها و توافقات بر خلاف آن، اسرائيل هيچ كاري انجام نمي دهد تا فلسطيني ها حتي قطعه اي از زمين را آزادانه كشت و توسعه دهند. ساخت و ساز اجباری شهرک‌ها هرگونه مبنایی را برای یک ایجاد کشور قابل زندگی برای فلسطینیها از بین می‌برد. 

آنچه برای فلسطینی‌ها باقی می‌ماند، سازه‌ها و اردوگاه‌های جزیره‌ای است که نوادگان مردمی که ۷۵ سال پیش توسط نظامیان صهیونیست در اطراف هاگانا از سرزمین های خود رانده، کشته و مثله شدند، امروز در آن زندگی می‌کنند. 

آنچه برای فلسطینیان باقی مانده است، زندانی در فضای باز مانند نوار غزه است که هیچ چشم اندازی در آن برای ساکنانش وجود ندارد. 

به گزارش دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۱ فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای امنیتی اسرائیل در کرانه باختری کشته و ۲۴۶ فلسطینی مجروح شده اند. 

در همین دوره، حملات فلسطینی‌ها در اسرائیل و کرانه باختری ۱۴ اسرائیلی کشته و ۳۷ نفر زخمی شدند (تا ۲۷ مارس ۲۰۲۳). 

آخرین حمله نیروهای پلیس اسرائیل در اواسط ماه رمضان در ۶ آوریل در مسجد الاقصی رخ داد. 

این حمله به ۴۰۰ نمازگزار در یکی از مهمترین اماکن مذهبی مسلمانان، واکنش های تلخی را هم در نوار غزه و هم در جنوب لبنان برانگیخته است. 

ده ها موشک به شمال و جنوب اسرائیل شلیک شد. اسرائیل نشانه هایی از خویشتنداری از خود بروز داد در نتیجه هم در غزه و هم در جنوب لبنان نیز این واکنش با خویشتنداری پاسخ داده شد. 

حماس فلسطینی و حزب الله لبنان عملا نیروهایشان را هماهنگ میکنند. 

نیروهای اشغالگر اسرائیل فقط مسلمانان فلسطینی را مورد آزار و اذیت قرار نمی دهند. 

چهارشنبه گذشته، کلیساهای اورشلیم شرقی تحت اشغال اسرائیل به این واقعیت اعتراض کردند که اسرائیل می خواهد دسترسی آزادانه به کلیسای مقبره مقدس را برای مؤمنان مسیحی مسدود کند. 

صدها مجوز برای مسیحیان نوار غزه لغو شده است. 

کلیساها در بیانیه ای اعلام کردند که اسرائیل دستور داده است که تنها ۱۸۰۰ متدین اجازه ورود به جشن عید پاک ارتدوکس در آخر هفته را داشته باشند. 

کلیسای مقبره مقدس و اطراف آن معمولاً ده هزار نفر را در خود جای داده است. 

وزارت خارجه اردن به اسرائیل هشدار داد که دسترسی مومنان به کلیسای مقبره مقدس را در جشن عید پاک محدود نکند. 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: