پرش به محتوا

جهان علیه تحریم های غیرقانونی آمریکا و متحدانش.

جهان علیه تحریم های غیرقانونی آمریکا و متحدانش.

شورای حقوق بشر سازمان ملل: اکثریت بزرگی از کشورها خواستار پایان دادن به سیاست تحریم ها هستند.

ترجمه مجله هفته

شورای حقوق بشر سازمان ملل با تصویب قطعنامه ای خواستار پایان دادن به تحریم ها شد. این قطعنامه به ماهیت غیرقانونی اقدامات قهری و تأثیر آن بر جمعیت غیرنظامی اشاره دارد. این چه کشورهای غربی برخلاف این تصمیم در حال برنامه ریزی برای گسترش تحریم ها هستند .
شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در سوم آوریل با اکثریت قاطع قطعنامه ای را علیه اعمال یکجانبه تحریم ها تصویب کرد.
این قطعنامه که توسط کشورهای غیر متعهد به رهبری آذربایجان ارائه شده است، خواستار لغو تحریم های یکجانبه اعمال شده توسط آمریکا و اتحادیه اروپا شده است.
ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا در تلاش هستند تا از طریق تحریم ها منافع ژئوپلیتیکی خود را به پیش ببرند و در نتیجه قوانین بین المللی را زیر پا می‌نهند.
۳۳ کشور برای تصویب این قطعنامه رأی مثبت دادند. کشورهای اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا و بریتانیا به آن رای منفی دادند. اوکراین، گرجستان و مونته نگرو نیز رأی منفی دادند.
کشورهای آفریقایی آسیایی و آمریکای لاتین که در شورای حقوق بشر عضو میباشد به این قطعنامه رای مثبت دادند فقط مکزیک از میان کشورهای آمریکای لاتین قطعنامه رای ممتنع داد.
این رای‌گیری یک ضربه مهم به سیاستهای فریبکارانه حقوق بشری کشورهای غربی است زیرا که به وضوح نشان می دهد، برخلاف ادعای رسانه های آلمانی، این غرب است که در حال منزوی شدن است.
متن تصویب شده تحریم‌ها را مغایر با منشور سازمان ملل متحد دانسته و مانعی برای رسیدن به صلح ارزیابی می کند.
مدتی است که غرب تحریم های یک جانبه ای را علیه کشورهای مختلف اعمال می کند که به عنوان اقدامات قهری، با قطعنامه های سازمان ملل مغایرت دارد.
با شروع خصومت ها در اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، اتحادیه اروپا و ایالات متحده بار دیگر به طور قابل توجهی رژیم تحریم های خود را گسترش دادند که قوانین بین المللی را نقض می کند.
هدف تحریم ها آسیب رساندن به اقتصاد روسیه است. به این ترتیب، غرب بر این باور است که می‌تواند روسیه را مجبور به پایان دادن به خصومت‌ها بدون نیاز به استقرار فعال ارتش خود کند.
علاوه بر این، غرب سعی دارد با ضربه وارد کردن به اقتصاد روسیه از طریق تحریم‌ها مردم غیر نظامی و عادی را در فقر و کمبود قرار داده تا آنها به نوبه خود دولت این کشور را برای پایان دادن به درگیری نظامی در اوکراین تحت فشار قرار دهد.
این در حالیست که سایر کشورها و اقتصاد جهانی به طور کلی تحت تأثیر تحریم‌ها علیه روسیه هستند و از آن آسیب می بینند.
غرب با تحریم های خود مسئول گسترش گرسنگی و محرومیت در کشورهای فقیر است.
با توجه به اهمیت روسیه به عنوان تامین کننده انرژی و مواد خام و به عنوان صادرکننده عمده مواد غذایی، محدودیت های اعمال شده توسط غرب بازتاب جهانی داشته و بر جمعیت غیرنظامی در سراسر جهان تاثیر می گذارد.
بی توجه به سرنوشت انسانها، آمریکا و اتحادیه اروپا روی تمدید تحریم ها حساب باز کرده اند.
برای اجرای رژیم تحریم‌ها علیه روسیه، اکنون تحریم‌های ثانویه اعمال می‌شود که شرکت‌ها و کشورهایی را که تحریم‌ها را دور می‌زنند مجازات خواهند کرد.
وزیر اقتصاد آلمان، روبرت هابک (از حزب نئولیبرال و امپریالیستی سبزها) نیز برای اجرای رژیم تحریم‌ها بر سرکوب بیشتر متکی است.
این امر غرب را بیش از پیش منزوی می‌کند و همچنین روشن می‌کند که به قوانین بین‌المللی خود را ملزم نمی‌داند، بلکه فقط بدنبال حفظ تسلط خود بر جهان است و برای رسیدن به اهداف خود سرنوشت مردم رنج دیده از تحریم بی اهمیت است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: