پرش به محتوا

آلمان با تحویل میگ ۲۹ به اوکراین موافقت کرد.

آلمان با تحویل میگ ۲۹ به اوکراین موافقت کرد.

ترجمه مجله هفته

برلین به لهستان اجازه می دهد تا هواپیماهای جنگنده میگ را به اوکراین عرضه کند

بر اساس گزارش رسانه ها، دولت آلمان به ورشو اجازه داده است که جنگنده های میگ ۲۹ سابقا متعلق به جمهوری دمکراتیک آلمان را به اوکراین تحویل دهد. برلین میبایستی با ارسال آنها موافقت کند، زیرا این هواپیماهای جنگنده به آلمان شرقی سابق تعلق داشتند.

پس از درخواست دولت لهستان از برلین، دولت آلمان اکنون با درخواست ورشو مبنی بر صدور مجوز صادرات به اوکراین برای ۵ فروند هواپیمای جنگی که از اندوخته آلمان شرقی موافقت کرد.

همانطور که رنگین نامه بیلد گزارش می دهد، وزارت دفاع فدرال و محافل دولتی برلین تایید کرده اند که «یک درخواست مربوطه از لهستان برای تایید تحویل پنج جت جنگنده طرح شوروی از سهام سابق جمهوری دموکراتیک آلمان به اوکراین امروز دریافت شده است».

بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع (SPD) که معروف است که دستورات خود را از پنتاگون میگیرد و بدون اجازه آمریکا آب هم نمی‌خورد، رسما دریافت درخواست از لهستان را تایید کرد و پاسخ آنها را برای امروز اعلام کرد.

پس از انحلال جمهوری دمکراتیک آلمان، لهستان در سال ۲۰۰۴  ۲۲ هواپیمای جنگی میگ-۲۹ را از آلمان تحویل گرفت.

یکی از این جنگنده ها در تصادف از بین رفت و یکی هم کارش به موزه کشید.
لهستان اخیراً جت‌های جنگنده میگ را به اوکراین تحویل داده بود، اما نه جنگنده هایی از ذخیره آلمان.
به گفته آندری دودا، رئیس جمهور لهستان، اوکراین قبلاً هشت فروند میگ ۲۹ از ورشو دریافت کرده است که چهار فروند از آنها «طی چند ماه گذشته» ,تحویل داده شده و چهار فروند دیگر «اخیرا» ارسال شده‌اند.

در حال حاضر شش فروند جنگنده دیگر میگ ۲۹ برای تحویل به کیف آماده می شوند.
با این حال، ورشو قصد دارد تا زمانی که لهستان جت‌های جنگنده جدید غربی را که قبلاً سفارش داده‌اند، دریافت کند، باقی مانده هواپیماهای میگ ۲۹ را در خدمت نیروهای مسلح خود نگه دارد.

علاوه بر لهستان، اسلواکی نیز اخیراً چهار فروند میگ-۲۹ را به اوکراین تحویل داده است.
اشپیگل به نقل از مارکوس فابر، سیاستمدار دفاعی حزب لیبرال دموکرات می گوید:

« این کاردرستی است که دولت فدرال این تصمیم را به تعویق نینداخت، بلکه با آن را در همان روز درخواست موافقت کرد. (…) طرف اوکراینی قطعا از این سرعت بسیار خرسند خواهد بود.»
فابر همچنین از تصمیم سریع دولت فدرال تمجید کرد. این فرد ادعا کرد که دولت فدرال قادر است «تصمیمات سنجیده و در عین حال سریع» بگیرد.
برلین اکنون باید کمک‌های بیشتر برای ارتقا و تقویت نیروی هوایی اوکراین را بررسی کند:
«این می تواند مثلاً شامل آموزش خلبانان اوکراینی یا تحویل انواع هواپیماهای غربی باشد.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: