پرش به محتوا

شی: باید برای جنگ واقعی آماده شویم!

رئیس جمهور شی از ارتش این کشور می خواهد تا برای جنگی واقعی آماده شوند.

ترجمه مجله هفته

شی جین پینگ، رهبر چین از منطقه فرماندهی در جنوب این کشور بازدید کرده و به ارتش خود دستور داده تا برای عملیات جنگی واقعی آماده شوند.
علاوه بر این، سربازان چینی باید ثبات کلی را در مناطق همسایه حفظ کنند.
با افزایش تنش ها در منطقه، رئیس جمهور چین شی جین پینگ از نیروهای ارتش آزادیبخش خلق چین خواسته است تا برای عملیات جنگی واقعی آماده شوند. وی این خبر را در جریان بازرسی از یک منطقه فرماندهی ارتش چین در استان گوانگدونگ در جنوب این کشور اعلام کرد.
تلویزیون مرکزی چین به نقل از شی گفت: «تقویت آموزش های نظامی واقعی با محوریت رزم و پایبندی به آموزش های رزمی ضروری است. »
رهبر چین بر اهمیت تعمیق تحقیقات نظامی و به روز رسانی تاکتیک ها و روش های آموزشی تاکید کرد.
وی همچنین تاکید کرد که نیروهای مسلح چین باید «توانایی خود را برای پاسخگویی به موقع و مناسب به موقعیت‌های پیچیده بهبود بخشند» و «قاطعانه از حاکمیت، حقوق و منافع چین در دریا دفاع کنند».
علاوه بر این، شی اشاره کرد که ارتش چین باید برای حفظ ثبات کلی در مناطق همسایه تلاش کند.
شی جین پینگ پس از یک رزمایش بزرگ در نزدیکی تایوان از منطقه فرماندهی ارتش آزادیبخش خلق در جنوب بازدید کرد.
دلیل مانورهای اطراف جزیره چینی تایوان، تحریکات مشترک ایالات متحده توسط و رئیس جمهور جزیره تایوان تسای اینگ ون در اواخر مارس و اوایل آوریل بود.

وی هفته گذشته با کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ملاقات کرد و پس از آن، طرف آمریکایی اعلام کرد که فروش تسلیحات به تایوان ضروری است.

خبرگزاری شین هوا گزارش داد، رئیس جمهور چین و دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و رئیس کمیسیون نظامی مرکزی شی جین پینگ،، در ۱۱ آوریل ۲۰۲۳ در مقر نیروی دریایی فرماندهی جنوبی ارتش آزادیبخش خلق (PLA) سخنرانی کرد. شی روز سه‌شنبه نیروی دریایی فرماندهی عرصه جنوبی PLA را مورد بازرسی قرار داد. (شین هوا/لی باند)
وی از نیروهای مسلح خواست تا با قاطعیت به وظایف محوله حزب و مردم عمل کنند.
شی گفت که نیروهای مسلح باید مسائل نظامی را از منظر سیاسی تحلیل و بررسی کنند، مبارزات نظامی را به شیوه ای قاطع و انعطاف پذیر انجام دهند و توانایی اطمینان از پاسخ به موقع و مناسب به موقعیت های پیچیده را افزایش دهند.

وی به ارتش گفت که قاطعانه از حاکمیت سرزمینی و حقوق و منافع دریایی چین دفاع کنند و برای حفظ ثبات کلی مناطق همسایه این کشور نیز تلاش کنند.
شی به نیروهای مسلح دستور داد تا آموزش‌ها را در شرایط جنگی تقویت کنند، مفاهیم رزمی و روش‌های رزمی و آموزشی را ابداع کنند و بر اساس برنامه‌های عملیاتی، آموزش‌های لازم را تشدید کنند.
او گفت که آنها باید انواع جدیدی از نیروها و ابزارهای جنگی مدرن را توسعه دهند و تلاش ها برای ترکیب تجهیزات جدید و نیروهای جدید در ظرفیت واقعی رزمی را تسریع بخشند.
شی بر اهمیت تقویت رهبری حزب کمونیست جمهوری خلق چین بر نیروهای مسلح تاکید کرد و بر تلاش های بی وقفه برای اعمال دستورات و هژمونی کامل و دقیق حزب کمونیست در ارتش و ادارات ارتش پافشاری کرد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: