پرش به محتوا

بئربوک فقط یک قلم ۱۳۷ هزار یورو خرج آرایش کرده است!

منبع برلینررنسایتونگ، مورگن پست، ترجمه مجله هفته

افتضاح جدید بئربوک و شرکا: وزیر امور خارجه ۱۳۷ هزار یورو از پول مالیات دهندگان برای آرایش و مدل مو خود خرج کرده.
سیاستمداران در دولت ائتلافی آلمان تقریبا ۸۰ درصد بیشتر از دولت قبلی تحت رهبری مرکل پول مالیات دهندگان را خرج عکاسی تبلیغاتی، آرایشگران و سر و ظاهر خود می کنند.
آرایش، مدل مو، لباس: تبدیل به بخش عمده ای از هزینه بسیاری از سیاستمداران دولتی شده که آنها خود را با خرج کردن پول مالیات دهندگان آلمانی بدست می‌آورند.
انجمن مالیات دهندگان (BdSt) اکنون به شدت از این ولخرجی در حالیکه اکثریت مردم آلمان توان پرداخت صورتحساب های برق و گاز خود را ندارند و گرانی و تورم در کشور بیداد می کند انتقاد کرده است. جالب توجه این است که همین سیاستمداران در تبلیغات رسانه‌ای که میلیونها یورو هزینه بر‌میدارد از مردم آلمان میخواهند در خانه و محل کار خود از وسایل گرمایشی استفاده نکنند و یا هفته ای یکبار خود را گربه‌شور کنند تا با اوکراین همبستگی کنند و کمتر انرژی مصرف شود!
هزینه های دولت در سال اول دولت ائتلافی به طور قابل توجهی بیشتر از سال های گذشته بوده است.

همه چیز ازبهترین جنس باید باشد!


سیاستمداران دولت ائتلافی حزب سوسیال دموکرات، لیبرال آزاد و بویژه حزب سبزهای آلمان حدود ۱.۵ میلیون یورو از پول مالیات مردم را خرج تبلیغات و ژست های هنرپیشه مابانه و لباس و سر و ظاهر خود کرده‌اند.
به گفته انجمن مالیات دهندگان این تقریبا ۸۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۱ است، زمانی که ائتلاف حزب دموکرات مسیحی و حزب سوسیال دموکرات معروف به ائتلاف بزرگ هنوز در قدرت بود.

بیش از نیمی از کل هزینه ها خرج بئربوک به تنهایی میشود.
بر اساس گزارش رسانه ها، وزارت خارجه به ریاست آنالنا بئربوک (سبزها): حدود ۱۳۷ هزار یورو فقط برای آرایش سر و صورتش هزینه کرده است. روزنامه مورگن پست از جمله گزارش می دهد که خانم وزیر به تنهایی ۵۰ درصد هزینه ای را که بقیه وزرا برای آرایش صورت و سر هزینه میکنند را خرج کرده است.
این آمار و ارقام بر اساس استعلام کوچک مجلس آلمان بوندستاگ و بر اساس استعلام برخی وزارتخانه ها منتشر شده است.
احتمال میرود که هزینه ها حتی بیشتر هم خواهد بود، زیرا ارزیابی هنوز تکمیل نشده است. به گزارش مورگن پست، برخی از وزارتخانه ها در برابر پاسخ به این سوال طفره رفته و بر سری بودن اسناد تاکید کرده‌اند و قراردادها را به عکاسان داخلی را که در محاسبات انجمن مالیات دهندگان ادغام نشده بودند، سپرده‌اند.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: