پرش به محتوا

حمله ای دیگر به اشغالگران آمریکایی در سوریه

حمله ای دیگر به اشغالگران آمریکایی در سوریه

ترجمه مجله هفتهبه گزارش المیادین و رسانه های روسی، روز دوشنبه یک حمله دیگر به پایگاه نظامی آمریکا در شمال سوریه صورت گرفت.
در این حمله ظاهرا به کسی آسیب نرسیده، این حمله اعتراض دیگری به حضور غیرقانونی آمریکا در این کشور است. سوریه بارها به اشغال بخش‌هایی از سوریه توسط آمریکا اعتراض کرده است.
همانطور که شبکه خبری پان عربی المیادین در نسخه انگلیسی زبان خود گزارش می دهد، اشغالگران آمریکایی در شمال سوریه بار دیگر مورد اصابت موشک قرار گرفته اند.
این حمله روز دوشنبه رخ داد. چندین راکت استفاده شد. هنوز مشخص نیست که چه کسی مسئول این حمله است.
فرماندهی آمریکا در توییتی اعلام کرد که پایگاه نظامی آمریکا در کونوکو در شمال سوریه مورد حمله قرار گرفته است. بر اساس اطلاعات آمریکا، این حملات هیچ تلفات جانی نداشته و خسارتی به تاسیسات نظامی وارد نشده است.
این دومین بار در چند هفته اخیر است که نظامیان آمریکایی در سوریه مورد حمله قرار می گیرد. پایگاه نظامی آمریکا در کونوکو در شمال سوریه در ماه مارس هم مورد حمله قرار گرفت.
در آن زمان یک وابسته ارتش آمریکا کشته و یک سرباز دیگر و پنج سرباز آمریکایی زخمی شدند.
در نتیجه، ارتش ایالات متحده حملات هوایی را به شبه نظامیان طرفدار ایران انجام داد و ایالات متحده را مسئول حملات موشکی علیه رژیم اشغالگر آمریکا دانست. البته آمریکا برای ادعای خود که شبه نظامیان طرفدار ایران مسئول این حملات هستند شواهدی ارائه نکرده است.
به گفته ایالات متحده، حداقل یازده نفر در یک حمله هوایی کشته شدند. سوریه اعلام کرد بخش بزرگی از قربانیان غیرنظامیان و سربازان ارتش سوریه بودند و نه آنطور که رسانه های غربی ادعا کردند، شبه نظامیان نزدیک به ایران.
آمریکا به اشغال بخش‌هایی از سوریه اشغال کرده است. اشغالگران آمریکایی متهم به بهره برداری غیرقانونی یا غارت ذخایر نفت سوریه هستند.
سوریه بارها به غصب غیرقانونی منابع طبیعی و اشغال خاکش توسط ایالات متحده به مراجع بین المللی اعتراض کرده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: