پرش به محتوا

اعتراف سفیر اوکراین به تلفات وحشتناک.

سفیر اوکراین: کی یف خسارات «وحشتناک» خود در جنگ را خواهد پذیرفت – اما فقط پس از پایان جنگ

ترجمه مجله هفته

روسیه و اوکراین هر دو به ندرت تعداد سربازان کشته شده خود را گزارش می کنند. وادیم پریستایکو، سفیر اوکراین در بریتانیا گفت که کیف تا زمانی که درگیری به پایان نرسد، میزان تلفات هولناک خود را فاش نخواهد کرد.
این دیپلمات در پاسخ به پرسش روزنامه انگلیسی «دیلی اکسپرس» درباره تلفات نظامیان اوکراینی و غیرنظامیان، گفت:
سیاست ما از ابتدا این بوده که در مورد خسارت های مادی و انسانی مان صحبت نکنیم. پریستایکو گفت که تعداد واقعی قربانیان تنها زمانی ذکر می شود که جنگ تمام شود.

او افزود: «زمانی که جنگ تمام شود، ما این را اعتراف خواهیم کرد. من فکر می کنم که این رقم وحشتناکی خواهد بود.»
در این مصاحبه، پریستایکو هرگونه امکان گفتگو بین مسکو و کی یف را رد کرد – حداقل تا زمانی که روسیه نیروهای خود را از مناطقی که از اوکراین اشغال کرده است خارج نشود.

او گفت: «از نظر ما روس ها باید از کشور ما خارج شوند.»
سفیر اوکراین در لندن گفت: «پس ما باید تا آخرین نفر آنها یا متأسفانه تا آخرین نفر ارتش ما بجنگیم. ما بخاطر دفاع از خود نیروهای بسیار زیادی را از دست داده‌ایم و ثابت کرده‌ایم که بر اساس شروط روسیه برای صلح مذاکره نمی‌کنیم. ما می‌خواهیم صدا و شروط ما نیز شنیده شود.»
سفیر همچنین در مورد تیپ های تهاجمی که اوکراین می گوید برای حمله بهاری خود علیه روسیه جمع آوری کرده است، اظهار نظر کرد.
پریستاجکو گفت: «به آنهایی که می گویند تیپ های ما فقط ۴۰ هزار نفر آماده حمله دارند، می گویم که ما یک میلیون نفر را بسیج کرده ایم.»
هر دو طرف درگیری به ندرت خسارات خود را فاش می کنند.

پاییز گذشته، رئیس کمیسیون اروپا، اورسولا فون در لاین، تعداد پرسنل نظامی اوکراینی کشته شده را ۱۰۰ هزار نفر اعلام کرد – ادعایی که اوکراین آن را رد کرد و بعداً از حساب رسمی توییتر رئیس کمیسیون اروپا حذف شد.

در ماه دسامبر، میخائیل پودولیاک، مشاور ارشد رئیس جمهور اوکراین، تعداد کشته شدگان را بین ۱۲ تا ۱۳ هزار نفر اعلام کرد.
روسیه از سپتامبر گذشته رسماً خسارات خود را به روز نکرده است. در آن زمان، وزارت دفاع مسکو اعلام کرد که ۵۹۳۷ سرباز کشته شده اند.
مقامات اوکراینی و غربی در حال حاضر مدعی هستند که اوکراین در هفته‌های آینده یک حمله متقابل را آغاز خواهد کرد.
دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین درباره اظهارات درباره پیشروی احتمالی اوکراین اظهار نظر کرد و گفت که ارتش روسیه «به دقت تمام اطلاعات مرتبط» را در این زمینه دنبال می کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: