پرش به محتوا

نیویورک تایمز: آمریکا و جاسوسی از ارتش روسیه و اوکراین!

نیویورک تایمز: آمریکا و جاسوسی از ارتش روسیه و اوکراین!

رسانه ها: اسناد فاش شده آمریکا برنامه های کی یف برای انتقال نیروهای نخبه به باخموت را آشکار کرد.

در زمستان ، رهبری اوکراین وضعیت سربازان در باخموت را اسفناک ارزیابی کرد و پیشنهاد کرد واحدهای نخبه نظامی را به آنجا منتقل کند.
به گزارش نیویورک تایمز، اسناد فاش شده نشان می دهد که ایالات متحده به برنامه های طرف های درگیر (خوانندگان محترم توجه کنند منظور از طرف های درگیر در روسیه!! نیز میباشد – مترجم) دسترسی دارد.
روزنامه نیویورک تایمز گزارش می دهد که برخی از اسناد طبقه بندی شده ایالات متحده که در اوایل این هفته در رسانه های اجتماعی منتشر شد، مربوط به وضعیت آرتموفسک (به اوکراینی: باخموت) است.
این اسناد مربوط به اواخر فوریه تا اوایل مارس است و نحوه ارزیابی وضعیت شهر را در آن زمان توسط فرماندهی نظامی اوکراین توصیف می کند.
به گزارش نیویورک تایمز، این اسناد گزارش های عملیاتی هستند که توسط روسای ستاد ارتش آمریکا بر اساس داده های اطلاعاتی تهیه شده است.
آنها نشان می دهند که ایالات متحده اقدامات رهبران ارشد نظامی و سیاسی اوکراین را زیر نظر داشت تا «تصویری واضح» از استراتژی این کشور به دست آورد. این روزنامه گزیده ای از این سند را اینگونه نقل می کند:
«در ۲۵ فوریه، نیروهای اوکراینی در باخموت عملاً توسط نیروهای روسی محاصره شدند».
بر اساس این گزارش، رئیس سرویس اصلی اطلاعات اوکراین (GUR)، کریل بودانوف، وضعیت نیروهای اوکراینی در آن زمان را «فاجعه بار» ارزیابی کرد.
او پیشنهاد کرد که واحدهای زبده تحت فرماندهی خود را به مدت دو هفته به باخموت بفرستند تا نیروهای روسی را عقب برانند و از مسدود کردن مسیرهای تدارکاتی جلوگیری کنند.
به نوبه خود، معاون دفتر ریاست جمهوری اوکراین، رومن ماسکووتس، مدعی شد که تنها مسیر تدارکاتی نیروهای مسلح اوکراین در غرب باخموت زیر آتش توپخانه روسیه قرار دارد.
بنابراین، به گفته ماسکووتس در سند، «نیروهای مسلح اوکراین این تصور را دارند که تقریباً در یک محاصره عملیاتی کاملا به دام افتاده اند.»
در همین راستا، فرمانده نیروی زمینی نیروهای مسلح اوکراین، سرهنگ ژنرال الکساندر سیرسکی، خواهان انتقال یگان ویژه اداره اصلی سازمان اطلاعات کراکن به باخموت شد.

در پایان ماه مارس، ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین از این واحد «به خاطر کار پر قدرت» در باخموت تشکر کرد. وی همزمان از مواضع نظامی اوکراین در شهر بازدید کرد.
با وجود ماه‌ها درگیری شدید، مقامات اوکراینی تصمیم گرفته‌اند از شهر خارج نشوند.
زلنسکی این تصمیم را با این واقعیت توجیه کرد که در صورت تسلیم شهر، ارتش روسیه قادر به پیشروی به شهرهای دیگر در جهت دونتسک خواهد بود.
او همچنین ابراز نگرانی کرد که یک عقب نشینی میتواند تمایل مقامات اوکراینی برای «سازش» با روسیه تقویت کنند.
کرملین در پاسخ مدعی شد که کیف «اولویت های خود را، خود تعیین می کند.»

به گزارش نیویورک تایمز، اسناد فاش شده نشان می دهد که ایالات متحده نه تنها به طرح های اوکراین، بلکه به برنامه های روسیه نیز دسترسی دارد و به واشنگتن اجازه می دهد تا در مورد اهداف ادعایی حملات آینده به کی یف هشدار دهد.

این روزنامه نوشت، داده های درز شده روشن می کند که ایالات متحده «نه تنها از روسیه بلکه از متحدانش آمریکا نیز جاسوسی می کند» که می تواند مشکلاتی را در روابط با شرکای اصلی واشنگتن ایجاد کند.
اولین دسته از اسناد محرمانه در شب ۷ آوریل در اینترنت منتشر شد.
همانطور که این روزنامه گزارش داد، برنامه های مخفی آمریکا و ناتو برای تقویت نیروهای مسلح اوکراین در آستانه یک ضد حمله در توییتر و تلگرام ظاهر شد.
روز بعد، مقالاتی که نه تنها به کیف بلکه خاورمیانه و چین مربوط می شود، در اینترنت به بیرون درز کرد.
سرویس مخفی ایالات متحده این حادثه را «کابوسی برای پنج چشم» توصیف کرد (پنج چشم یک اتحاد سرویس مخفی از ایالات متحده، استرالیا، کانادا، نیوزیلند و بریتانیا است). وزارت دادگستری آمریکا تحقیقاتی را آغاز کرد.
میخائیل پودولیاک، مشاور رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین، گفت که اسناد فاش شده فتوشاپ شده اند، در حالی که برنامه های واقعی اوکراین به زودی «روی زمین» واقعی عملی خواهد شد.
کرملین گفت روسیه «کوچکترین تردیدی در مورد دخالت مستقیم یا غیرمستقیم آمریکا و ناتو» در درگیری مسلحانه بین مسکو و کیف ندارد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: