پرش به محتوا

اسرائیل مدعی حمله موشکی از سوریه شد.

اسرائیل مدعی حمله موشکی از سوریه شد.

ترجمه مجله هفته

تنش در خاورمیانه فروکش نمی کند. اسرائیل یکشنبه شب از دو حمله موشکی به خاک خود خبر داد. این بار حملات از سوریه انجام شد. در مجموع شش موشک شلیک شد. ارتش اسرائیل مدعی شد به این حملات پاسخ داده است.
نیروهای نظامی اسرائیل یکشنبه شب در توییتر از دو حمله موشکی به خاک اسرائیل خبر دادند. بنابر ادعای اسرائیل این دو حمله از سوریه انجام شد.
در حمله اول سه موشک شلیک شد. تنها یکی از آنها به خاک اسرائیل رسید و در جنوب بلندی های جولان حمله کرد.
چند ساعت بعد، آژیرهای خطر در شمال اسرائیل به صدا درآمد. به دنبال آن دومین حمله موشکی بسیار محدود از سوریه انجام شد. تنها سه موشک نیز به سمت اسرائیل شلیک شد.
دو موشک توانستند از گنبد آهنین اسرائیل عبور کنند. یک پرتابه توسط پدافند هوایی اسرائیل منهدم شد. در ابتدا گزارشی از خسارات و تلفات احتمالی دریافت نشد. ارتش اسرائیل با یک ضد حمله به این حملات پاسخ داد.
بر همین اساس، توپخانه اسرائیل به مواضعی در سوریه که موشک ها از آنجا شلیک شده بود، شلیک کرد. رسانه های سوریه از وقوع چندین انفجار در نزدیکی پایتخت دمشق خبر دادند. با این حال جزئیاتی اعلام نشد.
وزارت دفاع سوریه در شبکه های اجتماعی خود اعلام کرد که پدافند هوایی داخلی چندین موشک اسرائیلی را در جنوب این کشور رهگیری کرده است.
این حمله حدود ساعت ۵ صبح به وقت محلی (۴ صبح به وقت CEST) ثبت شد. خسارت مالی ببار آورد.
این وضعیت پس از درگیری مجدد بین نیروهای امنیتی اسرائیل و فلسطینی ها در مسجد الاقصی در اورشلیم در هفته جاری به اوج رسید.
بر اساس گزارش رسانه‌ها، ده‌ها فلسطینی در مسجدی در کوه معبد تحت محاصره نیروهای امنیتی اسرائیلی قرار گرفتند. پلیس برای تخلیه مسجد از گلوله های پلاستیکی، گاز اشک آور، باتوم و شوکر استفاده کرد.
فلسطینی ها برای مقابله با پلیس به پرتاب سنگ پرداختند و ترقه پرتاب کردند. به گفته پلیس حدود ۳۵۰ نفر دستگیر شدند.
به گفته سازمان هلال احمر، حدود ۴۰ فلسطینی بر اثر ضرب و شتم پلیس و گلوله های پلاستیکی مجروح شدند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: