پرش به محتوا

شکوفه‌های صلح: احتمال پایان سریع جنگ در یمن.

شکوفه‌های صلح: احتمال پایان سریع جنگ در یمن.

ترجمه مجله هفتهتوافق بین عربستان سعودی و ایران پایان جنگ در یمن را ممکن می سازد.
پس از بکارگیری دکترین صلح و آشتی جمهوری خلق چین که موجب برقراری روابط بین دو دشمن دیرینه در خاورمیانه شد، شکوفه‌های این سیاست احتمالا در منطقه قابل مشاهده خواهد شد.
بر اساس گزارش های رسانه ها، توافقی بین عربستان سعودی و یمن در راه است. نمایندگان هر دو کشور می خواهند برای مذاکره با یکدیگر ملاقات کنند. در صورت دستیابی به توافق، پایان جنگ می تواند در پایان ماه رمضان در ۲۰ آوریل اعلام شود.
همانطور که شبکه خبری پان عربی المیادین به نقل از منابع یمنی گزارش داد، پایان جنگ در یمن بسیار محتمل است.
به گزارش خبرگزاری‌های عربی و المیادین، نمایندگان بلندپایه عربستان سعودی و یمن می خواهند هفته آینده برای مذاکره با یکدیگر دیدار کنند. گفته می شود وزیر دفاع عربستان پیش از این پیشنهادهایی را برای خروج از درگیری ارائه کرده است.

در نشست هفته آینده پیشنهادها و یافتن راه حل هایی برای پایان دادن به جنگ بررسی خواهد شد.
به گفته منابع این شبکه تلویزیونی، هیئتی از عربستان سعودی به صنعا، پایتخت یمن می رود تا در مورد توافق آتش بس دائمی در آنجا مذاکره کند.
همزمان قرار است بندر الحدیده یمن به طور کامل باز شود و تحریم ها لغو شود.
محاصره دریایی توسط عربستان سعودی در ارتباط با تحریم ها تا حد زیادی عامل قحطی در یمن است.
به گزارش المیادین، اعلام آتش بس دائمی با توقف محاصره دریایی تا چند هفته دیگر با بیانیه رسمی عربستان سعودی مبنی بر پایان جنگ و پایان مداخله عربستان در یمن به دنبال خواهد داشت.
خبرگزاری رویترز همچنین گزارش می دهد که ممکن است توافق قریب الوقوع باشد و ممکن است جنگ پایان یابد.
آنها می گویند گام به سوی مذاکره بین دو طرف نشان می دهد که درگیری های منطقه ای در حال کاهش است. ماه گذشته عربستان سعودی و ایران با میانجیگری چین بر سر از سرگیری روابط دیپلماتیک توافق کردند. این توافق اکنون بر جنگ یمن تأثیر گذاشته است.
به گزارش رویترز، اگر مذاکرات به خوبی پیش برود، عربستان سعودی می تواند پایان جنگ را در پایان ماه رمضان در ۲۰ آوریل و جشن های مربوط به آن را اعلام کند.
جنگ در یمن به یک فاجعه انسانی منجر شد که ده ها هزار کشته برجای گذاشت.
حدود ۸۰ درصد از جمعیت یمن به دلیل درگیری های تحمیلی عربستان، امارات و کشورهای غربی برای ادامه بقا به کمک های بشردوستانه خارجی وابسته هستند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: