پرش به محتوا

روسیه: حمله شیمیایی ساختگی در راه است.

روسیه: حمله شیمیایی ساختگی در راه است.

روسیه نسبت به اقدامات تحریک آمیز هشدار داد: کی یف می خواهد مسکو را به استفاده از سلاح های شیمیایی متهم کند

ارتش روسیه نسبت به عملیات پرچم دروغین اوکراین در منطقه سومی هشدار داده است. کیف می خواهد مسکو را به استفاده از سلاح های شیمیایی متهم کند. 

روسیه مدعی است، هدف از این اقدام تحریک آمیز منحرف کردن افکار عمومی از جنایات جنگی اوکراین است. وزارت دفاع روسیه شنبه شب در کانال تلگرامی خود دولت کی یف را به طراحی یک اقدام تحریک آمیز متهم کرد. 

این خبرگزاری به نقل از چندین منبع مستقل نوشت که دفتر رئیس جمهور اوکراین در حال تدارک یک عملیات گسترده پرچم دروغین برای بدنام کردن روسیه در عرصه بین المللی است. 

هدف از این کمپین اطلاعات نادرست منحرف کردن جامعه بین‌المللی از جنایات جنگی متعددی است که توسط پرسنل ارتش اوکراین و جنگجویان گردان‌های ملی‌گرا صورت گرفته است که اخیراً این جنایات توسط سازمان ملل علنی شده‌اند. 

به ادعای رپوسیه، ستاد هماهنگی برای شهرک سازی بشردوستانه در اوکراین، و ارتش اوکراین در دو هفته گذشته یک موقعیت دفاعی جعلی در روستای آختیرکا در منطقه سومی ترتیب داده است. 

گفته می شود که اجساد و بقایای سربازان کشته شده اوکراینی با این قصد به این منطقه منتقل می شوند تا به نظر برسد که سربازان در اثر گلوله های توپخانه روسیه و با مواد شیمیایی کشته شده اند. 

روسبه ادعا کرد، «رژیم کیف قصد دارد منطقه و بقایای اجساد پرسنل ارتش اوکراین را با مواد شیمیایی سمی آلوده کند. هدف از این کار این است که کارشناسان دعوت شده از کشورهای غربی که در حال حاضر در اوکراین هستند، بتوانند ادعای استفاده از سلاح های شیمیایی توسط نیروهای مسلح روسیه را مستند کنند.»

برای اینکه این تحریک موثق به نظر برسد، سرویس‌های مخفی اوکراین مأمور شدند پیام‌های رادیویی نادرستی را در رسانه‌های اجتماعی منتشر کنند که در آن پرسنل ارتش روسیه ظاهراً با یکدیگر درباره آماده شدن برای استفاده از سلاح‌های شیمیایی صحبت می‌کردند. 

بنابراین، دولت اوکراین می‌خواهد یک کمپین رسانه‌ای جدید علیه روسیه به راه بیندازد و سعی کند جلسه شورای امنیت سازمان ملل را تشویق به محکوم کردن شدید روسیه کند. 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: