پرش به محتوا

پنتاگون: طرح های حمله اوکراین در اینترنت افشا شد.

درز اطلاعات جنگی از پنتاگون: طرح های حمله اوکراین در اینترنت منتشر شد.

ترجمه مجله هفته

اسنادی در اینترنت منتشر شده است که نشان می دهد پنتاگون مستقیماً در طراحی جنگ اوکراین دخالت دارد. لو رفتن این اطلاعات به این استدلال که این یک جنگ نیابتی کلاسیک است، قوام بیشتری میدهد.
رسانه های آمریکایی در تلاش هستند آسیب ها وارده از این افشاگری ها را در انظار داخلی کم اهمیت جلوه دهند.
نیویورک تایمز در حالیکه در مورد درز اطلاعات سری گزارشی کامل ارائه میدهد سعی میکند عواقب لو رفتن اطلاعات را برای آمریکا و متحدانش کم اهمیت جلوه دهد.
این روزنامه گزارش می دهد که طرح هایی برای حمله به اوکراین که توسط پنتاگون برنامه ریزی شده بود، در فضای مجازی منتشر شده است.
هنوز مشخص نیست که چه کسی مسئول این افشاگری است، پنتاگون در حال حاضر در حال بررسی است که چه کسی پشت انتشار این خبر است.
اسناد طبقه بندی شده به عنوان محرمانه در سرویس پیام کوتاه توییتر و در سرویس پیام رسان تلگرام منتشر شده است.
این اسناد درک و بینشی از وضعیت برنامه ریزی پنتاگون در آغاز ماه مارس برای یک ضد حمله اوکراینی ارائه می دهد که این بخودی خود برای روسیه بسیار پر ارزش است.
اگرچه آنها حاوی هیچ گونه برنامه استقرار مستقیم نیستند، اما شامل اطلاعاتی در مورد زمان تحویل سلاح و مهمات، قدرت نیروها و مصرف دقیق مهمات توپخانه هستند، به عنوان مثال برای پرتابگرهای موشک هایمارس که توسط ایالات متحده عرضه می شود. به گفته نیویورک تایمز، اگرچه آنها فقط برنامه ریزی را در یک دوره زمانی کوتاه نشان می دهند، استراتژیست های نظامی روسیه می توانند از این اطلاعات برای نتیجه گیری اساسی آتی استفاده کنند.
در عین حال، لو رفتن این اطلاعات ادعای روسیه را تأیید می کند که ایالات متحده نه تنها تسلیحات اوکراین تامین می کند، بلکه فعالانه در رهبری جنگ شرکت می کند.
اسناد طبقه بندی شده منتشر شده تأکید می کند که درگیری در اوکراین یک درگیری ژئوپلیتیکی بین روسیه و ایالات متحده آمریکا و کشورهای اقمار آنها است. این افشاگری همچنین شواهد جدیدی از دخالت ایالات متحده در جنایات جنگی اوکراین ارائه می دهد.
اوکراین زیرساخت‌های غیرنظامی را با موشک‌اندازهای هایمارس که توسط ایالات متحده ارسال و در اوکراین مستقر و پرسنل آن آموزش داده شده اند، هدف قرار داده است. این حملات به طور منظم منجر به تلفات غیرنظامی می شود.
گزارش نیویورک تایمز همچنین تلاش می کند تا آسیب وارده به غرب از طریق این افشاگری را ماست مالی کند.
این روزنامه با اشاره به تحلیلگران نظامی که نامشان فاش نشده است، ادعا می کند که ارقام اولیه تلفات ذکر شده در اسناد تغییر یافته است.
در اسناد فاش شده، زیان اوکراین در درگیری بیشتر و روسیه کمتر از بیان شده اکنون نیویورک تایمز مدعی است این آمار درست نیست! با این حال، نیویورک تایمز شواهد قابل تاییدی برای این ادعایش ذکر نمی کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: